Német nyelvtanulás

Több
13 éve 4 hete #4061 Írta: Judyth
Judyth válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Rita!
Én Stuttgartba szeretnék ilyen tanfolyamra járni. Párom dolgozni fog, de én 0 nyelvtudással nem fogok eleinte dolgozni. Így is lehet kapni kedvezményt a tanfolyamra? Hol kell jelentkeznem?
Köszi a segítséget,
Judyth
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyuricika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Larabuci
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hete #4297 Írta: Larabuci
Larabuci válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

mhszilvia írta: Van-e valakinek tapasztalata ,azzal kapcsolatban,hogy ha mondjuk egy németországi munkahely (kórház,ill. Dialízis osztály) valakit beirat német nyelvet tanulni,(intenzíven: heti 3x4 órában), akkor fél év alatt milyen szinten lehet megtanulni németül ? Én 8 évig tanultam még gyerekkoromban . Az alapokból még valami megmaradt, de beszélni már nemigen tudnék.Szóval lehetséges -e fél év alatt annyira megtanulni,hogy az egy munkahelyen ,egy Dialízis osztályon (betegek között) megfeleljen ?



Szia
Érdeklődnék hogy ez a beiskolázási lehetőséget te konkrétan tapasztalatból írtad?Mert nálam is hasonló a helyzet és érdekelne hogy van-e rá lehetőség hogy nővérként így helyezkedjek el kint?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • dzsepetto
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6104 Írta: dzsepetto
dzsepetto válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni töletek,hogy ti milyen nyelvtanulási technikákat ,tananyagokat használtok ,használtatok a minél eredményesebb nyelvtanulás érdekében?
Minden ötlet és tapasztalat érdekel!
Én a Kreativ Németet használom,de sajnos nehezen megy és még az akarat erőm is ingadozik!
Válaszotokat előre is köszönöm,remélem másoknak is hasznos lesz ez a téma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #6591 Írta: petrovicsg
petrovicsg válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Támogatja-e a német állam a kint dolgozó és bejelentett munkahellyel rendelkező magyarokat német nyelvtanulásban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 9 hónapja #6596 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Judyth!

A VHS-nél.(Volkshochschule)(Nézd meg az interneten, hogy Stuttgartban hol található az iskola.) 1euro/óra támogatással, de azt kérelmezned kell.
A tanfolyamok szeptemberben kezdődnek. Vagy mindennnap, vagy heti kétszer lesznek az órák.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #6597 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Petrovicsg (és Judyth)!

Attól függ milyen szintről beszélünk.
Az integrációs nyelvtanfolyamot, ami kezdő szintű és B1 szintre lehet vele eljutni, támogatja.
Ahogy Maya írta Juditnak, ezt kérvényezni kell, a nyelviskola segít, hogy hol. Nem biztos, hogy rögtön meg is kapod, én tavaly augusztusban kérvényeztem, de arra az évre már akkor nem volt keretük, így csak idén januártól kaptam támogatást. Ettől függetlenül, mivel időt nem akartam veszíteni, elkezdtem a tanfolyamot októberben, és januárig teljes árat fizettem.
A teljes ár 2,35 euro/óra (a nyelvtanfolyam 600 óra - kb. 7 hónap + van egy 45 órás orientációs kurzus utána ahol Németországról tanítanak)
Ez az ár lehet akár 0 is rászorultsági alapon, de ha van jövedelmed, vagy házastársnak van jövedelme, akkor ez nem áll fenn, csak max. olyan támogatást kaphatsz, hogy 1 euro/órát kell fizetned.

Ha magasabb szintű tanfolyamra mész, azok már mindig fizetősek.
Nálunk a VHS-ben a 4 hetes B1+ Brückenkurs 194 euro, a 3 hónapos (heti 3 alkalom) B2 tanfolyam pedig 366 euro. A C szintűt egyelőre nem tudom.
Ezekre is lehet, de csak speciális esetekben kapni támogatást, azt hiszem 30%-ot (nyugdíjas, munkanélküli...)

Üdv., Anita
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!