thomas71 esélyei

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12337 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

kfz írta: Még friss gyerek vagyok erre felé...de valahogy olyan érzésem van amikor olvasgatom a "tősgyökeres" németmagyarok válaszait, mintha kifejezetten ara felé próbálnának terelgetni minden kérdezőt, hogy maradjon otthon, mert jó az még ha moslék is.
Nem igazán értem Őket, illetve még is! Ez a nyomorék sok sebből vérző kis romhalom Európa közepe tájékán, számukra mivel a "gulyáskommunizmus" vagy a 90-es évek elején elhagyták, még mindig valamiféle szociális védőhálóval rendelkező, bár kissé szemetes meg büdös, de azért megélhetést biztosító ország.

Szurkálódós hozzászólásodra néhány gyors reagálás:
Ha megnézed jobban a "terelgetős" válaszokat, láthatod, hogy szinte minden esetben a konkrét helyzetre legjobb választ adják akik válaszolnak. Lehet, hogy még nem hiszed, de talán 10 év elteltével ha úgy alakul és kint fogsz élni "tősgyökeres" németmagyarként tudni fogod, hogy szakma nélkülinek, nyelvtudás nélkülinek felesleges kimennie. Lehet neked is felesleges lesz mert ott ahol 300-ból élnek emberek neked 800-ból csak a sírásra futja garantálom, hogy 1500-1800 állásod mellett sem szétröhögni fogod az agyad hanem vonyítani fogsz, hogy mekkora marha voltál. Gondolom Tomi és a 85% amúgy kiszorít azért egy könnycseppet szomorú helyzeted miatt.
Tudod, a hozzászólásod alapján boritékolható, hogy Te a csalódott tipus leszel kint. Rengeteg embert ismerek akik már hazamentek. Többségük a nyelvtudás hiánya miatt de ezt pótolhatják és visszatérhetnek. A másik legjellemzőbb réteg aki túlzott elvárásokkal érkezett. Te is ez leszel ez a napnál is világosabb a hozzászólásod alapján. Ti nem is próbálkoztok meg külföldi munkavállalással soha többet de ha hiszed ha nem, nekem legalább is meggyőződésem, hogy ez a réteg lesz egy valamikori változás mozgatórugója Magyarországon. ;)
Egy valamit senki nem vitatott amúgy, hogy jobb életszinvonalon élhet aki szakmával és nyelvtudással rendelkezik. Olvasd csak át mégegyszer a fórumot mert igenis rengeteg nevetséges dolog van, kezdve azzal, hogy a kérdezőknek szerintem pont úgy 85%-nak igazán nincs is szakmája illetve az semmit nem ér de a nyelvtudás hiányát illetően is kb. ez az arány és Németországban szeretnének dolgozni ahol szakképzett munkaerőre és németül beszélőre van csak szükség! Na, pontosan ezért van a sok terelgetős válasz mert ilyen kondíciókkal akinek otthon nem megy hát garantált, hogy kint sem fog. Arról nem is beszélve akinek majd 3x annyi pénzből nem megy otthon mint az átlagnak az nem is tudom mire számít. Te mire számítasz? A beledet ugyanúgy ki kell dolgoznod és ugyanúgy sírni fogsz még havi 4-5000 nettóból is, az tuti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12340 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

szia Gergoo!

Hát így éhgyomorra azért jól visszarúgtál. Látod ez az ami miatt fel vagyok háborodva.
Feltételezed, hogy egy pénzköltő ,léha, számítás nélküli ,tudatlan subribunkó vagyok aki csak a könnyű életet meg a gazdagságot keresi.
Hát nem! Ajánlottad, hogy olvassam újra a bejegyzéseket. Rendben, de akkor Te is olvasd végig a hozzászólásomat és értelmezd. Kérlek.
A változgatósdiba ne menjünk bele mert túl mélyre és messzire kellene menni, valamint bűncselekményre való felbujtás esete is fent állna :)
Példa: Német (félig magyar,de kint született) ismerősöm, miután előnyugdíjba ment az Opeltől (végkielégítés ha jól tudom 40.000 eu volt) hazajött....elkezdett vállalkozni, német mentalitással... szóval 1 év alatt a hivatalok meg a leúzósok kicsontozták. Sikítva ment vissza. 59 évesen ismét munkába állt 1250 nettóért és boldog, nyugodt.
Még kis adalék: nem értette miért röhögik ki lépten-nyomon a régi mobiltelójával.
Mondtam neki, itt már a gazdag Mo-n a kamerás, tapizós a divat. Nem értette... Én sajnos igen. Te érted?

Nem tudom Te mit és mennyit éltél már át. Én tudom mennyi az ha nem számít 500.000 meg azt is hogy mennyire jó lenne ha még lenne a hó végén 1000 Ft a zsebemben.
Csak a nyugalmat, biztos megélhetést keresi mindenki.

Persze igaz, sok a tudás nélkül, gazdagságra áhítozó, dolgozni nem szerető honfitársunk Akiket jobb ha eltanácsoltok, mert itthon is csak nyűgnek vannak a társadalom nyakán!!!!
Ebbe a dologba bele lehetne menni mélyen, de nem szegény jó Thomas71 topikjában.

Üdv: kfz

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12344 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

kfz írta: szia Gergoo!

Hát így éhgyomorra azért jól visszarúgtál. Látod ez az ami miatt fel vagyok háborodva.
Feltételezed, hogy egy pénzköltő ,léha, számítás nélküli ,tudatlan subribunkó vagyok aki csak a könnyű életet meg a gazdagságot keresi.

Most azt szeretnéd, hogy mindezeket a jelzöket tagadják itt?
A hibád egyszerü. Azt hiszed "szorgalmasan, kemény munkával itt (BRD) valamire lehet winni".
Mi (a "régiek") pedig csak a szerencsédben akarunk megakadályozni.
Nos a Grimm fivérek rég halottak. Europa extrém nivellálta magát. Ma már nincs akkora különbség Magyarország és Németország között mint 1989-ig. Söt, Ha magyarországon van 1000 Euros fizetésed, akkor már jól állsz. Itt ez annyit ér mint Budapesten a minimálbér. Eddig viszon nem ér fel a kis agya a legtöbbnek, akik ráhajtanak az ilyen rabszolgamunkára is, és azt is elvesztik amijük volt.

Példa: Német (félig magyar,de kint született) ismerősöm, miután előnyugdíjba ment az Opeltől (végkielégítés ha jól tudom 40.000 eu volt) hazajött....elkezdett vállalkozni, német mentalitással... szóval 1 év alatt a hivatalok meg a leúzósok kicsontozták. Sikítva ment vissza. 59 évesen ismét munkába állt 1250 nettóért és boldog, nyugodt.

Ezt ismerjük. Ezért nem megy vissza senki akinek itt már van valamije. De azért ezt egy hazai magyar ne hozza példának, hiszen csak a tükörbe néz. Vagy melyik bolygórol szálltak le a "lehúzósok"?

Még kis adalék: nem értette miért röhögik ki lépten-nyomon a régi mobiltelójával.
Mondtam neki, itt már a gazdag Mo-n a kamerás, tapizós a divat. Nem értette... Én sajnos igen. Te érted?

Gazdag ország. Mi innen a BRD-böl csak csodálhatjuk. Mindenki jajgat, sir, állitolag nyomorog, de a köruton napközben áll a sor és már az autópályák is ugy tele vannak mint nyugaton.

Nem tudom Te mit és mennyit éltél már át. Én tudom mennyi az ha nem számít 500.000 meg azt is hogy mennyire jó lenne ha még lenne a hó végén 1000 Ft a zsebemben.
Csak a nyugalmat, biztos megélhetést keresi mindenki.

Na az biztos nem jön vadidegenbe nincstelenül, gyenge nyelvtudással és alig használható szakmával. Ezek a feltételek se nyugalmat se biztos megélhetést nem adnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12347 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

"Most azt szeretnéd, hogy mindezeket a jelzöket tagadják itt?"

Hát ha nem akartok ismeretlenül sértegetni akkor mondjuk, ööö...ja.

"Ezt ismerjük. Ezért nem megy vissza senki akinek itt már van valamije. De azért ezt egy hazai magyar ne hozza példának, hiszen csak a tükörbe néz. Vagy melyik bolygórol szálltak le a "lehúzósok"?"

Akinek van valamije az persze, itt se nagyon mocorog.(az a pár tízezer)
A "lehúzósokkal" a baj, hogy hiába tudja mindenki a hatóságok nem igazán mozdulnak, pedig pontosan tudják kik azok. Na most válaszolhatsz: BRD-ben a rendőrség meddig tűrné a nyíltan név szerint beazonosítható csaló vállalkozásokat?
Mert itt azért akad egy pár akik cégről cégre vándorolva mindent megúsznak...

"de a köruton napközben áll a sor és már az autópályák is ugy tele vannak mint nyugaton."

igen...Budapest közlekedése egy katasztrófa, a sztádákon a közlekedés (közlekedési kultúra) egy nagy nulla, a minőségéről már nem is beszélve.
Hogy soknak tűnik azért van mert a megélhetés miatt mindenki megy mint a mérgezett...

nos egy szó mint száz, abban messze egyetértünk, hogy szakma nélkül, nulla nyelvtudással maradjon a dolgozó ahol van!!!!

Inkább amire felkaptam a cukrot, hogy ne válogatás nélkül fikázzátok a kitelepülni szándékozókat, hanem mondjuk szelektálva. Ha van jó szakma, nyelvtudás, miért ne mehetne? Felnőtt ember, tudja mit csinál. Ti meg, ha lehet segítsetek. És ezt meg is köszönjük így látatlanban is.
Tényleg, ha nem itt éltek, higgyétek el nekem az itt élők a kilátástalanság és elkeseredettség miatt bárhová mennének, akár meggondolatlanul is.
Valószínűleg találkoztatok már azzal az érzéssel, hogy most volt elég...az ígérgetésből, az átvágásból, az igénytelenségből, a kilátástalanságból, hiszen egy részetek valószínűleg ezért választott anno új hazát.
1988 óta hallgatom évről-évre: jövőre jobb lesz.... kinek?

Tehát kedves Urak, Hölgyek!

Nem szerettem volna senkit megsérteni, kéretik a bőrömet a helyén hagyni és mint amiért gondolom az oldal elindult, segíteni.
És tényleg...olvasgatva az oldalt tényleg van segítő szándék, meg pozitív hozzáállás (kivéve néhány morgolódó, mindenben negatívot látó ember hozzászólásától)

Részemről zártam a témát.

Üdv: kfz

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: balazsbene76, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12353 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Igen, a szomszéd füve zöldebb.
Mindaz ami magyarországra igaz, itt is megtalálható.
A csaló cégek, az emberkereskedelem, az éhbérért dolgoztatás.
Ezen felül a német bérek 15 éve folyamatosan vesztenek értéküklböl, olyannyira hogy dánia németországot "Billiglohn-Land"-nak osztályozta. Itt vannak Gewerkschaftok által kialkudott tarifák amit a dán és holland létminimum alatt fizetnek. Most még csak nem ist beszéltem a millionyi "aufstocker"-röl. Akik 8 ora munka után még szociális segélyt kapnak.

"Hogy soknak tűnik azért van mert a megélhetés miatt mindenki megy mint a mérgezett.."Aha. Tehát tudott venni autót, fizeti a városi 15 literes fogyasztást és még megél a maradékból. Hát itt ez nehezebb lesz azt elöre megjosolhatom.

"1988 óta hallgatom évről-évre: jövőre jobb lesz.... kinek? "
Nektek. Itt 1998 ota csökkent a reáljövedelem, egyedülálloan Európában. Nem is csoda, mer innen menekül az ipar pl. GFyörbr, Szentgottárdra, Kecskenétre, Gyöngyös-Miskolcra, stb. A maradék meg Pozsonyba, Pardubicébe, meg a lengyelekhez. A NOKIA döntötte meg a rekordot mikor németországbol romániába menekült érs még ott is csödbe ment.

Segitö szándékunk persze hogy van. Azért nem vagyunk istenek, és sokszor az isten se tud segiteni. Eppen ezért nem árt , hogy ha az aki ki akar jönni tudja, hogy a 3-szoros fizetésekhez 4-szeres költségek is tartoznak. Nomeg nincs egyedül, tehát a konkurrenciát is birnia kell..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: IrányNémetország

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12359 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Attila!
En ugy gondolom, itt az 1000 euros fizetes joval többet er, mint otthon a minimalber! Probalj itt megelni 1000-bökl, es otthon is a mininmalberböl, latnad mindjart a különbseget!
Szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!