Munkahelyi baleset

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9269 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

kisne írta: Tavaly a barátnőmék bicigli turára jőttek ki, a fiuk 13 éves elesett a biciglivel, olyan sulyosan megsérült, hogy azzonnal müteni kellett a fejét. " hétig volt a korházban és utánna mehetett haza. Még a dr-nő ellátta gyogyszerekkel is otthonra.Ezt mindent Eus-kártyára. Nem kellett egy fillért sem fizetniük otthon,sem Németországban .

Szerintem tényleg orvos válogatja nem?

Ezt nem teheti meg! Ez önkényesség! Fel kell ellene lépni! Egy biciklis baleset semmiben nem különbözik a más eseménytől! Az orvos ebben nem dönthet, hacsak, nem maszek, de még akkor is köteles ellátni vészhelyzetben, csak az utókezeléseknél küldheti máshova! A kártyát azonban el kell fogadnia. Az viszont lehet, hogy a magánpraxisban kaszirozni akar.....mert esetleg nem látja biztositottnak a fizetést!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9293 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia Decotext!
Az eu kartyas topicban egyertelmüen közöltem a dokumentumot, aminek az elolvasasaval egyertelmü, mire jogosit az eu kartya. Minden sürgös es orvosilag indokolt esetre. Ami nekem kerdes, hogyha nem akut ellatasrol van szo, es az illetö mar mondjuk fel eve itt tartozkodik, es nem akut ellatasrol van szo, akkor kötelezö-e az ellatas vagy sem. Mert ugy az van, hogy ideiglenes külföldön tartozkodas, es a fel ev mar nem az.
En javaslom kinyomtatni a papirt, akkor kezebe adhato mindenkinek.
Kerdesem: mire gondolsz maganpraxis cimen? Itt nagyon keveve igazan maganorvos van, de azok nem is lathatnak el kasszas beteget, tehat mindenkeppen szamlat kap a beteg, es fizet.
A praxisok - mint az enyem is - ellatnakprivat beteget, es kasszas beteget. Az eu kartya kasszas betegnek szamit, es a KV fizet utana. A kivetel - mint olvashato - az, ha nincs nala az eu kartya, vagy nem tudja a szemelyazonossagat igazolni. Ebben az esetben fizetnie kell,es erröl szamlat vagy nyugtat kap. De ha 10napon belül ezeket a dokumentumokat bemutatja, akkor a nyugta vagy szamla elleneben visszakapja a penzt.
A 10 euro, amit fizetni kell negyedevenkent csak 18 eves kor utan szükseges, gyereknel nem.
Az egeszsegbiztositasos topicba irtam a dokunemtunrol,es ott megvan az elerhetese is. Ha nem talaljatok, akkor Kassenärztliche Vereinigung Thüringen - Rundschreiben - es a 11. szamnal van az Ausland ellatas dokumentuma.
szia<:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9308 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia Éva!

A nem akut, tehát nem sürgősséginek, de szükségesnek számító eset elbírálása teljesen az itteni orvoson múlik. Nekem eddig mindehol azt mondták, az orvos dönt, hogy mi szükséges és mi nem, a betegség illetve a hátralévő itt tartózkodási idő függvényében. Gondolom így akkor vissza is utasíthat dolgokat, de az összefüggést nem igen értem. Mármint azt, hogy bárki is miért utasítana vissza bármit. Hiszen végül a magyar biztosító (OEP) fizet, nem? Akkor az itteni orvosnak nem mindegy?
Én úgy tudom a menet az, hogy az ellátást, vizsgálatot kifizeti egy itteni kassza amit megjelöl a páciens, majd utána lerendezik a számlát az OEP-pel.

Nálam most pont van egy patt helyzet, szükségem lenne egy vizsgálatra, de nem tudom, hogy meg lehet-e csináltatni itt. Otthon leghamarabb kb. március körül lenne rá esélyem.
Az orvoson azt láttam, hogy megcsináltatná, ha kérném, neki sem volt fogalma a lehetőségekről, de mivel nem akartam utólagos bonyodalmat, gondoltam rákérdezek tisztességesen az OEP-nél előbb.
OEP telefonon, majd levélben, majd az itteni DVKA is azt mondta, hogy az orvos dönt. Ha az orvos szükségesnek látja, menjek a vizsgálatra.
Aztán most valaki 3 héttel a válaszuk után ismét megtalálta a levelem az OEP-nél, és biztos nem látta, hogy már megválaszolták, úgyhogy megválaszolta mégegyszer. A vicc az, hogy most épp ellenkezőt írtak, mint az első alkalommal. :-O
Úgyhogy most várok egy újabb választ tőlük.
Itt nem akarom ezt tovább részletezni, de ha kíváncsi vagy részletekre, akkor megírom neked szívesen privátban, ha érdekel, hogy miről van szó.

Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9318 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia Anita!
Hat eppen ez az; nem mindent fizet az OEP, meg a kassa. Amit fizet, azt altalaban megcsinaljak. De azt is vedd szamitasba, mennyivel több macera van egy eu kartyas beteggel, mint egy nemet biztositottal. Ugye a bizt.kartyat betesszük a leolvasoba, beirjuk az adatokat, stb...ez is azert idö, es mehet. Az eu kartyat nem olvassa a kartyaolvaso, egy csomo papirt kell kitölteni, a szemelyit lemasolni, stb...sokkal több idö. es ahol tele van a praxis, gyakran nem vallaljak. Es akkor meg ugye nem tudjuk,mit fizet a kassa, es mit nem. Mert az orvosilag szükseges eleg tag fogalom. Mert ha elfogy a gyogyszere, azt el is lehet fogadni es felirni, de lehet azt mondani, hogy miert nem hozott magaval. Es hogy mit fizetnek ki, az majd kiderül ugy fel ev mulva. ha mar valahol voltal, akkor egyszerübb az eset, mert mar megvannak az adataid. En azert javasolnam,hogy legyen elöbb-utobb itteni biztositasod. Nem is tudod, mi mindenre vagy jogosult.
Nem is gondolok arra, mit csinalnek mondjuk fahrdienstben egy eu kartyaval. Mert ugye el kell latni, de mivel masolom le az iratokat meg a kartyat.
Szivesen megbeszelem Veled priviben a kerdesedet, ha gondolod.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9319 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia Éva!

De kinek kell azt tudni, hogy mit fizet ki az OEP és mit nem?
Mikor felhívatták velem a nemzetközi főosztályt az OEP-nél, épp erre irányult a kérdésem, hogy előfordulhat-e, hogy utólag benyújtják nekem a számlát. Azt mondták, hogy ilyen nem fordulhat elő, mert ha az orvos úgy döntött, hogy nekem szükségem volt erre a vizsgálatra vagy ellátásra, akkor ők nem orvosok, hogy ezt felülbírálják, mindig az orvos dönt.

Írok mindjárt privit, hogy nálam épp miről van szó.

Üdv., Anita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #9320 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Szia Anita!
Nezem majd.
De itt az is erdekes, mit fizet ki a kassa, azt latjuk negyedevröl negyedevre...Altalaban ha meg lehet indokolni, kifizetik. De: pont ezert irtam a felmerülö kerdeseket is. Az biztos, hogy a kassaknal összefut az illetö összes orvosi beavatkozasa.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!