Óvodába beíratás

Több
11 éve 6 hónapja #24395 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Kedves Nyuki!

Mesélj nekem légyszives arról,hogy mi történt a gyermek orvosnál,és mien papirok kelletek az óvodai beiratáshoz. Gondolom oltási kiskönyv,anyakönyvi kivonat,meg megnézte a gyerek orvos,hogy egészséges e,és mehetettetek oviba?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24397 Írta: Nyuki
Nyuki válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Kedves Kingi,

az óvódai beíratáshoz kellett az útlevél, a helyi Rathaus által kiállított lakcímigazolás. Előtte még Magarországról e-mailben egyeztettünk az óvoda vezetőjével, ő szintén e-mailben megküldte a jelentkezési formanyomtatványt.
Fontos, hogy legyen németországi lakcímetek. Szerintem minden ovinak van honlapja, mi a városén találtuk meg, itt tájékozódhatsz az árakról is.
A gyerekorvosnál időpontot kaptunk, amikor egy mindent átfogó vizsgálaton kellett részt venni, ilyen Magyarországon nem volt. Látás, hallás, mozgáskoordináció, beszédértés, kiejtés, vérnyomásmérés, súly, magasság,kellett rajzolni, ismételni a hallott szavakat...stb.
A magyar oltási kiskönyvet kérték, amiben latinul az összes kapott oltás benne van.
Később, amikor a szülők dolgoznak, vagy az egyikük, a család biztosított lesz. ekkor mindenki kap egy plasztik kártyát, ez a Gesundheitskarte, azaz a biztosítási kártya. Ezt később is be lehet mutatni a gyerekorvosnak.
Remélem segítettem. Ha van még kérdésed, írd nyugodtan.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kingi, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24398 Írta: Nyuki
Nyuki válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Bocs, azt nem írtam le, hogy az orvosi vizsgálat és egyáltalán az orvosválasztás az óvódakezdés előtt volt időrendileg és persze, az anyakönyvi kivonat is kellett a beíratáshoz. Az oviban is adtak egy kitöltendő kupac papírt, a gyermek szokásairól, esetleges vallási kikötésekről, betegségekről, stb. Itt meg kellett nevezni a gyerekorvost, hiszen betegség esetén csak akkor adnak be gyógyszert a gyereknek, ha azt az orvosa írta fel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24399 Írta: Nyuki
Nyuki válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Igen, házasodjatok össze, akkor lesz biztosításod, amíg nem sikerül munkát találnod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24400 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Kedves Nyuki!

Nem tudom mennyi idős a csemetéd,de mi most leszünk októberben 6 évesek,és most voltunk állapot felmérő vizsgálaton,meg védő oltáson a magyar dr néninél. magasság súly mérés,vérnyomás,hallás vizsgálat,szemvizsgálat,minden megvolt,meg persze a védő oltás,ami szükséges ebben sz életkorban. nem tudom beirassam egyáltalán majd oviba (okt.elején megyünk ki) mert mi már iskola kötelesek leszünk,csak évvesztesek vagyunk. Vagy elképzelhető hogy van valami iskola előkészítő,vagy menjen majd oviba,a nyelvet persze egyáltalán nem érti a gyermekem,hogy nézik meg pl. a szóértését...hú sokminden van a fejemben,mondjál valami okosságot :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24408 Írta: Nyuki
Nyuki válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Én úgy tudom minden tartományban más kötelező és mások a lehetőségek. Hová is jöttök majd?
Célirányosan kellene megnézni mik a lehetőségek. Az óvóda nem kötelező Németországban, de ez az iskolaelőkészítő egyik formája. Nem csak a nyelvet kellene szerintem addig alapfokon elsajátítania, hanem a közösségben való részvételt is. Az én véleményem, hogy csak jót tenne egy ovis időszak.
Az én lányom 4 éves, neki még van ideje a suliig :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!