thomas71 esélyei

Több
12 éve 8 hónapja #12443 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Gergoo.
Még csak annyit, hogy azért "rágtam be" egy kicsit, mert a végén már személyeskedés volt amit nem tűrök senkitől és én a címeket természetesen linkekre (webcímekre) vagy oda való utalásra értettem nem lakcímekre.
Utoljára pedig:
a villamosipari technikus a civil szakmám, (tehát nem szakma nélkül próbálkoznék) bár a többi leírt készségemről valóban nincs papírom és azt is tudom, hogy rendőr - szinte minden országban - csak állampolgár lehet tehát ez eszembe sem jutott hogy én ott rendőrködjek.
Bár azt még meg szerettem volna kérdezni tőled (tőletek), hogy hogyan működik ennek a papíromnak - a civilnek - az ottani honosítása..... de majd lesz valahogy
Üdv. T.

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12446 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Hiszed vagy sem én akkor sem személyeskedtem amikor le sem tojtad a kérésem, hogy pontosíts a címet és at ingyenességet illetően. El lapoztam az első oldalra és ott két diplomát láttam, néhány "szakmát" amről nincs papirod és a folyamatban lévő nyelvtanulást. Párodnak pedig ha jól emlékszem 2-3 szakma és alapfok. Tényeket írtam, talán a "térdedre szögelheted" erős volt de személyeskedő biztos nem.
Nézd, nekem is van egy nagyon jó barátom 3 diplomával és tudom, hogy otthon is a hajára kenhette és azt is tudom, hogy ez mennyire frusztrálta, szóval el tudom képzelni, hogy milyen érzés ha külföldre tervezve is ezzel szembesül az ember.
Hangsúlyozom, személyeskedés nélkül akartam, a német munkaerőpiaci "mérlegen" viszont az említett "súllyal" pehelysúly vagy ez tény. Egy erős alapfokkal és egy elismertetett erősáramú vagy magasfeszültségű villamosipari technikusi diplomával máris nem az lennél. Ha nem a fentiekről van szó akkor a diploma elismertetésével felesleges foglalkozni is szerintem, persze idővel, mondjuk 5 év után lehet ezt felül kéne vizsgálni, ki tudja melyik ág erősödik majd a jövőben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #12492 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Tudod Gergö, mostanaban igen sz...a helyzet otthon, s ahogy hallom, egyre rosszabb.
De egyet tudok erteni többekkel, Maya, Astarta, DCT es a többiek, aki azt irjak, senki sem csinalja meg senki helyett. Bizony ugy erzem, sokan a keszre jönnenek, de legyen ingyen, söt esetleg meg egy kis költöpenzt is adjanak mar, de nyelvtudas semmi, es dupla ber, mint a nemetnek, aki mar mindent tud.
Hat szerintem az idöt, energiat nem lehet megsporolni, es bizony penzbe is kerül, söt nyelvet is kell tanulni, csak igy varhato siker!
Vagy kell keresni egy pasit, vagy nöt, aki eltartja az embert nyelvtudas nelkül is, de azt mashogy hivjak, nem munkakeresesnek...
Bocs, ha valakit megbantottam volna.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12674 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Thomas71!
Csak most csatlakoztam a topic-hoz, otthon voltam néhány hétig így nagyrészt lemaradtam a fórumon történtekről. Hát,meg kell mondja, jó kis vihart kavartál itt, akaratlanul is :lol:
Valóban elment a személyeskedés irányába néhol a topic, de a többiek mellett szóljon, hogy amikor valaki segítséget kér itt az oldalon (és hidd el, vannak jó páran), akkor a 'régiek' mindig megpróbálják a lehető legreálisabb és legvalósabb képet festeni az újaknak. Persze ez a kép nagyon szubjektív is lehet, és a vélemények gyakran megoszlanak. Hiszen mindenkinek más a standard, más szinten él vagy szeretne élni, szóval nem lehet mindent és mindenkit egy kalap alá venni.

De hogy ne csak a számat jártassam, azt javaslom neked és a párodnak, hogy olvassatok vissza minimum egy évre visszamenőleg itt a fórumon, mindjárt rengeteg hasznos és valós információval fogtok gazdagodni.
Ami az elszántságodat illeti, mindenképp pozitívum, én azt mondom, ha úgy érzitek, vágjatok bele. Nemrég jöttem ki én is, pedig nekem is volt otthon munkám, lakásom, barátaim, mégis azt gondoltam, hogy nem Magyarországon képzelem el az életet, jópár évig biztosan nem.

Viszont amit mindenki hangsúlyoz: egy erős alap/gyenge középfokú német nyelvtudás nélkül neki se vágjatok! Hidd el, néhány hónapon már semmi nem múlik, be kell iratkozni egy intenzív 2 hónapos tanfolyamra és utána elindulni. És még így is háttal fogtok ülni a moziban az első hónapokban, azt garantálom! Velem is ez történt, pedig egy nyelvet már megtanultam anno felsőfokon, most a német mégis sokkal nehezebben megy. 4 hónap telt el és most kezdem csak egy picit magabiztosabban használni a nyelvet, egyre többet értek, néha (nyelvtanilag nem helyesen ugyan), de már merek folyékonyan kommunikálni és nem csak angolul jönnek a számra a szavak. De még minimum fél-egy év mire valamelyest folyékonyan fogok tudni németül beszélni, az tuti.

Ami a szakmáidat illeti, szerintem a rendőrösködést egyelőre felejtsd el, próbálkozz inkább a villamosiparival, arra mindig nagy a kereslet, ráadásul van is róla papírod. Fordíttasd le a bizonyítványaidat (több hivatalos fordítást végző iroda is van otthon), szerezz referenciákat akár ismerősöktől is akiknél villanyt szereltél, stb, azokat is fordíttasd le.

Nézz szét a neten a nagy cégeknél mint pl. Siemens, Deutsche Telekom, Bosch, Audi, stb, ezekhez ad hoc is be lehet nyújtani önéletrajzot, még ha pillanatnyilag nem is keresnek konkrétan embert az adott szakmában. A nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb valaki keresni fog. Ja, és csinálj egy ütős önéletrajzot, ha nem megy egyedül nézz mintákat a neten vagy vedd igénybe egy profi önéletrajzíró segítségét, azt hiszem pl. a profession.hu-n van ilyen szolgáltatás, de gondolom máshol is.

Légy tisztában vele, hogy külföldiként ISZONYATOSAN nehéz lakást bérelni! Ha érdekelnek ennek miértjei és a lehetőségek szívesen írok róla akár priviben is, de van rá szuper topic itt a fórumon.

Spóroljatok még egy kis pénzt, én azt mondom, hogy ha valaki úgy jön ki, hogy nincs még munkája és nem is ismerőshöz jön, akkor 5000 euro minimum legyen a zsebében.

Most ennyi jutott hirtelen eszembe, persze még millió meg egy dolgot tudnék írni megélhetésről, lakásbérlésről, az emberekről, az országról, hogyan látja egy külföldi amikor megérkezik, mikkel kell szembenéznie, stb. Még én is friss vagyok itt, frissek az emlékek, tapasztalatok, amiket a régebb óta itt élők már lehet, hogy elfelejtettek, nem érzik már azt, hogy milyen újnak lenni egy idegen országban, így más szemszögből közelítik meg a kérdéseket.
üdv.
Lizy
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kata59, thomas71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #12764 Írta: thomas71
thomas71 válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

Szia Lizy007
Megfogadtam magamban, hogy nem írok már a topikba, de erre a hsz.-re azért reagálok. Nos igen, sajnos elég erősen elment személyeskedésbe a topik, meg jól szét is „off”-olták azt.

Nekem úgy tűnt, hogy akik nagyon negatívat írtak ők vagy már nagyon régen kint élnek és így már az ottani helyzethez igazítják a véleményüket, vagy nagyon félreinformáltak a jelenlegi magyarországi dolgokról. Ugyanis az ún. „szociális védőháló” már nagyon lyukas és abból esetleg még a „sz..i.l.s v.d..á..” :) maradhatott meg… A milliomosok persze itt is jól élnek, akik meg a segélyek felvételére és a gyerekekből élésre specializálták magukat szintén el vannak - hiszen nekik valószínűleg nincs különösebb nagyra törő céljuk az életben - csak mi az ún. középréteg érezzük itt nagyon sz@rul magunkat. És akkor ne is említsem az állami alkalmazottak aluldotáltságát. Persze most még van fizetésem, de ez csak arra jó, hogy éppen kifutok nullára a hó végén, ebből előrelépni lehetetlen. Meg kell nézni hol tart ma a gázolaj ár itthon (450.- Ft/liter) és hol fog tartani már a nyáron, ha így halad (szvsz. 500.- Ft/liter lesz) és az nyilvánvaló, hogy ez milyen irányban fog mindre kihatni. (persze nem a bérek fognak emelkedni) Meg itt van az is, hogy az EU cseszegeti Magyarországot, azt hogy miért ide most nem írhatom le… :) és az is nyilvánvaló, hogy ez milyen hatással lesz a Forintra.
A másik gond meg az volt, hogy szerintem már a bemutatkozómat is szelektíven olvasták (olvashatták) el, és ennek megfelelően reagálták le, hiszen ott egyértelműen leírtam többek között, hogy mi a civil szakmám. No de ezzel már nem foglalkozok, részemről lezártam.

Rendőrködni kint eszem ágában sincs, elég volt ebből ennyi! (Normális országokban nem véletlenül lehet 15-20-25 év múlva szolgálati nyugdíjba menni, mert amit Ti a tv-ben láttok a bűnözésről, hullákról, erőszakról stb., azt én naponta átélem és hát ez eléggé megviseli az embert, még ha nem is látszik ez egyből az emberen). Bár később ha állampolgárságot tudnék szerezni és alkalmaznak másodállásban „tanácsadóként” az más… :laugh:

Tehát én a civil szakmámban gondolkodok munkát találni és lehet, hogy én is rosszul vagy szerencsétlenül fogalmaztam amikor a „címkérést” vágták a fejemhez, mert én nem lakcímekre, hanem webcímekre gondoltam továbbá olyan segítségre, hogy kezdőként mely országrészben, tartományban vagy városban érdemes munkát keresnem, ahol nem égbeszökőek az albérleti költségek, hogy lehetőleg egy kis pénz is maradjon a későbbiekre. Továbbá esetleg mely cégek azok akik segítenek/segíthetnek a munka mellett vagy a szállásban vagy a további nyelvtanulásban akiket „bombáznom” kellene az önéletrajzommal. Te most adtál egy pár jó ötletet amit köszönök.

Természetesen a nyelvtudás az első így hát az is egyértelmű, hogy nem holnap akartunk elindulni - a jelenlegi helyzet alapján legkorábban május-június jöhet szóba - mert tavaszig engem még köt egy szerződés, illetve még egy kis németet is magunkra kell szedni. Igen nekem is nehéz az is, hogy először minden angolul „jön a számra” :)

Mivel jelenleg nem áll több a rendelkezésünkre, mint 3000.- EUR (esetleg nagyon-nagyon max. 4000.-), így mindenképpen legalább az egyikünknek már rendelkeznie kell a kiutazás előtt munkaszerződéssel, ezzel is tisztában vagyok.

A lakásbérlés kérdésben pedig valóban konzultálnunk kellene a jövőben…
Mégegyszer köszönöm. Üdv. Tamás

A feszültség alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint az amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #12776 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: thomas71 esélyei

thomas71 írta: Nekem úgy tűnt, hogy akik nagyon negatívat írtak ők vagy már nagyon régen kint élnek és így már az ottani helyzethez igazítják a véleményüket, vagy nagyon félreinformáltak a jelenlegi magyarországi dolgokról. Ugyanis az ún. „szociális védőháló” már nagyon lyukas és abból esetleg még a „sz..i.l.s v.d..á..” :) maradhatott meg…


Kedves Tomi! A hibás gazdasági expozédhoz nem szólok egy szót sem, mert kiragadt árakat összehasonlitani, pláne, hogy hamis adatokat sorolsz fel, teljesen irreális képet ad a helyzetröl! Vedd azt figyelembe, hogy azok akik a parton vannak mindig jobban látják, hogy merre kell úsznod, ha Te nyakig ülsz a vizben! A gond még az is a legtöbben ár ellen akarnak úszni! Az általad "lyukasnak" titulált szociális háló meg még mindig megvan, csak szerencsére már az állam is észbekapott és csökkenöben van! Mindenesetre még igy is messze sokkal több az ilyen támogatás mint a nyugati államokban! Ti nagyon megszoktátok, s mi meg már elszoktunk töle! Ezért van aztán a nagy értelmezési gond a részedröl!
Egyébként beirtam itt egy cimet, amit nagyon kevesen tesznek meg. A villanyszerelö létezik és a mailcim is eredeti! (Fel is hivtam telefonon, hogy lehet, hogy valaki jelentkezik, s azt mondta, hogy nagyon várja! Eddig viszont ezt nem tetted meg! Miért? Ennyire jól megy sorod, hogy már nem érdekes? Mégsem akarsz dolgozni? Vagy mégsem olyan rossz rendörnek lenni....?
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!