Német nyelvtanulás

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3245 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!

Én most járok a kisfiammal Volkshochschule-ba. (talán ez egy kicsit másabb, mert ide csak nők járnak és gyerekfelügyelet is van)
Nekem is ingyen van. + kellett hozzá még egy engedély a Bundesamttól. Mikor ezt kiküldték, küldtek mellé egy papírt, amiben a kereseti kimutatást, bérleti díjat, közüzemi számlák díjait kérdezték. Visszaküldtük és ezután kaptuk meg az ingyenességet.
Ha csak az engedély lett volna meg, akkor 1Euro/óra. Naponta 3,5 óra a kurzus. A kurzus 945 óra.
Nekem nagyon tetszik.

Üdv mindenkinek!
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #3249 Írta: TomTemplar
TomTemplar válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Ez ugye az integrációs tanfolyam. Erre engedély kell és akkor ,vagy ingyen, vagy 1 Euró/óra. A kurzusok végén vizsga van ami ha sikeres visszatérítik a felét a befizetett összegnek. A volkshochschule-val az a baj,hogy itt a kurzusok délelelott vannak. Ezért találkozhattál inkább nőkkel és gyerekekkel...
A munkával nehezen egyeztethető össze sajnos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3261 Írta: mhszilvia
mhszilvia válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Van-e valakinek tapasztalata ,azzal kapcsolatban,hogy ha mondjuk egy németországi munkahely (kórház,ill. Dialízis osztály) valakit beirat német nyelvet tanulni,(intenzíven: heti 3x4 órában), akkor fél év alatt milyen szinten lehet megtanulni németül ? Én 8 évig tanultam még gyerekkoromban . Az alapokból még valami megmaradt, de beszélni már nemigen tudnék.Szóval lehetséges -e fél év alatt annyira megtanulni,hogy az egy munkahelyen ,egy Dialízis osztályon (betegek között) megfeleljen ?

Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #3264 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Tom!

Igen, ez az integrációs kurzus.
Ide nem vesznek fel férfiakat, még akkor sem, ha lenne rá idejük. Ez kimondottan nőknek van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3266 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia mhszilvia!
Igen meg lehet nem perfekt , ha benned is van tanulási készség simán megtanulod !Akarat erő és kitartás kell én már tudom !Sok Sok sikert kívánok neked!Erika
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #3303 Írta: mhszilvia
mhszilvia válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Erika!
Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre és örülök, hogy végre valaki azt mondja nekem, hogy lehetséges rövid idő alatt is megtanulni németül (erőfeszítéssel, természetesen). Ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem, hogy te milyen területen dolgozol Németországban? Én egészségügyben szeretnék (dialízisben). Magyarországon 10 évet dolgoztam dialízis osztályon egy német cégnél (Fresenius Medical Care). Tavaly májustól háziorvosi körzetben (itt több a szabadidőm) a nyelvtanulás miatt.
Üdvözlettel
Szilvia

Szilvia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eras72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!