Beiskolázás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22296 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

viza írta: Sziasztok !Mi is most keszülünk ki költözni szeptemberben Németországba, 3 gyermekkel (14,12,7 evesek), Mindelstetten környekere.Nekem az lenne a kerdesem, hogy tudja-e valaki iden mikor kezdödik az iskola ev ebben a körzetben ?A legkisebb helyben järna suliba, gondolom evet kell ismetelnie (ez näla nem is baj, mert ö nem ev vesztes), a nagyobbak Pförringbe gondolom ök Hauptschule-ba evismetlessel ujra 6.- es 8.-at järnänak, sajnos ök ev vesztesek. Itthon nemetet tanultak, de ez nem nagy nyelvtudäs (tapasztaltuk mikor kint nyaraltak). A nagyok eleg jo tanulok (4,7, 4,2), de a hsz.-okbol olvasva kint ez nem sokat szamit.Valaki ismerös ezen a környeken ? Tudna täjekoztatäst adni a sulikrol, beilleszkedesröl ?
Van valakinek ilyen koru gyerekekkel tapasztalata ? Felek töle egy kicsit, mert a gyerekeim elegge tartozkodoak idegenekkel szemben, pläne külföldiekkel.Viszont mär nagyon värjäk, hogy itt eljenek.
Elnezest az ekezet nelküli iräsert itt nemetbe csak igy tudok irni.Elöre is köszönöm a segitseget ! Remelem fog is valaki, sok hsz.-t elolvastam, de öszinten belefäradtam az olvasäsba. !


Semmi gond az év ismétléssel! Az a legjobb, ha mindegyik évet ismétel! Miért baj ez? Miért lenne ez hátrányos? Akkor is ismétlejen ha évesztes! Hidd el csak elönnyel jár, mert van idejük normálisan nyelevet tanulni! Gondolj arra, hogy milyen hamar felnönek, s milyen hamar kirepülnek! Itt a BRD-ben az sem nagy divat, hogy pl. az egyetemet minimális idö alatt elvégzi valaki! Ez a kivétel. Ne eröltessd a gyerekeket, ismételjenek csak nyugodtan! Ez nem szégyen, hanem egy szuper lehetöség és elöny!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: viza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22297 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok !

Azt elfelejtettem megkerdezni, hogy az utlevel helyett elfogadjäk a gyerekek szemelyi igazolvänyät, es le kell fordittatni a bizonyitvänyt vagy sem ? (valaki azt irja, hogy kell valaki azt hogy nem)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22304 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Köszi a välaszt !
En sem gondolom, hogy gond lenne az ev ismetles, söt gondoltam en is hogy csak elönyükre välik föleg a nyelvtanuläs teren, es semmikepp nem szegyen ez ! Inkäbb csak az a gondom vele, hogy kesön vegeznek, de ha a gyerekeimet nem fogja zavarni, hogy 2 evvel fiatalabbakkal järnak egy osztälyba, akkor engem sem fog. Remelem elönyükre fog välni es gyorsan megtanuljäk a nyelvet !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • monccsy
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #22312 Írta: monccsy
monccsy válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Köszönöm szépen a gyors választ!Nincs ilyen szakmám ápoló54 végzettségem van,érettségi,17 éves munkatapasztalattal.
Nem egyedül a gyerekekkel mennék,hanem a párommal és a gyerekekkel.Gondolom kettő keresetből meg lehet oldani a dolgot!?
Az ovi lehet hogy mire indulunk nem is lesz aktuális,mert lassan a fiam betölti a 6 évet úgy tudom,hogy ott kint 6 éves kortól iskolakötelesek a gyerekek?
A lányom két tannyelvű suliba járt,több tantárgyat is németül tanult.Így is az általános iskolát kellene folytatni?Itt sikeresen befejezte és felvették az eü.szakközépbe.Köszönöm előre is ha segítesz.Üdv.Móni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22323 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Viza,
azért olvasol különböző feleleteket, mert mindenki más és más Tartományban él.
Itt minden Tartománynak saját oktatási rendszere van, tehát a legjobb, ha helyben érdeklődsz.
Nagy önállóságra fog tanítani ez az ország,meglátod. ;)
Még egy kis tapasztalat: 13 éves fiam egy évig csak németet tanult előkészítő osztályban - nem mindenhol van! - viszont közösen úgy döntöttünk, hogy másik iskolában, ismét hetedikben, ámde "élesben" folytatja.
És egyidős az osztálytársaival, merthogy a tankötelezettség itt 5-7 év között kezdődik. Vagyis azt kell hogy mondjam, most került bele a korosztályába.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: viza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22324 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kedves Timea !
Köszi a segitseget ! Majd erdeklödöm a helyszinen, sajnos most mär nem lesz idöm, mivel holnap megyek haza, de meg ebben a honapban jövök vissza es akkor mär mindent elintezünk a pärommal, remelem.....))
Ezek szerint a nagyoknak nem lesz eletkorbeli hätränyuk csak a kicsinek, de ö rä räfer.

Szep napot !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!