Német adóvisszatérítés

Több
11 éve 10 hónapja #19720 Írta: jancsoneeva
Német adóvisszatérítés téma létrehozva jancsoneeva által

szeretném megtudni, hogy a német adóhivatal által kiküldött levél, melyben közölték a visszatérítendő adó összegét - a levél megérkezése után kb.mennyi idő múlva utalják a pénzt vissza? Köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #19823 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

jancsoneeva írta: szeretném megtudni, hogy a német adóhivatal által kiküldött levél, melyben közölték a visszatérítendő adó összegét - a levél megérkezése után kb.mennyi idő múlva utalják a pénzt vissza? Köszönöm a választ!

Gyakorlatilag ha a levél megérkezett, akkor már utalták! Nálunk mindig igy ment.
A 23 év alatt úgy emlékszem egyszer nem volt, hogy a levél előbb érkezett mint a pénz! Így megy a bérelszámolás is! Amikor a számla megjön, mindíg a számlán a pénz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Joey01

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Kismata
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20185 Írta: Kismata
Kismata válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia!Nekem is lenne egy kérdésem azt írtad 23 év alatt ,szóval jártas vagy biztos az adóvisszatérítésben!azt szeretném kérdezni márciusban lett beadva az eurotax által az adóbevallásom,és tudod-e,hogy mennyi idő szokott lenni körülbelül mire a pénzt vissza utalják?Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20195 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kismata írta: Szia!Nekem is lenne egy kérdésem azt írtad 23 év alatt ,szóval jártas vagy biztos az adóvisszatérítésben!azt szeretném kérdezni márciusban lett beadva az eurotax által az adóbevallásom,és tudod-e,hogy mennyi idő szokott lenni körülbelül mire a pénzt vissza utalják?Köszi


Passz! Mi kb 22 éve magunk adjuk be. Régebben boritékban sk. beadva vagy postán. Az utóbbi éevkeben onlne. Mivel mi azonnal baedjuk amikor az adokártya (illetve mos már csak a bizonylat) megjön, így nekünk rendszerint 3 hét max és a lóvét utalják. Minél később adod be, annál tovább tart, mert nekik is egyre több a dolguk, az egyre növekvő adóelszámolással! Idén nekünk már április végén meg volt, s utaltak is!
Sajnos az eurotax-ot még csak ne is ismerem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Kismata
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20196 Írta: Kismata
Kismata válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

http://nemet-ado.de
Itt csináltattam és mondták hogy 3 hét 5 hónap között csak azért kérdeztem hátha tudod,hogy kiszokták e várni az 5 hónapot,vagy számít-e hogy márciusban már kész volt.Köszi azért!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20207 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kismata írta:

http://nemet-ado.de
Itt csináltattam és mondták hogy 3 hét 5 hónap között csak azért kérdeztem hátha tudod,hogy kiszokták e várni az 5 hónapot,vagy számít-e hogy márciusban már kész volt.Köszi azért!


Nem. Tudtommal beérkezési sorrendben feldolgozzák! Ezért irtam azt, hogy minél késöbb adod be, annál továbbtart, mert a legtöbben év közben adják be, nem mindjárt év elején!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!