Német nyelvtanulás

  • Lorina
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2688 Írta: Lorina
Lorina válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Eva!

A nyelvtan tényleg egy katasztrófa,de német nyelvű barlangtúrákat vezettem az Aggteleki Cseppkőbarlangban,és rengeteget szabadkoztam,hogy nem jó a nyelvtanom,de mindig vigasztaltak,hogy még a németek is ugyancsak elvétik.
Ráadásul,ha nem az irodalmi németet tanuljuk,ugye tájegységenként ott a tájszólás.
Tudom,hogy nem vigasz,de ne hangolódj le.:)

Üdv:Lorina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2694 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Szia Lorina!
Köszönöm. Nekem is mondjak, hogy most mar jobban tudok, mint regebben. En ugy kezdtem, hogy ami kellhet, felirtam, es többfelekeppen megtanultam elmondani. Meg hogy tudjam oda vezetni a beszelgetest, hogy meg is ertsem. Aztan van egy jo szotar, nem kell hozza net: TransAm . Ezt beirva a google-ba, kijön, es szabadon letölthetö(a MEK oldalarol), en a lanyomtol hallottam. Külön jo, hogy lehet a nyelveket valtani benne, nekem gyakran 2x is meg van nyitva. De azert meg sok a problemam, különösen az igekkel....
Aztan, ha valakinek problemaja van velem, akkor mindig elöjön, hogy nem tudok jol nemetül. Ismerösök azt mondja, hogy ezt meg 30 ev mulva is megteszik. De: leggyakrabban probalnak megerteni es segitenek, ez jo erzes.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2706 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok !
Ha valakit érdekel net nélküli szótár, ezt ajánlom:
http://www.vilagszotar.hu
Szinte teljes német-magyar, keresés, kedvencek, stb. Ingyenes!

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10, Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2707 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Eva10 írta: Szia Gabo!
En is tamultam par honapig mielött kijöttem, meg itt is, mielött elkezdtem a munkat. Most viszont mar nemigen van idöm tanulni, ezert is keresek olyan modszert, amihez keves idö is eleg....de azert tudom, hogy sajnos a nyelvtanulashoz idö kell.
Naprol napra fejlödöm en is, de pl a nyelvtannal komoly gondjaim vannak.

En megmondom oszinten hetvegente nehany orat ha toltok nyelvtannal mert a kollegak amugy is lefarasztanak agyilag hetkozben igy, mondhatni szinte alig forditok ra idot de rohamosan fejlodok. Keress minden kommunikacios lehetoseget, amikor csak lehetseges, ugy nagyon gyorsan lehet fejlodni. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2725 Írta: bbogi
bbogi válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Sziasztok!
Próbálta már valaki közületek az ... nyelvtanulást? Tényleg olyan hatékony? Megéri a sok pénzt?
Előre is köszi.
A topikot indítottad ugyanezzel a kérdéssel, nem igazán tudom mire véljem megismétlését de ha népszerűsíteni szeretnél esetleg valami hihetetlen jó dolgot akkor klikk alul a Kapcsolat linkre. ;) Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2727 Írta: bbogi
bbogi válaszolt a következő témában: Német nyelvtanulás

Bocs, de amikor az első hozzászólást írtam, nem láttam, hogy megjelent volna. Azt hittem, hogy a technika ördöge szórakozott velem. Ezért bátorkodtam úja feltenni ugyanazt a kérdést. Szó sincs reklámról! Engem tényleg nagyon érdekelnének a tapasztalatok.
Köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!