Óvodába beíratás

  • vivien
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #10741 Írta: vivien
vivien válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia!Lehet 3 évesen is beíratni,vagy csak 4 éves kortól?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #10743 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Vivien,
Most akkor karácsonyfa dísznek készült a waldorf topik? :unsure: Légyszíves ott folytasd.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #13501 Írta: pannaanyuja
pannaanyuja válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Sziasztok.
A problémám eléggé egyedi, de hátha tud itt valaki információt ez ügyben.
A párom kint dolgozik Németországban. Nem a férjem és nem is a kislányom apja. Néhány hónap múlva mennénk utána de a kislányom allergiás a tejre, tojásra, szójára.
A kérdésem ezzel kapcsolatos Van e aki tudja az ottani ovikban hogyan mükdik a dolog.
Az itteni óvodába kell egy hivatalos orvosi papír az ovinak amit csak a szakorvos állíthat ki és csak ha rendesen alá tudja támasztani a szakvéleményt. Ugyan is itthon az oviba én hordom az ételt a kislánynak és az ÁNTSz nem engedi hogy mindenféle ételek legyenek az oviban csak úgy . Ez érthető De kint úgy tudom csak az ebédet kapják a lurkók az oviban és nem tudom oda vajon kell igazolás? Jó vajon az itteni papír? Le kell fordíttatni ha jó? Vagy ott kell újra csináltatni a vizsgálatot?
Hozzáteszem ez olyan allergia, amit a gyerek kinőhet ezért itthon évente meg kell ismételni a vizsgálatot. ( Amit a gyerek nagyon rosszul visel, mert terhelni kell a bajt okozó ételekkel)
Köszönöm ha valaki tudna valamit és megosztja velem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #13507 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

pannaanyuja írta: Sziasztok.
A problémám eléggé egyedi, de hátha tud itt valaki információt ez ügyben.
A párom kint dolgozik Németországban. Nem a férjem és nem is a kislányom apja. Néhány hónap múlva mennénk utána de a kislányom allergiás a tejre, tojásra, szójára.
A kérdésem ezzel kapcsolatos Van e aki tudja az ottani ovikban hogyan mükdik a dolog.
Az itteni óvodába kell egy hivatalos orvosi papír az ovinak amit csak a szakorvos állíthat ki és csak ha rendesen alá tudja támasztani a szakvéleményt. Ugyan is itthon az oviba én hordom az ételt a kislánynak és az ÁNTSz nem engedi hogy mindenféle ételek legyenek az oviban csak úgy . Ez érthető De kint úgy tudom csak az ebédet kapják a lurkók az oviban és nem tudom oda vajon kell igazolás? Jó vajon az itteni papír? Le kell fordíttatni ha jó? Vagy ott kell újra csináltatni a vizsgálatot?
Hozzáteszem ez olyan allergia, amit a gyerek kinőhet ezért itthon évente meg kell ismételni a vizsgálatot. ( Amit a gyerek nagyon rosszul visel, mert terhelni kell a bajt okozó ételekkel)
Köszönöm ha valaki tudna valamit és megosztja velem.

Mint mindenütt embere válogatja.
Normál elég ha NEMETÜL tisztán leirod mi a problema és esetleg a gyogyszereket vagy exotikus élelmiszert a nevelö kezébe nyomod.
Hogy kap e a "lurko" egyáltalán ebédet az oviban az attol függ hogy befizeted e és van e hely az egésznapos csoportban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #13508 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

pannaanyuja írta: Hozzáteszem ez olyan allergia, amit a gyerek kinőhet ezért itthon évente meg kell ismételni a vizsgálatot. ( Amit a gyerek nagyon rosszul visel, mert terhelni kell a bajt okozó ételekkel) Köszönöm ha valaki tudna valamit és megosztja velem.

Hát amit tudok az elmondom: fiam és a nejem is allergiás. Szerencsére nem élelmiszerre. Fiam a füvekre, háztartási finom porra, és macskara. Nejem a nyirfa virágporra de rettenetesen!

Kijövetelünk után minden tesztet és kezelést újra csináltak és teljesen más eredmények jöttek ki ! Mindketten terápián vettek részt, a fiamnál még egy inyekció sorozat is volt. A nejemnél gyakorlatilag megszünt, s ha van is, nagyon kicsit. A fiamnál csak gyengült a dolog, viszont tavasszal amikor a füvek virágzanak akkor kinlódik! Szőnyegük nincs, macsája meg nem lesz....
;)

A lényeg, amit mondani akartam az az, hogy jobb ha itt ismét
egy tesztet csinálnak, s ez alapján egy új papirt adnak! Nem
lehetetlen azonban, hogy a lányod nem fog tudni ovodába járni,
mert vagy túl drága lesz az ilyen "külön elbánás" vagy nem
engedik hogy járjon. Arról még nem hallottam itt kint, hogy
a szülő élelmet vihetett volna az ovodába....Vegetárijános
kaják viszont vannak!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #13510 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Óvodába beíratás

Szia!
A lanyom egy ovodaban vegezte a praktikumot, most fejezte be.
Azt meselte, ki van irva, melyik gyerek mit nem ehet.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!