Óvodába beíratás

Több
13 éve 4 hete - 13 éve 4 hete #3701 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia!
Még annyit az ovival kapcsolatban, hogy mi Böckingenben vagyunk Heilbronn kertvárosában, Baden-Württenbergben. Ez azért fontos mert ezek az én tapasztalataim. Minden hely, falu, város más-más feltételeket szab mindenben. Nem hallottam még két egyforma ügyintézést. A párom dolgozik én még itthon vagyok míg a kicsi nem megy oviba aztán megyek nyelvet tanulni egy kicsit mert így, hogy szinte semmit nem tudok elég nehéz érvényesülni. Aztán megyek keresek valami munkát én is.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hete - 13 éve 4 hete #3702 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Azt még nem tudom, hogy mennyit kell fizetnünk majd mert mindent április 5-én tudunk meg, akkor megyünk egy megbeszélésre az oviba. Utána megírom.
Üdv: Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hete #3708 Írta: christa01
christa01 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Timi!

Sok sikert kívánok Nektek!
Élvezd még ezt a pár napot, amíg együtt vagytok.

Köszi, K.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hete #3710 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Kriszta !

Köszönöm szépen!!
Majd 5-e után jelentkezek és elmesélem mit mondtak.....De ha esetleg addig lesz kérdésed írj nyugodtan!

Üdv:Timi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4110 Írta: ani85
ani85 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Timi!

Én is elolvastam az eddigieket, szintén érdekel az óvoda téma.
Sikerült a beiratkozás? Mennyibe kerül? Van rá valamilyen kedvezmény esetleg?
Nekem két kisgyerekem van másfél és 3 évesek, mi is Baden-Württenbergbe szeretnénk kimenni, a férjem dolgozna eleinte csak. Tudnál nekem segíteni mire számíthatunk, itthon csak gyest kapok kezdettől fogva. Ott járna valamilyen támogatás a gyerekek után? Van esély rá, hogy egy keresővel óvodába járhassanak, meg van szabva esetleg, hogy mennyit kell keresnie hozzá? A normál beiratkozás mikor van (úgyértem, amikor a következő évre beiratják a gyerekeket)? Ott is szeptemberben van az évkezdés? Abszolút tájékozatlan vagyok, és németül nem beszélek, úgyhogy nagyon hálás lennék minden információért.
Köszönettel: Anikó

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4113 Írta: ani85
ani85 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Bocsi, elfelejtettem az előbb megkérdezni:
Van Németországban is rangsorolás esetleg az óvodai férőhelyeket illetően, mint itt Magyarországon? Előnyben részesítik a felvételnél azokat a gyerekeket, akiknek mindkét szülőjük dolgozik esetleg, vagy például ha kevés az egy főre jutó jövedelem? Vagy csak a jelentkezési sorrend számít, és ha van hely felvesznek, bármilyenek is a család körülményei?
Nekem az a baj, hogy csak úgy tudok munkát találni, ha a gyerekek már járhatnak óvodába, ezért nagyon fontos lenne, hogy járhassanak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!