Német nyelvtanulás

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #8302 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Decotext,

Ti mar jol tudtok nemetül.

A gyerekmüsorokat jo ötletnek tartom. Bar neha talan tul egyszerüek a mindennapi elethez viszonyitva.

Egyebkent: tudod, kinek a pap, kinek a papne. Nekem a nyelvi környezet kevesebbet szamitott, mint a tanulas.

Most mar, hogy kicsit jobban tudom a nyelvet, többet tanulok a nyelvi környezetböl is.
MIndenki valassza ki, mi a legjobb megoldas szamara. En a sajat tapasztalatomat tudom leirni, masnak nyilvan mas tapasztalata van.

Peldaul, mivel parkapcsolatban elek, valoszinüleg nem fogok pasit fogni es töle tanulni nemetül.
A parommal meg magyarul bezselünk itthon - mivel tul faradt vagyok a nemet beszedhez az egesz napos nemet nyelven vegzett munka utan.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8303 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

A gyerekműsorok helyett én sorozatokon edződtem (nem németül) de biztos vannak a német csatornákon is. TXT 888 felirat (német!) két hét tvnézés és már érezhető a különbség. :)
A sorozatok nekem azért váltak be mert többnyire úgy vannak felépítve, hogy kiváncsi legyél a következő részre, :laugh: (most például tűkön ülve várom a Dexter 6. évad 3 -ik részét :) szórakoztató (legalább is egy gyerekműsorhoz képest biztos szórakoztatóbb) az alábbiak nyelvezete pedig cseppet sem bonyolúlt:
The IT Crowd
Scrubs
The Big Bang Theory
My Name Is Earl
How I Met Your Mother
Dexter
A német és magyar címeket sem tudom, akit érdekel biztos megtalálja a német címeket is. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8379 Írta: hablaty
hablaty válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Üdv a nyelvben elmélyülőknek!
Abban kérnek segítséget, hogy szükségem lenne mp3-ban letölthető némat-magyar hangos szótárra. Valószínűleg az én hibám, hogy ilyen felsorolós szótárra nem akadtam, de ha tud valaki egy ilyet, kérem, küldje el valahogy a linket v. akármit. Munkába menet és jövet órákon át szólhatna a fülembe és itthon is mehetne a fejhallgatómban.
Csak akad valahol egy max. pár ezer szavas szótár, mondjuk a vakok miatt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8382 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Kétlem, hogy lenne ilyen illetve valószínűleg van de akkor rossz helyen keresed. Szerintem a Relaxa villám csomagját keresheted, az használható és erre a célra a legjobb de nyilván nem ingyenes.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8384 Írta: Rolix
Rolix válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Gergoo írta: Kétlem, hogy lenne ilyen illetve valószínűleg van de akkor rossz helyen keresed. Szerintem a Relaxa villám csomagját keresheted, az használható és erre a célra a legjobb de nyilván nem ingyenes.

T.o.r.r.e.n.t oldalakon fent van a Relaxa csomag, épp
tegnap este t.ö.l.t.ö.t.t.e.m le.  ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8386 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Mondtam, hogy rossz helyen keresi. ;) :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!