thomas71 esélyei

Több
12 éve 8 hónapja #12398 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

;)

ugye, hogy van az a helyzet amikor mindegy mennyit fizetnek a körülmények miatt az ember inkább tovább áll egy korrektebb helyre, ahol van törvény, rá lehet szólni a másikra ha valami nem tetszik és ezért nem verik le a veséjét.

Nagyon sok emberrel dolgozom együtt több mint 80 beosztottam van...az elején mikor jönnek ég a szemükben a tettvágy...aztán szépen lassan kiirtjuk belőlük a sok idétlen, állandóan változó utasítással, meg a megígért, de ki nem fizetett juttatásokkal.
A szüleim becsületes embernek neveltek...na most muszáj napraforgót játszanom, miközben hányhatnékom van tőle. :sick:

igen pont ez az, mondják jó nektek otthon mert mennyire olcsó az eü ellátás. Hát olcsó...csak nem igazán van.
Állandóan attól rettegek mi van ha baleset ér, vagy valami durva betegség. Mert itthon tuti meg fogok dögleni. Se kórház, de orvos, vagy technika se.
Van kórház ahol a betegek ha akarnak gyógyszert a rokonok beviszik a patikából saját pénzen. Ha nem akkor pápá papa :dry:

"Azt érzem, hogy ha gyerekem lesz, akkor hálás lesz, hogy itt nőhet fel, több esélyhez jutva, mint amit otthon kapott volna."

Hehe, még nincs is gyermeked de már is gondoskodó anya vagy :P

Igazad van a leendő gyermekeidnek a legjobb hely valahol arra felé van amerre most vagy.
Ha majd megnőnek biztos nem azt fogják mondani Mami hogy Te mekkorát tévedtél amikor ide költöztél (persze ahhoz mesélni kell a mai állapotokról nekik)
Átkozom a sorsot, hogy a gólya a Kárpát-medencébe pottyantott... :S

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #12399 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Decotext!

Tartom, hogy itt 1000 eurobol szerenyen, de meg lehet elni,otthon a minimalberböl nem lehet megelni.
Ezek tenyek, nem gondolom, hogy ezen vitatkoznunk kellene.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12401 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Sziasztok.
Miattam azért ne vitázzatok.
Köszönöm a mellettem szólók válaszait és részben megértem a nem annyira pozitív hozzászólásokat is... Meglátjuk mi lesz. Az száraz tény, hogy elfogadható szintre kell magam hozni németből ezt én is látom, és az is tuti hogy nem Mo.-n belül képzelem el a jövőm. Egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy a BRD kell-e nekem, vagy "csak" Ausztria de eltántorodni nem fogok az biztos, bár BRD-ben több fantáziát látok...
Azt is látom már, hogy a régen kint élők vagy nem látják a problémákat is Mo.-n és azt hiszik, hogy még mindig a '80-'90-es években élünk itt, vagy nem akarják látni, de az biztos, hogy itt jelenleg a sárba tiporják az ún. "szerzett" jogokat és rendszeresen visszamenőlegesen hoznak hátrányos "törvényeket", ez a birka nép meg még mindig csak tűr... (na ha ezt most meglátja az RSZVSZ néhány napon belül már nem lesz gondom a felmondási idővel... :-) )
Az egy kicsit engem is rossz érzéssel tölt el, hogy azt hittem itt az oldalon olyan segítséget kapok, hogy könnyebb lesz elindulni, esetleg városnevekkel, címekkel, linkekkel, de tudom-tudom, hogy ez (sem) egy jótékonysági intézmény és semmi sincs ingyen... ezért majd én is megküzdök és nem adom fel.
Bár DCT privát ajánlatát még várom... :-)
Üdv mindenkinek. Tomi

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12403 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

thomas71 írta: Az egy kicsit engem is rossz érzéssel tölt el, hogy azt hittem itt az oldalon olyan segítséget kapok, hogy könnyebb lesz elindulni, esetleg városnevekkel, címekkel, linkekkel, de tudom-tudom, hogy ez (sem) egy jótékonysági intézmény és semmi sincs ingyen... ezért majd én is megküzdök és nem adom fel.

Ne haragudj de ezt részletezhetnéd. Az oldalon (tudtommal) :laugh: minden ingyen van. Nem értem mire gondoltál de ha valaki felad egy munkát kínál hirdetést az oldalon (valami egyszerűt), kiküldjük a hírlevelet és 3-4 óra múlva sírva könyörögnek általában, hogy vegyük le a hirdetést.
Szóval, esély nincs itt címezgetni. Linkből rengeteg van, álláshirdetés hírlevlből is vagy 100.
Szóval mi hiányzik pontosan és miért kell fizetni? :evil:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12405 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

... És még annyit tennék hozzá, sztem ha a párom is és én csak 1.000 - 1.000 EUR/fő fizut tudnánk felmutatni - kint BRD-ben - már akkor is sokkal-sokkal jobban tudnánk élni kint, mint itthon. Nem kívánok én kacsalábon forgó palotát, meg minden nap három fogásos vacsorát, bár azt szégyennek tartom, hogy 2 diplomás hivatásos tisztként utoljára talán 10-15 éve voltam színházban, és kb. ugyanennyi ideje moziban, étteremben meg asszem vagy 5 éve és nem azért mert nincs rá igényem hanem azért mert "jól finanszírozott és agyondotált állami alkalmazottként" egyszerűen nincs rá pénzem ha nem akarok a hónap többi napján éhen dögölni.
Persze - mondhatják mások - adjam el a kocsim mert az "luxus" és minek tartom fenn, de ma Mo.-n inkább busszal meg vonattal járni luxus, mert amíg a 200 km-re lakó anyámhoz kocsival eljutok (harmad magammal) kb. 12.000.- Ft-ból, kényelmesen háztól-házig utazva (persze ezt jelenleg évente max. 2-3 alkalommal engedhetem meg magamnak), addig busszal-metróval-vonattal-busszal cipekedve, lökdösődve, zsebtolvajoknak kitéve koszos, büdös vackokon "utazva" legalább 15-17.000.- Ft 3 főnek az út.
Na röviden és tömören ennyi.
Ha van címetek hol lehet elhelyezkedni örömmel várom.
Üdv. Tomi

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12407 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

thomas71 írta: Ha van címetek hol lehet elhelyezkedni örömmel várom.

Ezt nevezem. Szerintem el vagy tévedve, nem kicsit. Most tanulsz németül, van két diplomád amit DCT-sen szólva a térdedre szögelhetsz, mindenféléhez értesz, persze papírod nincs róla és lesz egy használhatatlan C jogsid valamikor. Miért nem E? Mert azzal kb. az 3%-ról 60-70%-ra nőhetne az esélyed, hogy mondjuk sofőr legyél kint? Milyen címet szeretnél?
A párodnak, íme itt van egy:
Uniklinik Köln
Geschäftsbereich 4 - Personal
Ausschreibungsnummer: e430
50924 Köln
Tudod honnan szedtem? A mai hírlevelekből. Volt mellette még 1312. Fel kéne iratkozni rá! Két kattintás azt hiszem de ha ragaszkodsz hozzá, kontaktoljunk privátban, megmondod mennyit érnek meg a címek neked, nem fogok alkudozni, mivel ingyenes csak jól járhatok.
Emberek, mi a problémátok? Így akartok piramist építgetni? Ez egy vicc! :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!