Német nyelvtanulás

Több
12 éve 9 hónapja #6598 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Még annyit az integrációs nyelvtanfolyamoz, hogy a végén, ha sikeresen levizsgázik valaki, akkor a befizetett összeg felét visszaigényelheti. Ez azonban csak arra az időszakra befizetett összegre érvényes, amikortól megadták a Zulassungot a részvételhez.
Ahogy írtam, én nem vártam meg míg megkapom a Zulassungot illetve a támogatást, elkezdtem teljes áron a tanfolyamot. A teljes áron fizetett időszakra nem vonatkozott az 50 %-os visszatérítés, csak onnantól, hogy megvolt a Zulassung, és amikortól már csak 1 euro/óra árat fizettem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6600 Írta: maria59
maria59 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Lenne néhány kérdésem az integrácios tanfolyammal kapcsolatban. Mennyi ideig tart, mennyi a költsége, mellette lehet-e munkát vállalni? Másik kérdésem ha valakinek van ebben tapasztalata. Ha heti néhány órás munkám van, mellette eljárok integrácios tanfolyamra kaphatok-e valamilyen támogatást a lakhatás kiegészitésére. Egy szobát bérelek amit ha kifizetek nem marad megélhetésre. Van valakinek valamilyen ötlete?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 9 hónapja #6601 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

maria59 írta: Lenne néhány kérdésem az integrácios tanfolyammal kapcsolatban. Mennyi ideig tart, mennyi a költsége, mellette lehet-e munkát vállalni? Másik kérdésem ha valakinek van ebben tapasztalata. Ha heti néhány órás munkám van, mellette eljárok integrácios tanfolyamra kaphatok-e valamilyen támogatást a lakhatás kiegészitésére. Egy szobát bérelek amit ha kifizetek nem marad megélhetésre. Van valakinek valamilyen ötlete?


Ez attól függ, hogy milyen jogon vagy itt! Lehet valaki politikai menekült (Asylant) lehet valaki régi kitelepülö (Aussidler) aki visszatér német szármozása jogán, s van olyan aki magánuton, sehova nem tartozik. Ez utóbbinak kell, hogy valaki vállalja a felelöséget** (anyagilag is). Tehát ez akkor magánügy hogy miböl élsz. Egyébként is Németországban messze nincs olyan támogatási rendszer, mint otthon!

**Az én esetemben is az volt a (késöbbi) vömmel kapcsolaban, hogy amig csak egyetemista volt, s az elején a vizsgákat tette németböl s egyéb ismeretböl, nekünk alá kellet irnunk egy ellátási nyilatkozatot, mert a késöbbi vöm mexicói volt! (Teljes anyagi felelösség a mienk volt és semmi nem járt neki!) Késöbb, amikor összeházasodtak a lányommal, akkor ez már érvényét vesztette!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: maria59

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #6628 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Judyth!

Ne haragudj a késői válaszért, de már rég nem jártam az oldalon.
Nekünk az volt a helyzet, hogy csak a férjem dolgozik(ott) és van egy kisfiúnk.
Nekem a Bundesamt-hoz kellett elküldenem a papírokat, aztán várni, várni, várni. (4 hónap). Amikor a papír megjött, csatoltak mellé még kérdőíveket, aminek a visszaküldése után megkaptam az ingyenességet.
Ahogy Maya is írta, nézd meg, hogy hol van a közeletekben suli és ott érdeklődj. Ott mindent elmondanak és papírt is adnak, amit ki kell tölteni. Különböző tanfolyamok vannak. Ahova én járok, oda gyerekes anyukák járnak (van egy osztálytársam akinek nincs), emiatt 945 óra és mindennap van.
Az igazság az, hogy én nem tudom milyen a 0-ról indulni, mert én 6 évig tanultam a suliban, dehát az tudod milyen...
Remélem egy kicsit segítettem.
Sok sikert. Majd írj hogy sikerült.
Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #7347 Írta: mercy
mercy válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Stuttgartban élek és német oktatásra szeretnék járni és találtam is kettőt, de mind a 2 helyen angolul magyaráznak. Ismertek olyan tanfolyamot vagy német tanárt, aki magyarul magyaráz? Ugyanis tudok alapszinten angolul, de nem annyira, hogy megértsem, ha mélyen belemegyünk a német nyelvtanába.
Vagy érdemes lenne megpróbálnom így? Még sosem tanultam németet, így elég nehéz hozzáfognom.
Előre is köszi a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 8 hónapja #7359 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Ne félj, iratkozz be egy német tanfolyamra, német tanárral.
Nekem is csak kevés nyelvtudásom volt 3 évvel ezelőtt, aztán a tanfolyam olyan jól ment, hogy 2009ben B1es nyelvvizsgám kiváló eredménnyel sikerült. Ha valaki az órán angolul valamit kérdez, kifejezetten zavaró. Előbb-utóbb "rá fogsz érezni az ízére".
Remélem sikerült kételyedet eloszlatnom.
Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mercy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!