Óvodába beíratás

Több
11 éve 6 hónapja #24410 Írta: zsozsipapa
zsozsipapa válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok.
En meg akkor irattam be itt oviba a fiam mikor meg itt sem lakott.Tollunk nem kertek szinte semmi papirt csak egy jelentkezesi papirt kitolteni agusztusban pedig a kesz szerzodest alairni.Az ovikezdes elott voltunk gyerekorvosnal de ott is kb 5-perc alatt megkaptuk az igazolast hogy mehet oviba (18-euro) elleneben.138-eurot fizetunk az oviert egesz napos persze a reggeli azt otthonrol viszi bar ahogy hallotam ez mindenhol igy van.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kingi, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24413 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Igen,mindenféleképpen az lesz a legjobb megoldás,ha megyünk ott is oviba,hiszen mire iskolába megyünk nem lesznek nyelvi nehézségek,és biztos jobban fog beszélni nállam a csemetém,mert ők még olyan fogékonyak,hogy szinte mindent hamarabb megtanulnak mint én 'vén'fejjel. Majd kiderül,de biztos minden rendben lesz!!! Köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24436 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Kingi!
Nekem mind a kettő kislányom most kezdte az első osztályt, a nagyobbik magyarországon is volt már elsős és most itt is újra az, ő 8 éves.
A kisebbik 6 éves volt júliusban, szerettem volna, ha még itt is jár egy évet oviba, de 80 fős várólistára kellet volna felíratkoznunk, ami azt jelenti, hogy jó esetben jövő év aug. 13.-án mehetett volna leghamarabb ovodába. Ezért úgy "döntöttünk", hogy suliba megy, bár nem is volt választásunk mert, ha betőltötte a 6 évet akkor mennie kell iskolába.
Nekünk a legfontosabb az volt, hogy minél hamarabb közösségbe legyenek és tanulják a nyelvet, szerencsére a mi sulinkban túlnyomórészt német gyerekek járnak.
A kisfiam itt újra harmadikos, mind a hárman már is imádnak suliba járni.
Már csak a 2és fél éves picit kellene sürgősen beíratnunk közösségbe, esetleg arrol tudtok valamit, hogy magán óvodák vagy bölcsödék vannak-e és hogyan lehetne utánna járni, hogy hol találnék ilyet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24438 Írta: Nyuki
Nyuki válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Kedves Nata,
itt Németországban én úgy tapasztaltam, hogy tartományonként mások a lehetőségek. Kérlek, írd meg, hol laksz (ha nem titok:-)), így könnyebben tudunk segíteni.
Nálunk (Rödermark) nem volt gond az óvódai beíratással, mert itt a városban bármelyik óvódában lett volna hely, szóval válogathattam. Nekem azt mondták, minél idősebb az ovis korú gyerek, annál könnyebben találsz neki helyet. A kislányom 4 éves.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24441 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Nata írta: Már csak a 2és fél éves picit kellene sürgősen beíratnunk közösségbe, esetleg arrol tudtok valamit, hogy magán óvodák vagy bölcsödék vannak-e és hogyan lehetne utánna járni, hogy hol találnék ilyet?

Jelszó: "Tagesmutter". Olcsóbb, 5-6 gyerekkel van együtt, s könnyebben kezelhető a dolog az időbeosztásban is! Ezek a "vállalkozók" felxibilisek!Szinte mindenhol van ilyen!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #24747 Írta: nikianya
nikianya válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok!
Örülök neki, hogy megtaláltam ezt az oldalt, rengeteg hasznos információt olvastam itt az elmúlt napokban. Mi a kislányommal aki 4 éves most (3 hét múlva) utazunk ki a férjem után. Neki nagyon jó állása van, a lakásunk is rendben van és nekem is van munkalehetőség.
Itt olvastam, hogy az ovihoz a következő papírok kellenek: személyes okmány, anyakönyvi kivonat, lakcím bejelentő. Ill. olvastam, hogy iskolába kell a nemzetközi oltási kiskönyv, ez az oviba is kell????
Kérem aki tud segíteni írjon!
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!