Munkahelyi baleset

Több
12 éve 9 órája - 12 éve 9 órája #18132 Írta: peary
peary válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

segitségeteket szeretném kérni,hogy megtudjátok e nekem mondani,táppénz alatt,munkahelyi baleset ért,elküldhetnek e a munkahelyemről,mert most ezzel fenyegetőznek,illetve a 100% táppénz helyett 50%-ba akarnak kifizetni,én egy nagy hotelba dolgozom, bajorországba! sajnos sehonnan nem kapok segitséget,voltam már a munkaügyi központba is,de sajnos segitséget onnan se kaptam!
köszönettel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 órája #18133 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia!
Ha van munkahelyi orvosod - Betriebsarzt, oda kell menned, ha nincs akkor egyenesen a D-Arzt-hoz.
Itt a Notfallaufnahme-nel van, de lehet, mashol mashol. Mindenesetre ha ott erdeklödsz, eliranyitanak megfelelö helyre.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 órája #18151 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

peary írta: ....táppénz alatt, munkahelyi baleset ért..!


Remélem ez itt csak elírás! Táppénz alatt ugyanis
semmi keresnivalód a munkahelyen, legfeljebb
bemehetsz az irodába, leadni a táppénzes papirodat,
de még ezt is küldheted postán!! Ha nem elirás akkor
szerintem fordulj sürgősen egy ügyvédhez, mert
gondok lehetnek, s talán nem is jogtalanul fenyegettek!


Gondolj arra, hogy a cég súlyos büntetéseket fizet ha kiderül
hogy valaki táppénze alatt (tehát betegen), munkát végzett!!
Pláne, ha erről a munkaadó még tudott is.....

(Ha nem tudták, akkor Te vagy a hunyó!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 52 perce #18154 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia Decotext!
Ez elkerülte a figyelmemet. Tappenz alatt tenyleg lehetetlen a munkahelyi baleset.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18162 Írta: peary
peary válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

elnézést,zárójel elmaradt,tehát munkahelyemen ért a baleset,(bokaszalag szakadásom lett),ami sajnos elég sok ideig tart itthon,ez a fönökömnek nem tettszik,és elakar küldeni,csak ugy maradhatok a munkahelyemen,hogyha elfogadom az 50% táppénzt,mivel 100% jár a munkahelyi balesetnél!a kérdésem az lenne nem tudjátok e véletlenül,németországban ellehet e küldeni táppénz alatt?mert én ebbe az alkuba nem szeretnék bele menni!
mégegyszer elnézést az elirásért!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
köszönettel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18167 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

peary írta: elnézést,zárójel elmaradt,tehát munkahelyemen ért a baleset,(bokaszalag szakadásom lett), ami sajnos elég sok ideig tart itthon, ez a fönökömnek nem tettszik, és elakar küldeni, csak ugy maradhatok a munkahelyemen, hogyha elfogadom az 50% táppénzt, mivel 100% jár a munkahelyi balesetnél!a kérdésem az lenne nem tudjátok e véletlenül, németországban ellehet e küldeni táppénz alatt? mert én ebbe az alkuba nem szeretnék bele menni!mégegyszer elnézést az elirásért!!!köszönettel!

Hát ez bizony, nem mindegy! Nos, egyet tisztázni kell. Itt a BRD-ben táppéz alatt is elbocsájthat a munkaadó. (Most már otthon is Mo-on) Ha rám hallgatsz és maradni akarsz, akkor menj bele az aluba! (Ezzel nem rontod a munkahelyi balesetek statisztikáját és valószínű hogy a munkahelyed is megmarad!) Igy látja a munkaadó, hogy lojális vagy és nem a táppéz volt a célod! (Akkor is ha baleset volt és senki nem olyan hülyem hogy szétszaggatja direkt a saját bokáját!

UI: lehet csökönyösen is! Akkor előbb utóbb megszivod, mert ez itt nem szocális állam! A munkaadó vissztértedkor el fog bocsájtani, csökkenő megrendelések miatt.... vagy kitalál valamit amiért Te mész...s ez nem nehéz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peary

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!