thomas71 esélyei

Több
12 éve 3 hónapja #12033 Írta: thomas71
thomas71 esélyei téma létrehozva thomas71 által

Sziasztok fórumozók! A következő lenne a mi történetünk:
Én 21 éve vagyok hivatásos ( nem kurv@ :-) ), de az elmúlt időszakban nagyon meguntam az itthoni történéseket (lásd a rendőrség lenullázása stb.) illetve azt, hogy bár a környéken úgymond "jól" keresek (kb 650-700 EUR/hó) de az is csak hónapról hónapra elég. Van két diplomám bár kint gondolom értéktelen (1 katonai és 1 rendőri főiskolai), a civil szakmám pedig villamosipari technikus. Ezen kívül szabadidőben számítógépeket szerelek, de erről nincs papírom. Tudok még vizet, csatornát, fűtést szerelni, de ezekről sincs papírom, mert autodidakta tanultam meg. B-s jogsim van, a C-s most van folyamatban.
Az élettársamnak három szakmája van: óvónő-, és gyermekfelügyelői, vendéglátóipari boltvezetői (magyarul kocsmáros) illetve ápolónői. Jelenleg ő is dolgozik (még) idősgondozó ápolónőként havi kb 200 EUR-ért átszámolva. Neki is B-s jogsija van.
Mindketten elváltunk, nekem egy kiskorú fiam van, de nem velem él, az élettársamnak két nagykorú fia van akik szintén külön élnek tőlünk. Tehát mi ketten vágnánk neki Németországnak.
Én alapszinten beszélek angolul, a németet most tanulom, a párom kb. alapszinten beszél németül.
Ha kiköltözünk az végleg lesz, hazatérni max. rokon-, meg temetőlátogatásra akarunk. Kezdésnek nagyon max 3.000.- EUR-t tudunk összeszedni.
Ismerőseink (azt hittük barátaink) ugyan vannak kint, meg is kerestük őket sms-ben, Skype-n, e-mail-ban stb. de sajna "elfelejtették honnan indultak el" és még csak válaszra sem méltattak... ezért tőletek szeretnénk így ismeretlenül is segítséget/tanácsot kérni, hogy merre induljunk el és milyen esélyeink lehetnek az életben arrafelé.
Üdv. thomas71

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12044 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

thomas71 írta: Én 21 éve vagyok hivatásos , de az elmúlt időszakban nagyon meguntam az itthoni történéseket (lásd a rendőrség lenullázása stb.) illetve azt, hogy bár a környéken úgymond "jól" keresek (kb 650-700 EUR/hó) de az is csak hónapról hónapra elég. Van két diplomám bár kint gondolom értéktelen (1 katonai és 1 rendőri főiskolai), a civil szakmám pedig villamosipari technikus. Ezen kívül szabadidőben számítógépeket szerelek, de erről nincs papírom. Tudok még vizet, csatornát, fűtést szerelni, de ezekről sincs papírom, mert autodidakta tanultam meg. B-s jogsim van, a C-s most van folyamatban.
Az élettársamnak három szakmája van: óvónő-, és gyermekfelügyelői, vendéglátóipari boltvezetői (magyarul kocsmáros) illetve ápolónői. Jelenleg ő is dolgozik (még) idősgondozó ápolónőként havi kb 200 EUR-ért átszámolva. Neki is B-s jogsija van.

Kedves Tomi! Ha rám hallagattok akkor otthon maradtok! Közel 1000 eurós jövedelemmel, jobban éltek ma Mo.-on, mintha itt újra kezdenétek az életet.Nagyon jól támogatott és dotált állami laklamazottként, sokkal biztosabb a munkahelyed, s ennyi jólfizetö tehetség tulajdonában (computer, villamosság, gáz-viz-csatorna) sokat tudsz fusizni amunkaköröd által biztositott arányaiban sok szabadidöben! A világ nem fenékig tejfel, s itt kint is vannak problámák, noha más jellegüek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12046 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Thomas!

Hát kemény dió....
A legnagyobb baj,hogy nem beszélsz németül :( A jogsi mellett nagyon intenzíven neki kéne állnod tanulni,(napi több órában)
Nem szeretnélek megsérteni,de szerintem az a 3000 euro kicsit kevés lesz,így,hogy nem vár kint már a munka.Ha tényleg segítség nélkül jöttök a lakásbérlés is nehézkes,tudod,ha nincs bejelentett munkahelyed (vagy a párodnak) nem adnak ki lakást nektek,a bérleti szerződéskor be kell mutatni.Szóval először kellene állást találnod,majd kiutaznod.Amikor a suliaidat csináltad németet nem tanultál?Mert ha az alapok megvannak,azért könnyebben indulnál.
Kívánok sok sikert Nektek!

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12066 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

[/quote]
Kedves Tomi! Ha rám hallagattok akkor otthon maradtok! Közel 1000 eurós jövedelemmel, jobban éltek ma Mo.-on, mintha itt újra kezdenétek az életet.Nagyon jól támogatott és dotált állami laklamazottként, sokkal biztosabb a munkahelyed, s ennyi jólfizetö tehetség tulajdonában (computer, villamosság, gáz-viz-csatorna) sokat tudsz fusizni amunkaköröd által biztositott arányaiban sok szabadidöben! A világ nem fenékig tejfel, s itt kint is vannak problámák, noha más jellegüek![/quote]

Szia Decotex. Sajnos nem jól látod az itthon állami alkalmazottak "dotáltságát" meg az ún. biztos munkahelyet. Mivel egyedülálló vagyok semmiféle kedvezmény azaz dotálás nem jár. A biztos munkahelyről meg annyit, hogy - tegnapi hír - néhány napon belül 6700 fő állami alkalmazottat rúgnak ki... Oké, egyelőre még nem a rendőrségtől...
A másik dolog meg hiába van "jól fizető" egyéb kompetenciám, ha itthon nem nagyon van rá kereslet, illetve fizetőképes kereslet. mert olyan van, hogy gyere már át Tomi nézd meg mi van a gépemmel, de pénzem nincs megfizetni stb. Utoljára tavalyelőtt (2010-ben!) nyáron tudtam villanyszerelő melót végezni szabadidőben és még akkor is nyavalyogtak a 8-10.000.- Ft/nap órabérért.... (de annak örültek, hogy szép új világítást varázsoltam a lakásukba!) Tavaly egy helyre sem hívtak el melózni, mert persze meló volna, de hát max 4-5.000.-et akarnának adni vagy még annyit sem. (lásd feljebb a számítógép szerelés), de ez meg még az üzemanyag meg a szerszámutánpótlás költségére sem nagyon elég.
És mit tudok felmutatni 40 évesen? Van egy lassan 8 éves kocsim és albérletben élek. Továbbá akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mi van a munkahelyemen mit kapok nap, mint nap. Persze azt itt egyébként sem írhatnám le, de ha személyesen elmondanám szerintem Te is nagyon meglepődnél. Ezért is szeretnék most váltani, amikor még van erőm és kedvem melózni legyen az bármilyen meló.
Szóval ennyi röviden, mert lejárt az ebédidőm. :-)

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12067 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Perszike.
Nos több pénzt egyelőre nem nagyok tudnék összeszedni...
Sajna én angolt tanultam iskolában is és nem a németet, de most rajta vagyok, ma is megyek délután tanárhoz. :-)
üdv. Tomi

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12069 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Tomi!
En sejtem, mi lehet, a masodik ferjem rendör volt....
Es ugye, most a korkedvezmenyes nyugdijat is elvettek, pedig szerintem nagyon indokolt volt. Nektek is, es mashol is, ahol volt. Es: most meg birnad a munkad mellett a fusit, csak nem fizetik meg, de mi lesz kesöbb? Amikor mar nem is birod?
Kettö: en probalnek a szakmadban elhelyezkedni. Mindig azt irom, probaljatok meg, meg az is lehet, a nyelvtanulashoz ia hozzajarulnak, es azert a vegzettsegeid itt is erhetnek valamit.
Es: nem vesztesz semmit, ha megprobalod.
Sok sikert:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!