Óvodába beíratás

  • rimoldi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #3544 Írta: rimoldi
Óvodába beíratás téma létrehozva rimoldi által

Sziasztok!

Most én szeretném a segítségeteket kérni. :)
Van egy kisfiúnk, decemberben lesz 3 éves.
Szeretnénk beíratni az óvodába.
Mikortól lehet oviba adni? Már most kellene beíratni, hogy szeptembertől járhasson? Vagy még korán van?
És ez hogy működik? Bemegyek abba az oviba, ahova szeretném járatni, kitöltök egy papírt...
Kérlek szépen benneteket, akinek van ilyen tapasztalata, az ossza meg velem.
Köszönöm előre is.
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3664 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Rita!
Az én fiam is 3 éves bementünk a legközelebbi stadt óvodába ott kitöltöttek egy papírt ( szül.anyakönyvi kivonat és a lakcímbejelentő kellett) azt mondták keresnek neki egy helyet,és értesítenek,Kell menni orvosi vizsgálatra is majd úgy,mint otthon...Mi ápr.5-re kaptunk időpontot az ovitól addigra hoznak egy tolmácsot is aki elmond pontosan mindent.eígyébként nagyon rendesek voltak amikor ott voltunk,mindent megmutattak és azt mondták nem probléma,ha a gyerek nem beszél németül majd kialakul...Ugyanúgy van beszokatás is mint otthon...Eleinte nekem is ott kell majd lennem vele.... Mi otthon jártunk bölcsibe ezt megkérdezték és azt mondták akkor nem lesz gond...Majd kiderül...Remélem tudtam segíteni ha van kérdésed írj nyugodtan..Üdv Timi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rimoldi, bnemonika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #3679 Írta: christa01
christa01 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Kedves Timi!

Abban tudsz-e segíteni, hogy mennyibe kerül az óvodai ellátás és reggel mettől-meddig vannak nyitva? A családi pótlék kifutja?
A másik lányom még csak 2 éves, bölcsödei ellátásról tudsz valamit, hogy működik?

Üdv,
Kriszta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3692 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Kriszta!

Mi stadt(városi) oviba írattuk és az szerintem nem drága meg úgy tudom egy részét az önkormányzat megtéríti de nem akarok hülyeséget írni ápr.5-én meg tudom neked pontosan írni (akkor megyünk megbeszélésre)az összeget ha addig tudsz várni...
Itt a mi ovinkban úgy van,hogy reggel fél 8-tól délután fél 2-ig maradhat a gyerek....
Utána vannak még foglalkozások fél 5-ig de azok már külön fizetősek...Hogy mennyi azt is megírom neked majd...
Itt úgy van,hogy nincs külön bölcsi legalábbis ebben az oviban vannak kicsi gyerekek is külön csoportban....
Mi először magánoviba akartuk beíratni de nem volt hely de már nem bánom,hogy ide írattuk.Amikor megláttam az ovit nagyon szimpatikus volt minden...
Apró dolgok,de van barkács szoba kis satupaddal,súlyokkal és szerszámokkal :-) van kreítív szoba gyönygöt fűzni,festeni ,vágni és kreatívkodni lehet,tornaterem,bordásfal,trambulin......van minden gyereknek gumicsizmája és ki szokták őket vinni sarazni...:-)
Igaz nem nagy dolgok de nekem ez nagyon szimpatikus..ja és minden gyerek abba a szobába mehet amit éppen akar játszani....De majd több tapasztalatot tudok megosztani,ha már elkezdjük....
Reméelm azért segíthettem.Amúgy ti merre vagytok?
Üdv:Timi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bnemonika, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #3695 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Timi!

Nagyon szépen köszönöm válaszod.
A költsége engem is érdekel. Én úgy tudom, hogy a keresettől függ mennyit kell fizetni érte. Igaz ez?
Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3699 Írta: christa01
christa01 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Timi!

De aranyos vagy, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
Amit írtál az oviról az nagyon szimpi, egyedül a nyitvatartási ideje furi. Ha mindketten el tudunk helyezkedni, akkor korábban kellene bevinni.

Mi még itthon vagyunk. Küldözgetek jelentkezéseket, főleg Saar vidék érdekel. Én egészségügyes vagyok, vannak állások, de bizonytalan vagyok a nyelvet illetően.
Bár van előttem pozitív példa, az egyik orvos barátunk 2 éve ment ki semmi nyelvtudással, és már most elég jól boldogul.

Ti is dolgoztok?

Még 1x köszi, K.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!