thomas71 esélyei

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12071 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Tomi!
Bocs csak meg egyet virnek, neked is es mindenkinek, akinek a szaknyelv fontos lehet. Nezzetek utana szaknyelvi könyveknek. Gondolom, nemcsak egeszsegügyi szaknyelvkönyvek vannak.
Es: az osztrak intezet szokott szaknyelvi tanfolyamokat inditani, de küldenek tanart is, ha kell - nekem küldtek, en privat tanultam. Az elsö ora szamlas volt, a többinek mar nem kellett nekem a szla, megbeszeltük.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12073 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Éva!
Akkor neked nem kell megmagyaráznom miért van tele a hócipőm, meg mit is csinálnak velünk itthon nap, mint nap, és hogy gyakorlatilag minden kedvezményt, juttatást elvettek amiért annak idején vonzó volt ez a pálya. Egyébként fél éven múlt, hogy nem tudtam elmenni szolgálati nyugdíjba... de most már nagyon meguntam a dolgot. Szerinted normális az aki majd egy 55-60 éves járőrt küld ki mondjuk egy kocsmai verekedéshez, ahol 20-30 éves erőteljes férfiak verekednek .... Mondjuk egy ez költői kérdés volt...
Igen jól fogalmaztad meg, most még van erőm és kedvem is dolgozni, de mi lesz mondjuk 20-25 év múlva, ha már nem lesz erőm rá, ezért is kellene a szakmámban elhelyezkednem, de nem itt Magyarországon, mert itt csak a 80.000.- Ft-os minimálbérért lehetne, hanem kint. Azonban bármilyen munkát elvállalok, nem félek a fizikai melótól.
Ja el is felejtettem a bemutatkozó írásomban említeni, hogy a fakitermelő végzettségem megszerzése is folyamatban van... :-)
Igen azért is keresek olyan lehetőségeket ahol előtte lehet nyelvet is tanulni, még ha eleinte így nehezebb is, mert azt tudomásul veszem, hogy nekem kell alkalmazkodnom a kinti dolgokhoz és nem fordítva.
Ha esetleg van is linked ahol ilyesféle nyelvtanulás+melót lehet nézni megköszönném...
Mondjuk azon is elgondolkodtunk, hogy már akkor is belevágnánk ha csak az egyikőnknek lenne eleinte munkája, mert valahogy el kel kezdeni.
Végül igen, én is így gondolom, hogy sokat nem vesztek ha belevágok, a "hivatásos léten túl is van élet".
Üdv. Tomi

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12077 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

thomas71 írta: És mit tudok felmutatni 40 évesen? Van egy lassan 8 éves kocsim és albérletben élek. Továbbá akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mi van a munkahelyemen mit kapok nap, mint nap. Persze azt itt egyébként sem írhatnám le, de ha személyesen elmondanám szerintem Te is nagyon meglepődnél. Ezért is szeretnék most váltani, amikor még van erőm és kedvem melózni legyen az bármilyen meló. Szóval ennyi röviden, mert lejárt az ebédidőm. :-)

Tomi! A gond nem az hogy megindúltál vagy hogy nagy önbizalommal nekiveselkedsz, hanem a valós szakmádban itt kint nem nagyon fogsz tudni érvényesülni! Ha viszont villanyszerelöként nem vagy rest dolgozni akkor arra biztosan találsz lehetöséget ha a szaknyelvet is tudod! Én viszont tudok neked villanyerelöi állást otthon, ausztriai opcióval! Most is kint dolgozik az ismerös, (2 embere van) eddig.Ha úgy gondolod, hogy nem irtózol a sok és néha nehéz munkától, akkor megirom privát üzenetben (vagy mailban) a potos cimet és adatokat s vedd fel vele a kapcsolatot. Azért ezzel is lesz gond, mert alkalmazottként nála sem fogsz 10 ezret keresni naponta.....Ez irreális!

Hidd el, a béred nem rossz a vidéki viszonyokhoz képest! Miért nem próbálsz vállalkozni? Az embereknek kevés a pénze, háztartási gépeket egyre többet és mindig kell javitani.....

Miért nem próbálsz Angilába vagy Norvágiába kimenni, ott az angollal jól meglennél?!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12113 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

thomas71 írta: És mit tudok felmutatni 40 évesen? Van egy lassan 8 éves kocsim és albérletben élek.

Kedves Tomi! Ennél valamit kifelejtettem. Gondolod, hogy ha kijöttök akkor ez az állapot hamarosan (belátható időn belül) meg fog változni? Itt az ingatlanok többszörösébe kerülnek, mint otthon, tehát eleve bérlakásba fogtok költözni! Ezért a 3000 € indulótőke nekem fikciónak tünik, mert élből elviszi a felét a kaució! S ha csoda folytán, jól fizető munkát kaptok, akkor is hosszú évekig kell kuporgatni hogy Mo.-on tudjatok valamit venni....

Jó, egy kocsit itt tudsz venni, (akár nagyot is, csillagal az elején) mert ezt utánad dobják, de ha nincs KP. akkor azt is 5-6 évg fizted....,.s mire a tied addigra kezdheted előről! Akár hogy si elemzem (még egyszer végigolvastam amit írtál) nekem jobb megoldásnak tűnik esetetekben, ha otthon próbáltok változtatni! Pl. költözzetek egy másik városba, ott is van redőrség.....Sajnálom, hogy nincs jobb ötletem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12328 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Decotext. Csak most van időm reagálni.
Nos ebben a bér kérdésben azt hiszem nem értünk egyet, mert sztem meg igenis hogy elég rossz a fizetésem, bár nem minimálbért kapok, de ezen nem fogok vitatkozni.
A vállalkozásról meg annyit, hogy vállalkozást indítani ma Mo.-n teljesen fölösleges, hacsak nem akarok százezreket kidobni az ablakon...
Nem félek a kemény melótól sem, mert mint írtam jelenleg még favágó tanfolyamot is végzek, úgyhogy megtisztelsz ha megírod az ismerősöd elérhetőségét, egy próbát megér, hogy mit tudna ajánlani.
Eszemben sincs másik városba költözni meg másik rendőrségre menni. Minek? csöbörből vödörbe? :-)
Az angol nyelvterület meg a párom miatt nem jó, így kénytelen vagyok én alkalmazkodni. Egyébként a külföldi munkavégzéssel nem az a célom, hogy utána itthon vegyek ingatlant, hanem ha egyszer kijutok akkor pápá Magyarország és inkább bérlek kint lakást.
Üdv. Tomi

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12336 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia thomas71!

Még friss gyerek vagyok erre felé...de valahogy olyan érzésem van amikor olvasgatom a "tősgyökeres" németmagyarok válaszait, mintha kifejezetten ara felé próbálnának terelgetni minden kérdezőt, hogy maradjon otthon, mert jó az még ha moslék is.
Nem igazán értem Őket, illetve még is! Ez a nyomorék sok sebből vérző kis romhalom Európa közepe tájékán, számukra mivel a "gulyáskommunizmus" vagy a 90-es évek elején elhagyták, még mindig valamiféle szociális védőhálóval rendelkező, bár kissé szemetes meg büdös, de azért megélhetést biztosító ország.
Hát kedves magyar honfitársaim ott Németországban (!!!) ez az ország összedőlt, földjén nem terem élet csak szenvedés. Tessék legalább egy évre hazajönni, dolgozni, megélni...stb
Kíváncsi lennék akkor az "okos válaszokra".
Thomas71 igazad van...menni kell, itt elfogyott minden és senki nem mondhatja neked vagy bármely magyarnak, hogy maradjon és szenvedjen.
Annyi marhaságot olvastam a fórumokban az elmúlt két hétben mióta rátaláltam az oldalra, hogy ha nem lenne az Én helyzetem is szomorú a megélhetés miatt, szétröhögtem volna az agyam.
Mindent elvettek az elmúlt 5-6 évben ami törvényes megélhetést biztosított, elvették a szerzett jogokat a kialakult bejáratott másodállásokat stb.
Szinte nem múlik el nap, hogy újabb adó, be fizetnivaló, áremelkedés ne látna napvilágot.
A jóféle TESCO-s sonkaszerű izé ára (10 dkg) 329-ről 406-ra emelkedett (hústartalom 70% :sick: a többi mi a fene lehet?)
Az emberek 85%-a kevesebb mint 300 eurót keres (figyelem okoskák! Budapesten is!) :sick:
Nekem személy szerint 5 azaz öt szakmám van. 46 éves vagyok és ha nagyon belehúznék akkor bármelyikkel meg is kereshetném alkalmazottként a 400 eurót (nem minijob, 160-180 óra havonta)
Jelenleg egy multinál dolgozom mint középvezető kb 800 euró a fizetésem ( a meló érzés szerint van...ha úgy érzem, hogy eleget dolgoztam 8-17-ig megkérdezik "sietsz? nincs dolgod?"
Tudom-tudom ez kint sincs másként, csak hogy...bármely szakmámban meg tudnám kint keresni az 1500-1800 eurót, a jelenlegi állásomnak megfelelő kinti bér pedig (FIGYELEM!) 3300-4500 euró a kinti cégcsoport tagoknál.

Szóval kedves thomas71 menj minél hamarabb, hidd el ott van még mit keresni.
Gondolom az okostojások is csak elindultak valahogy anno :whistle:
Abban meg nem vagyok biztos, hogy ha megtanulnál korrektül németül nem lenne állásod a német rendőrségnél (pl sztrádások...sok idióta magyar kamionos..te meg perfekt magyar :evil: )
Aki meg azt mondja, hogy maradj itt mert itt jobb, annak ajánlj fel egy helycserét ;)
Nem tom meddig bírnák...sztem sikítva visszarohannának...
Van még egy szakvizsgám, meg tanulom a nyelvet aztán megyek utánatok Én is :P

üdv.: kfz

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!