Német adóvisszatérítés

Több
11 éve 1 hónapja #29689 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

DECOTEXT írta: Szerintem csak itt kell adóznia, ha semmilyen jövedelme nem volt Mo.-on!

Már többször írtuk, hogy az adóügyi illetőség nem attól függ az unióban, hogy hol szerezte valaki a jövedelmét! Ha Magyarországon tartózkodott több mint 183napot adott adóévben akkor Magyarországon fizet jövedelemadót, Németország pedig visszautalja a befizetett adót!
Az alábbi linken erre példákat is írtak: ( :wait: A nyelvet váltani lehet a jobb felső sarokban)
europa.eu/youreurope/citizens/work/job-s...h/taxes/index_de.htm
Felhívom a figyelmet, hogy ez a hivatalos EU oldal, ha szerinted nem így van, vedd fel az oldal üzemeltetőivel a kapcsolatot, hogy javítsák a tévedésüket!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29691 Írta: BlaSiuS
BlaSiuS válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Adóznia igen, viszont adóbevallást kell készíteni tudtommal. Max. meg kell kérdezni Mo-on ha 2013-as adóévben is kint lesz és csak innen származik jövedelme akkor mi van.?Kitöltik-e majd a jövőben ezt a formanyomtatványt ami a németeknek kell, ha nem készít otthon adóbevallást.?Ez a papír tudtommal arról szól,hogy igazolni kell a német visszaigényléshez az otthoni jövedelmedet.Ezt viszont csak akkor töltik ki neked Mo-on ha van aktuális bevallásod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29697 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Szerintem csak itt kell adóznia, ha semmilyen jövedelme nem volt Mo.-on!

Már többször írtuk, hogy az adóügyi illetőség nem attól függ az unióban, hogy hol szerezte valaki a jövedelmét! Ha Magyarországon tartózkodott több mint 183napot adott adóévben akkor Magyarországon fizet jövedelemadót, Németország pedig visszautalja a befizetett adót!
Az alábbi linken erre példákat is írtak: ( :wait: A nyelvet váltani lehet a jobb felső sarokban)
europa.eu/youreurope/citizens/work/job-s...h/taxes/index_de.htm
Felhívom a figyelmet, hogy ez a hivatalos EU oldal, ha szerinted nem így van, vedd fel az oldal üzemeltetőivel a kapcsolatot, hogy javítsák a tévedésüket!


Ez oké, értettem és az elején is, (valóban többször körbe lett rágva) de ha Mo.- semmit nem dolgozott, akkor hivatalosan eltartott volt. ERGO: nem fizet adót, mert nulla szaldós volt és nem tartózkodik Mo.-on hanem itt!!! Az éves jövedelme iscsak itt a BRD-ben képződött, igy nehezen tudom elképzelni, hogy ehez bárkinek is köze lenne Mo.-on! Adót is itt fog szerintem fizetni. Júnitól decemberig osztva 12-vel = éves jövedelem. Ezt vallja be idén.(Ha legálisan dolgozott!) Persze ha a 183 nap előtt haza tér, akkor más a megoldás mert akkor Mo.-on lesz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29699 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész választ!
Igen, egyáltalán nem volt jövedelme Mo-on 2012-ben, és június óta a mai napig Németországban dolgozik (legális, bejelentett munkahelyen), és ha minden jól megy, akkor maradnánk is Németországban.
Én is arra gondoltam, hogy azért kérnek Mo-ról nyomtatványt, mert csak júniusban költözött ki és nem teljes évet volt kint.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29724 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

DECOTEXT írta:

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Szerintem csak itt kell adóznia, ha semmilyen jövedelme nem volt Mo.-on!

Már többször írtuk, hogy az adóügyi illetőség nem attól függ az unióban, hogy hol szerezte valaki a jövedelmét! Ha Magyarországon tartózkodott több mint 183napot adott adóévben akkor Magyarországon fizet jövedelemadót, Németország pedig visszautalja a befizetett adót!
Az alábbi linken erre példákat is írtak: ( :wait: A nyelvet váltani lehet a jobb felső sarokban)
europa.eu/youreurope/citizens/work/job-s...h/taxes/index_de.htm
Felhívom a figyelmet, hogy ez a hivatalos EU oldal, ha szerinted nem így van, vedd fel az oldal üzemeltetőivel a kapcsolatot, hogy javítsák a tévedésüket!


Ez oké, értettem és az elején is, (valóban többször körbe lett rágva) de ha Mo.- semmit nem dolgozott, akkor hivatalosan eltartott volt. ERGO: nem fizet adót, mert nulla szaldós volt és nem tartózkodik Mo.-on hanem itt!!! Az éves jövedelme iscsak itt a BRD-ben képződött, igy nehezen tudom elképzelni, hogy ehez bárkinek is köze lenne Mo.-on! Adót is itt fog szerintem fizetni. Júnitól decemberig osztva 12-vel = éves jövedelem. Ezt vallja be idén.(Ha legálisan dolgozott!) Persze ha a 183 nap előtt haza tér, akkor más a megoldás mert akkor Mo.-on lesz!

Ne kezdjuk ujra:)
Az adozas alapelve, hogy minden jovedelmedet, vilagjovedelmedet(!) Mo.-on kell leadozni, mint magyar allampolgar. Ha kulfoldi jovedelem olyan orszagban kepzodik amellyel nincs kettos adoztatast elkerulo egyezmeny, akkor MINDKET orszagban adoznod kell a helyi szabalyok szerint (ez a hivatalos, most ne menjunk bele, hogy MO.-on nem valoszinu, hogy latja ezt a jovedelmet)

Ha olyan orszagban amellyel van kettos adoztatast elkerulo egyezmeny, ott pedig az a rendelet szerint kell adozni. Tobb alapelv letezik, de BRD es Mo. viszonylataban (ami amugy altalanos az EU-ban) a 183 napos szabaly (ill. a leterdekek kozpontjanak a helye) fogja meghatarozni, hogy adott adoevben hol valsz adobelfoldive. Attol, hogy Mo.-on nem volt beveteled, de BRD-ben sem tartozkodtal 6honapnbal tobbet, akkor meg mindig Mo.-on vagy adobelfoldi!
Ez ilyen tort evekben mindig k. bonyolult es ezert mondom mindig az adoszakertot! (Mert jovedelemfuggoen hol itt, hol ott adozol, esetleg megosztod.) De olyat aki latott mar ilyen bevallast es nem a 10 evvel ezelotti rutint nyomja.. A nemet helyi adohivatal ugyanis a fenti esetben is nyomni fogja, hogy fizesd be itt az adot etc. Ok csak azt nezik, hogy fizess es nem szolnak:) Ellenben majd a magyarok lehet eloszednek 2-3 ev mulva es nezhetsz ki a fuleid kozott!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29725 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

angelsdream írta: Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész választ!
Igen, egyáltalán nem volt jövedelme Mo-on 2012-ben, és június óta a mai napig Németországban dolgozik (legális, bejelentett munkahelyen), és ha minden jól megy, akkor maradnánk is Németországban.
Én is arra gondoltam, hogy azért kérnek Mo-ról nyomtatványt, mert csak júniusban költözött ki és nem teljes évet volt kint.

Kerjel egy APEH, bocs mar NAV-os allasfoglalast. HA bemesz, elmondod a kerdesedet, akkor elvileg adniuk kellene egy allasfoglalast, hogy mit es hol kell leadozz. (Igaz, hogy utana magyar virtus szerint rairjak a papirra, hogy nem jogi allasfoglalas. Ergo ezzel nem tudod fedezni magad, ha kesobb cseszegetnek:) De iranymutatonak jo lesz)
Ezert azert is lenne jo, mert ha adozol a nemeteknel, ok nem fognak csesztetni, hogy esetleg Mo.-on kellene adozzal, de a magyar NAV idovel a nyakadba szallhat a tort evert. Ezert nem art ha van a kezedben egy iranymutatas a NAVtol.
(MOst tekintsul el attol, hogy bonyolult ugyekben megtortent mar, hogy az APEH kiadott 2 egymasnak ellentmondo allasfoglalast:) 2 ugyintezo:) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!