Óvodába beíratás

Több
12 éve 2 hónapja #13682 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Ja és az előbb még annyi lemaradt,hogy amikor mész az oviba beíratni a gyereket és kitöltöd a papírt egy csomó dolgot megkérdeznek,hogy allergiás-e ételre ,gyógyszerre? stb...és az orvostól is kell egy igazolás,hogy mehet az oviba és ő is megkérdezi ugyanezeket....Szóval mindenképpen odafigyelnek ezekre a dolgokra....:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mohlma
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13696 Írta: mohlma
mohlma válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia! Szerintem keresd meg a város oviját ahova szeretnétek költözni. Mindig feltüntetnek telszámot ,email elérhetőséget is. Sőt a városházán van Frauenrat -asszonyoknak mindenféle gondokkal,problémákkal lehet oda menni. Biztos vagyok benne ,hogy ha kikeresed a város honlapját ezek fel lesznek tüntetve és tudsz nekik írni.
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13698 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Nejem egy kb. 150 gyerekes intézmény vezetöje. (6-12 évesek) Netuddmeg hány különszám fut ott.
A legfelsöbb szabály, hogy a szülönek kell törödni elsösorban a gyerekkel. Tehát ha valami specialitásod van akkor azt IRÁSBAN jelentsd be. Eppigy nem fog az ovónéni orvosokat konzultálni hanem arra fog hagyatkozni amit a szülök IRASBAN hátrahagytak. Minden szöveg végére a MOBILSZÀMODAT add meg, hogy el lehessen érni.
Az IRÁSBAN azt jelenti hogy röviden érthetöen pontokba szedve, nem a Háboru és Béke forditását leadva és nem 10 papiron hanem gyerekenként 1 maximum fél din A4 oldal.
Akinek több baja van az nem normál ovodába való hanem kórházba. Többnyire a "több baj" inkább a szülökkel van.
A papiron csak ez a felosztás legyen, semmi hosszu magyarázat.

A) gyerek neve, szülök neve, cim, telefonszám
b) Mi a baj
c) Mit kell csinálni vele és mikor
D) mit adunk vele és miért
E) Ki hozza el ha van valami és hogy lehet elérni

.
Name:Panna Kalaschnikova, Mutter: Mamapanna, Vater: Papapanna, Wohnhaft Straße, Haus.
Tagsüber erreichbar : vezetékes-063418463543254 oder 0645478378347 oder mobiltel:

1: a gyereknek XYZ allergiája van - nem ehet, nem ihat, nem lélegezhet - .
esetleg más: nem kaphat Xxxx es Yyyyy vagy Zzzzz -t tartalmazó ennivalót vagy gyógyszert.
2: a gyerek diétás kajája minden reggel le lesz adva vele együtt
3: a gyereknek 9:15 és 9:30 között az XX tablettábol 1 db-ot az Y szirupbol 10 ml-t kell bevennie.
esetleg más: a gyereknek étkezés elött XXX-böl egy darabot vagy /és étkezés után YYY-böl egy kiskanálnyit kell beadni.
4. ha probléma van kérem a 0175 555 9999888 számot hívni

Se több se kevesebb.
Hallom a magyarok "papirbuzik" mindenre valami hivatalos pecsét kell. Itt csak akkor ha a gyerek problémája a többire hathat. Egyszerü allergiája majd mindenkinek van, az nem téma.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pannaanyuja, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13784 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

De jó. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Attila BRD. Meg nevettettél és egyben sokat segítettél a " nyomtatvánnyal" amit elmentek és már csak ki kell töltenem. :D
Közben érdeklődtem máshol is. Rokonok is vannak Németországban és onnan is jött infó.
Tehát a Német ovik nem olyan bélyegzős papír mániások. És lehet bevinni ételt . Nekem ennyi éppen elég is.
Köszönöm mindenkinek hogy megosztotta velem amit tud.
Gabi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22627 Írta: Kingi
Kingi válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

sziasztok!!!

Elolvastam sok hasznos információt az oviba iratással kapcsolatosan,de még szeretnék kérdezni. Mi is készülünk ki Böblingen-be,és van egy nagycsoportos korú kisfiam. Értem azt,hogy el kell mennem egy oviba,és megkérdezni,hogy van -e felvétel,ha igen,ki kell tölteni a pairokat,és beszerezni az orvosi igazolást. De mi a párommal nem vagyunk összeházasodva,és amíg nincs munkám addig van az eu-s tb kártyánk. Hogyan működik a gyermekorvossal való találkozás,felkeresek egyet a lakóhelyünk közelében (többet is találtam),vajon ad -e tb-s kártyára ilyen igazolást az ovihoz,vagy egyáltalán hogy megy ez. Ugy tudom a párom által mi nem lehetünk biztosítottak. Ilyenkor mi a teendő?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22629 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Kingi írta: De mi a párommal nem vagyunk összeházasodva, és amíg nincs munkám addig van az eu-s tb kártyánk. Hogyan működik a gyermekorvossal való találkozás, felkeresek egyet a lakóhelyünk közelében (többet is találtam),vajon ad -e tb-s kártyára ilyen igazolást az ovihoz, vagy egyáltalán hogy megy ez. Ugy tudom a párom által mi nem lehetünk biztosítottak. Ilyenkor mi a teendő?

Házasodjatok össze! Ez a legegyszerűbb megoldás! A mostani helyzetben csak turistaellátást kapsz gyermekeddel! Hivatalosan itt a BRD-ben nem vagytok biztositva csak a legszükségesebb ellátást kapjátok.
Van még egy félmegoldás. Legyen a férjed az "Erziehungsberechtigte**", az az itéltessd meg a gyereket az apjának és ő jelentese be magához. Igy legalább a gyereknek lesz betegbiztosítása! Neked azonban akkor is kell egy külön!


** Sajnos a magyar megfelelőjét elfelejtettem. (Gyámság? Nevelési jog?)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!