Német nyelvtanulás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8293 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

laolaj írta: ....Valakinek van ötlete az megoszthatja. DE csak az építő jellegűeket fogadom el!!!

Több is lenne, de csak egyet kérdeznék: gondoltál már arra, hogy ha a felére vagy bejelentve, hogy mi lesz majd a nyugdijaddal? Arra most nem térek ki, hogy ha netán beteg lennél, akkor mennyi lesz a táppénzed.....
:unsure:

Nyelvtanulás szempontjából viszont szuper a munkahelyed és szállásod,
csak nem tudom, hogy a kinaival mit fox kezdeni itt Németországban!

:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8296 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia laolaj!
Köszönöm a valaszodat.
A nyugdij, meg a bejelentes kerdeshez nem tudok hozzaszolni. Decotextnek ebben nyilvan igaza van,de mit csinaljon az ember, ha nem jelentik be.
Nekem az lenne az ötletem, hogy azt a reszet, ami hivatalos, küldje a szamladra. Igy lenne ott is nemi penz.
A nyelvtanulas fogas kerdes,mert az ember azt tanulja meg, amire szüksege van. Nekem ha van ra idöm, meg energiam - sajnos ritkan van, mert most is var a dokumentacio - akkor nezek filmet magyar felirattal, vagy forditva. ha megbezed a DVD-ket, idönkent talalsz olyat, amihez van magyar felirat. Ha ilyet nezel,talan jobban megerted idövel. Bar az en nemettudasommal is ertem, hogy idönkent egeszen mast mondanak,mint ami ala van irva. megis segithet valamit. Nyelvtanart egyebkent talan jobban talalsz itt,mint otthon. A VHS-ben levö tanfolyamokkal csak az a baj, hogy az heti 5x5 ora. Dolgozo embernek erre nincs ideje, sajnos nekem sem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8297 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Eva10 írta: A VHS-ben levö tanfolyamokkal csak az a baj, hogy az heti 5x5 ora.

Sziasztok!
Ez így nem korrekt, a VHS-nél van heti 1-2-szer-i, és mindennapos (H-P) nyelvtanfolyam.
Üdv. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8298 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Maya!

Ezt nem tudtam, nalunk csak heti sokszori van, vagy delelött,vagy delutan, de dolgozo embernek mindkettö teljesithetetlen.

Nagyobb varosban lehet, többfele is van.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8300 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Eva10 írta: ,,,,A nyelvtanulas fogas kerdes,mert az ember azt tanulja meg, amire szüksege van. Nekem ha van ra idöm, meg energiam - sajnos ritkan van, mert most is var a dokumentacio - akkor nezek filmet magyar felirattal, vagy forditva. ha megbezed a DVD-ket, idönkent talalsz olyat, amihez van magyar felirat. Ha ilyet nezel,talan jobban megerted idövel. Bar az en nemettudasommal is ertem, hogy idönkent egeszen mast mondanak,mint ami ala van irva. megis segithet valamit. ,,,,,
szia:Eva


Ezzel nem nagyon tudok egyetérteni. Pláne, ahogy írod, ha a forditás nem stimmel Az ilyen "passziv" tanulást alig vagy nem lehet használni mert a forditások legtöbbször szószerint vannak feliratozva! (Mi már régen leszoktunk az ilyen DVD-ről mert gyakran katasztrófális a szöveg!!)
Nincs jobb, egy aktiv nyelvi környezetnél ahol használható nyelvet tanulhatsz! Egyébként még a TV is jobb, például gyermekműsorok ahol a szókincs és a magyarázatok egyszerűek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #8301 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Decotext!
Mi volt akkor mikor te is feketén dolgoztál h az Audi 80ast kifizesd? Akkor nem gondoltál arra, hogy mi lesz a nyugdíjjal? Szóval nem kell mindig szórni az igét!! :angry:
Tudom mi várható nyugdíjas korban, sőt! Van képem a jövőt illetően.
Igen van olyan h azt csinálja az ember amit tud, hogy később jobb legyen vagy lépni tudjon. Nem nem gondolkodtam a nyugdíjon!!!! Persze sok minden jó lenne.. sok sok minden! 23 vagyok. Még sok minden van előttem amit lépnem kell és megtennem. Nem hinném, hogy ez a pár hónap lesz a mérvadó! Sokszor az életben maradás a cél.


Nyelvtanulás, hogy témában is maradjunk:
Aki már volt ilyen heti 2 vagy 3 alkalmas tanfolyamon annak mi a véleménye mennyire jó? :)

egy gondolattal zárnám ezt a csodálatos hetet... : :laugh:
Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!