Óvodába beíratás

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4120 Írta: Arabella
Arabella válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok!
Ket kislanyom van, 4 es 2,5 evesek. A nagyobbik lanyom mar jar oviba, szerencsenk volt, pont visszamondtak egy helyet es igy mehetet. A kisebbik lanyom augusztusban kezd es mar tavaly november körül beirattuk, igaz elönyt jelent, hogy a tetvere odajar, igy szerencsere neki is lett helye. Sokat hallom mas anyukaktol(nemet), hogy nem talalnak rögtön helyett, de menni kell es elöbb utobb lesz hely. Szerintem, ha a környek ovijaira rakeresel, es megkerdezed van-e hely biztos lesz, ahol szivesen fogadnak. Az ovodaert nem minden esetben kell fizetni. Az összeg függ attol, hogy mennyi az eves beveteled es, hogy hany orat kered a felügyeletet.Ebben az oviban evi 24.000 Euro utan kell fizetni, ha csak heti 25 orat van oviban, akkor husz euro havonta, 35 oranal 27 euro, 45 oranal pedig 44 euro. 3 eves kor felett, ha fiatalabb az összeg majdnem a duplaja. evi 36.000 euronal ez az összeg. 33, 47, 74 euro havonta.Es szepen emelkedik.
Nekem nagyon jo velemenyem van, amikor kezdtük az ovodat, sem en sem a nagyobbik lanyom nem beszelt nemetül, csak par szot. Nagyon kedvesek voltak az ovonök, fel ev utan a lanyomnak, egyaltalan nem problkema nemetül beszelni, söööt sokszor kijavit engem....:))) Remelem tudtam segiteni. De, mint ahogy elöttem is irtak, ez gondolom,varosonkent, ovinkent, tartomanyonkent valtozik.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bnemonika, ani85, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4127 Írta: ollti
ollti válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia Anikó!!!
Bocsi,hogy csak most válaszolok...Szóval mi Heilbronnban vagyunk-Böckingenben...Mi bementünk az oviba és beírattuk a lakcímbejelentőnkkel és a személyes papírjainkkal..Beírattuk az oviba és meondták keresnek egy helyet nekünk...Kb 2 hónapot vártunk mire elkezdtünk járni....Itt bármikor beíratod a gyereket szerintem ha van hely rövid határidőn belül mehet nem kell várni szeptemberig...Nálunk nem kell az oviban külön havi díjat fizetni....csak ha ebédet szeretnék a gyereknek azt ki kell fizetni...nem kötelező lehet vinni is neki ebédet..A reggelit uzsonnát mindenképpen a szülő viszi...Ha kérsz ebédet akkor napi 3,5 euro..Azt nem nézik,hogy dolgozik-e mindkét szülő...Nálunk is csak a férjem dolgozik egyenlőre,én majd csak akkor tudok,ha a gyerkőc beszokott...Én sem tudok németül angolul beszélek kicsit mi úgy kommunikálunk az óvónénivel...Egyébként az ovi szuper nálunk csak jót tudok mondani...Nem nézték a fizetésünket sem....A támogatással kapcsolatban csak annyit tudok ha jól tudom,hogy itt nincs GYes,Gyed...csak a családi pótlékról tudok de lehet van olyan aki ebben tud pontosabbat mondani mert hülyeséget nem akarok....
Azt hiszem mindenre válaszoltam ha esetleg valami kimaradt nyugodtan kérdezz és ha tudok segítek...Üdv:Timi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ani85, eszge

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4128 Írta: ani85
ani85 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek!
Remélem nekünk is sikerüni fog helyet találni. Nagyon bíztatóan hangzik, hogy ti Arabella ilyen hamar belerázódtatok a németbe.
Már csak munkát kellene találnunk a férjemnek. Persze ez a legnehezebb talán. Gépészmérnök a végzettsége, de nem sok szakmai tapasztalata van mérnökként, most műszaki képviselő (üzletkötő)- szerszámokat ad el gyártó cégeknek. Még nincs nyelvvizsgája, ami a diplomájához kellene, kb. alap fokon beszél németül, régen tanulta, ezért is mennénk ki, hogy a németet jól megtanuljuk, és persze gyűjteni a jövőnkre. Arra gondoltunk, hogy esetleg valamilyen egyszerűbb munkát a fémipar, fémmegmunkálás területén el tudna végezni, pl. gépkezelő vagy valamilyen gyári betanított munka. Tulajdonképpen mindegy milyen területen, bár a legjobb lenne ha olyan helyen dolgozhatna, aminek később hasznát veszi. Aztán ha már jól beszéli a nyelvet, akkor mérnökként is el tud helyezkedni. Ha esetleg van ötletetek, hogyan érdemes nekikezdeni ennek az egész álláskeresés-lakáskeresés-kiköltözés dolognak, bármilyen gondolatot szívesen olvasnék. Ti hogy csináltátok? Nálunk csak az biztos, hogy először csak a férjem menne ki legalább egy hónapra ha munkát talált, és csak ha már minden elrendeződött, akkor mennénk utána.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4167 Írta: Oraveczne
Oraveczne válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok!

Örülök, hogy felmerült ez a téma! Minket is érint, de nem az óvodai, hanem az iskolai beiratkozás. Hasonlóan az előttem szólóhoz mi is gyerekekkel indulnánk (6 és 8 évesek). Most keresünk munkát a férjemmel Hamburgban mert nyáron, legkésőbb ősszel szeretnénk indulni. Sajnos a férjem nem beszél még németül, most kezdett tanulni, én pedig valamikor középfokon tudtam, de már nagyon elkopott a tudásom, úgyhogy most frissítem. Szerencsére van helyben rokonom, de nincs gyereke, így nem hiszem, hogy sokat tud a témáról. Aki tud tippeket adni a beíratás menetéről, kérem segítsen. Olyat lehet csinálni, hogy egy évig a gyerek csak németet tanul egy előkészítő osztályban?

Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6245 Írta: bnemonika
bnemonika válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok!

Az óvodai csoport milyen létszámú? Milyen felszereltségű? Van választék vagy 1 db központi óvodába kell íratni a gyereket? Milyen hosszú a nyári szünet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7239 Írta: oktober
oktober válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok anyukák!

Érdeklődni szeretnék aki Münchenben él, tudna nekem ajánlani jó óvit?
Nov-dec körül szeretnénk kiköltözni.
Stadt óvira gondoltam.
Akinek van tapasztalata Müchenben óvival kapcsolatba légyszíves írjátok le,nagyon fontos minden info.Főleg ha elégedett vagy az óvival :))
Elöre is nagyon köszönöm.

szép napot mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!