Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #8956 Írta: Ambrusch
Ambrusch válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Valahol olvastam, hogí csak az intenziv nyelvtanulás hatékon, ami minimum heti 5x5 óra.
Nem egyenesen arányos hatékonyság. Ha kevesebbet foglalkozol vele, aránytalanul kevesebbet profitálsz, de akár semmit.
Annak idején az egyik munkáltatóm szervezett 3 hónapos intenziv nyelvtanfolyamot, amit fizetett is, + munkabér, ha a résztvevő a végén letette a nyelvvizsgát. Minimum középfok. Ha nem akkor mindent levontak a béréből. De ha valakiben megvan az elszántság, akkor nem kell tanfolyam. Ha nincs akkor tanfolyammal sem fog megtanulni. Persze ez így nagyon ki van élezve, de azért van benne valami.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8957 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

laolaj,
heti 2*2 óra mondhatni semmi, főleg nem egy hónapra levetítve.
A nyelviskola leginkább arra jó, hogy irányt mutasson, de mellette neked kell még plusz időt és energiát fordítanod a tanulásra.
Így tehát az, hogy 1 hónap alatt valakire mi ragad, függ attól, hogy mennyi időt tölt a tanulással a heti 2*2 óra nyelvsuli mellett. Az sem mindegy, hogy 0-ről kezdi-e az ember, vagy épp már valamikor régen tanulta a nyelvet és csak előhozni kell az elfeledett dolgokat.
És az sem mindegy, hogy a nyelvsuli mellett van-e lehetőséged gyakorlásra.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8964 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Na hát akkor kicsit részletezem a történetet.
Jelenleg ahol vagyok a kínainál 2 napja kiborult a bili a részemről.
Közöltem vele h utolsó hét. Mondta h nyugodjak meg reggel beszélünk, lesik lakás meg minden.
Elvittek a másik lakásba meg mutaták, mondta hogy akkor kocsi is lesz amivel onnan járok melózni és akkor 3an kik még ott laknak munkatársak azzal együtt jövünk mindent fizet.
Na mondom akkor mindent megkérdezek hisz nincs mit vesztenem.
- Suli? (nyelv) mondta h igen fontos. Mondom olvastam a neten h a VHS szervez egyet heti 2*2 óra de mondom délután van 18:30-20:30ig. (étteremben dolgozom csapos szóval akkor igen csak vannak.) annyit közölt h jó akkor meg oldjuk akkor lesz az egyik nap a szabadod fixen a másik nap meg délután nem kell bejönnöd csak délelőtt. (heti 1 szabad napom infó kedvéért.) és ezeket a napokat levonja a szabadságból ami jár egy évre.
persze volt több téma kör is. mint a lové, de ő nagyon mondta hogy maradjak. Később még a szakmámban is segít állást találni csak maradjak.
Közölte, hogy akkor mennyek most haza 10 napra és pihennyem ki magam anuy meg mindenek és jöjjek vissza.
Jelenleg tanácstalan vagyok mert kicsit utálom is őket (olykor nagyon), de tudom hogy ha kint vagyok 100000% több esélyem van mindenre tanulni is mert kötelezve vagyok mint h otthon néztem most a munkaügyi indítani fog EU támogatásos tanfolyamot ami 8 hónap intenzív alaptól középfokig és vizsga is benne. Kezdés infó még nincs. Ez lenne a másik terv. Annyira nem tudom h mi legyen h eszméletlen. Az tuti h most egy hét múlva haza megyek!!! Az h vissza ... még nem tudom. Pedig elkenne döntenem már :laugh:

ma beszéltem a szusi masterrel aki vietnámi (németül beszéltetünk)
- Mennyek haza, de jöjjek vissza. Meséltem neki h lenne ez az otthoni tanfolyam is.
Mondta, hogy annyi idő alatt itt még lovém is lesz ha otthon csinálom akkor még megélni + lové vissza jövetelre és itt jobban tanulok majd, meg h a neten tanuljak mert ott is vannak ilyen tanulós oldalak. Meg h szerezek egy német csajt és akkor még könnyebb lesz. :P mondom neki hol? :cheer: facebook :silly:
Húzzak ki kb fél évet, tanuljak suli meg ilyenek. Később meg nézek másik éttermet vagy munkát mikor már annyira megy a beszéd. Addig is lesz lévom a kezdéshez.......

Mindenben megvan a jó és a rossz. Sajna most kicsit nem tudok tisztán látni.
Arra kérem az olvasóközönséget. Ők mint kívülállók mit tudnak hozzászólni? Hátha lenne egy jó impulzus ami segít a döntésben vagy h merre induljak el.

11 évig tanultam suliban németet. Sok tanárom váltogatta egymást szóval az se volt haj de jó. Plusz én is kaksiztam bele.
Azt érzem, hogy hónapról-hónapra kicsit is fejlődöm még ha alig tudok tanulni pl szókártya mikor átpörgetem.
Kont-akt lenne hisz vannak körülöttem kik németül is beszélnek (felszolgálok) és a vendégek is olykor megszólítanak. Eltudom mondani amit könnyebb téma pl. merre a WC, villa kanál pálcika merre talál, nincs ez vagy az.. vagy ilyenek.
Kiegészítő infó aki feljebb kérdezte. Egyedül vagyok és 23. :laugh: B) (tudom.. sokan cserélnétek.... :laugh: :P :kiss: )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8965 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szerintem a szusi master ott van a szeren. Gondolj bele, hogy milyen nyelvtudást szerzel egy csaj mellett akár nyolc hónap alatt és milyet azon a tanfolyamon! Eszedbe ne jusson magyar csajjal kezdeni! Komolyan. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8966 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Hát pedig nagyon sok a magyar csaj. :DDDD és kedden egyikkel találkozom is.
Ha meglátod akkor nem azt mondod h ne tegyem. Megy a neve priviben. :D egy reakciót kérek majd... B)

+ sok mindenben belegondoltam de egy csajjal is a pulton keresztül kicsit nehézkes... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8967 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Erre, mifelénk csak annyit mondanak: Your choice. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!