Beiskolázás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22325 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

viza írta: Köszi a välaszt !
En sem gondolom, hogy gond lenne az ev ismetles, söt gondoltam en is hogy csak elönyükre välik föleg a nyelvtanuläs teren, es semmikepp nem szegyen ez ! Inkäbb csak az a gondom vele, hogy kesön vegeznek, de ha a gyerekeimet nem fogja zavarni, hogy 2 evvel fiatalabbakkal järnak egy osztälyba, akkor engem sem fog. Remelem elönyükre fog välni es gyorsan megtanuljäk a nyelvet !

Gondolj arra, hogy itt az angolt fogják tanulni mint idegen nyelvet! Nekik rádaásul a nemetet is be kell hozniuk! Ha ismeételnek akkor legalább a tananyag könyebb s több idö van a németre! Az meg külön segit nekik, hogy ha a már ismert ayagot hallják németül! S végül: kit érdekel az, hogy valaki idösebb, s miért baj ez? Én nem értem ezt a felvetést! Egyetemen sokszor 15 év is van a tanulók között és soha senki nem foglalkozik vele! Van aki 20 évesen már egyetemista, s vannak 35 évesek is a hallgatók között. Itt a BRD-ben amúgy is ritka aki normális 4-5 év alatt végzi az egyetemet, mert sok hallgató dolgozik mellette, hogy finanszirozhassa a tanulmányait! Itt a legtöbb helyen ugyanis nem ingyenes ez, mint a krözus Mo.-on!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22335 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Decotext te mär regota kint elsz ätvetett a nemet ritmust.
Az egyetemmel teljesen tisztäban voltam, hogy az fizetös, de hät idäig vagyis meg most is Mo.-on elek (räadäsul ek-i szegenyebb reszen) a magyar mentalitäsu, gondolkodäsu emberek között, sajnos. Mint irtam egyältalän nem zavar, hogy a gyerekek ismetelnek, az elönyükre, javukra välik, es most mär az esetleges kor külömbseg sem zavar. Majd beleräzodnak a gyerekek a nyelvek tanuläsäba es a többibe. Szerencsere ök gyorsabban tanulnak es alkalmazkodnak .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22340 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Beiskolázás

DECOTEXT írta:

viza írta: Köszi a välaszt !
En sem gondolom, hogy gond lenne az ev ismetles, söt gondoltam en is hogy csak elönyükre välik föleg a nyelvtanuläs teren, es semmikepp nem szegyen ez ! Inkäbb csak az a gondom vele, hogy kesön vegeznek, de ha a gyerekeimet nem fogja zavarni, hogy 2 evvel fiatalabbakkal järnak egy osztälyba, akkor engem sem fog. Remelem elönyükre fog välni es gyorsan megtanuljäk a nyelvet !

Gondolj arra, hogy itt az angolt fogják tanulni mint idegen nyelvet! Nekik rádaásul a nemetet is be kell hozniuk! Ha ismeételnek akkor legalább a tananyag könyebb s több idö van a németre! Az meg külön segit nekik, hogy ha a már ismert ayagot hallják németül! S végül: kit érdekel az, hogy valaki idösebb, s miért baj ez? Én nem értem ezt a felvetést! Egyetemen sokszor 15 év is van a tanulók között és soha senki nem foglalkozik vele! Van aki 20 évesen már egyetemista, s vannak 35 évesek is a hallgatók között. Itt a BRD-ben amúgy is ritka aki normális 4-5 év alatt végzi az egyetemet, mert sok hallgató dolgozik mellette, hogy finanszirozhassa a tanulmányait! Itt a legtöbb helyen ugyanis nem ingyenes ez, mint a krözus Mo.-on!!!

Csak megjegyzem, hogy Mo.-on sem divat mar "idoben" elvegezni az egyetemet! Ez ugyanis nem a penztol fugg, hanem a bevezetett kreditrendszer miatt. Nincs idokenyszer mint a regi rendszerben. Ez a bolognai rendszer, nem evekrol, hanem kreditpontokrol szol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22355 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

viza írta: Decotext te mär regota kint elsz ätvetett a nemet ritmust.

Kétsegtelen! 23. éve vagyuk kint. Ha jól akarod használni a rendszert akkor alkalmazkodni kell. Mi is nulláról indultunk! Nem ök fogják a magyar szokásokat felvenni! Ennyi év távlatából az otthoniak azt mondják ránk, hogy érzéketlenek vagyunk az otthoni társadalmi ellentmondásokra! Nos, ez igaz! Irgalmatlanul racionálisak lettünk, de ez nem érzelmi elhidegülés csak egy logikus és hatékony életvitel! Mi ami s sokat segitünk azoknak akik láthatóan küzdenek és igyekeznek. Olyanoknak akik serények, dolgosak, nem sirnak és nem mindeig másokban keresik a hibát! Akik meg csak mutogatnak s elvárják hogy más (állam, kormány, politika) oldja meg helyettük a problémákat azokba mi "belerugunk"!**

**Természetesen nem fizikai értelemben!

Egy példa: utcánkban sirt a szomszéd, hogy alig tud megélni mert minimálbért kap.... A fia (8. ált) iskolás issza naponta a literes colát, és közepesen drága mobilja van. A szomszéd folyamatosan dohányzik, pazarolja a vizet (kocsit mos, öntöz), és egy régi (18 éves) sokat fogysztó skodája van. Amikor ezekkel szembesitettem a sirása után, akkor megharagudott! S az ilyenek mondják késöbb ránk, hogy felvágunk mert nyugaton élünk..... Tudud mit? Aki hülye az haljon meg! Annak a pasinak én még a minimálbérét is megfelezném, mert láthatóan túl sokat keres!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #22385 Írta: kriszta36
kriszta36 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Én azt szeretném kérdezni hogy a nagyfiam 10.-es lenne itthon"gimiben" milyen lehetöségek vannak kint? Németet csak 1 éve tanul úgyhogy nem sokat tudd!! Csak tanuljon nyelvet ,vagy itt a 10.is kötelezö???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #22402 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

kriszta36 írta: Én azt szeretném kérdezni hogy a nagyfiam 10.-es lenne itthon"gimiben" milyen lehetöségek vannak kint? Németet csak 1 éve tanul úgyhogy nem sokat tudd!! Csak tanuljon nyelvet ,vagy itt a 10.is kötelezö???

Itt ismételje meg a 9. osztályt, majd maradjon a suliban a 12. osztályig, akkor jó eséllyel le is fog érettségizni. Nem kötelezö a 10. sem, vagy a 12.-ig sem közelezö tanulni. Sajnos sokan vannak akinek csak 9 osztalya van. Ezt semiképpen nem ajánlom, mert itt a BRD-ben gyakorlatilag semmit nem fog tudni tanulni (9 osztállyal), mert még egy egyszerü szakmunkáshoz is 10 osztály kell!
Engem azért az érdekelne, hogy miért gondolják sokan azt, hogy itt Németországban nyelvtudás nélkül könyebb lesz, mint otthon az anyanyelvünkön??? Itt mindenre értem: munka, iskola, továbbtanulás, megélhetés.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kriszta36

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!