Német adóvisszatérítés

Több
11 éve 6 hónapja #24675 Írta: Ilonka
Ilonka válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok, tudnátok -e segíteni abban hogy mennyi idő múlva kapjuk vissza az adó jóváírást? Ez év máj. 20-án beadtam egy könyvelő céghez(némethez) két hét múlva kaptam egy levelet tőlük hogy mekkora összeget kapok vissza , valamint a munkabérüket kérték( amit természetesen kifizettem) és azóta csak várok a pénzemre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24676 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Ilonka írta: Sziasztok, tudnátok -e segíteni abban hogy mennyi idő múlva kapjuk vissza az adó jóváírást? Ez év máj. 20-án beadtam egy könyvelő céghez (némethez) két hét múlva kaptam egy levelet tőlük hogy mekkora összeget kapok vissza , valamint a munkabérüket kérték (amit természetesen kifizettem) és azóta csak várok a pénzemre.

Ha nem magad adtad be az adóbevallást hanem egy könyvelő intézte, akkor ennek magadnak kell utána járni! Ami nem tiszta, hogy miért fizettél előre munkadijat? Miért nem vonták abból amit visszatérítenek! Feltétlenül sürgessd meg és hivatkozz a jobi biztosításodra (akkor is ha nincs, de rémélem van). Ez szokott segíteni!

UI: az érzésem az, hogy pénz az ablakban, de azért értesíts bennünket ha netán mégis kapnál ]valamit!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24681 Írta: Ilonka
Ilonka válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Köszönöm a válaszodat, ez itt egy kollégák által ajánlott hivatalos könyvelő iroda. És mivel nem ismertem az ügy menetét ,(kaptam tőlük egy hivatalos értesítést, az összegről amit visszafogok kapni) és hogy ők készen vannak a bevallásommal ezért úgy gondoltam hogy az elvégzett munka után fizetnem kell.( hiszen otthon is így megy!!, nem akkor fizetek ha az APEH- visszautal, hanem akkor amikor a könyvelő készen van , és várok 30 napot a pénzemre) Ezért is kérdeztem hogy itt menyi időt kell várni, mert mende -mondákat hallok 3-6 hónapos visszatéritésröl. Esetleg ha valaki konkrétumot tudna. De köszönöm a jó tanácsod, élni fogok vele és megkérdezem az irodát menyi időt kell még várni! Azért a Németek nagy része , úgy gondolom hogy becsületes, hiszen ha ez az iroda csak a pénzt szedi be és nem tesz érte semmit, hamarosan becsukhatna.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24682 Írta: Ilonka
Ilonka válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

És sajnálom hogy tájékozatlan vagyok , de mi az a jobi biztosítás? és mire jó? talán mást is érdekel, köszönöm a válaszodat Ilonka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #24683 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Ilonka írta: .... ez itt egy kollégák által ajánlott hivatalos könyvelő iroda....


Ez milyen? Tudtommal a könyvelők vállalkozók, mint pl. egy ügyvéd, vagy építész! Milyen az a "hivatalos" könyvelő iroda? Vagy másképpen, milyen az ami nem hivatalos? Valahogy nem értem ezt a kategóriát! Állami?

Mi jó ideje csodálkozunk ezen a "könyvelő megoldja" dolgon, mert mi (is) megjártuk mások tanácsára! Amikor mi kijöttünk nekünk is teljesen új volt az itteni adóveballási rendszer, igy egy kolega tanácsára mi is egy "könyvelőhöz" adtuk be a cuccainkat! Akkor még márka volt és 150 DM-et fizettünk a szolgáltatásért és állítólag nem járt vissza semmi, szerinte nulláztunk..... Jó nagy ziccer mi? Mivel nem hittük el, magunk rágtuk végig rajta magunkat. A vége 1305 DM volt. (Akkor mi tévedtünk és 1270 DMe-t kaptunk vissza) Pár évre rá már a computeren csináltuk, mint ma is. (Sőt ma már online!) Ha egy ilyet vezetsz napra készen akkor egy vállalkozásnál is gyerekjáték az adóbevallás csak egy kicsit foglalkozni kell vele! Előnye, ha beadod az adóhatóságnak még áprilisig a pénz megjön pár héten belül. Ha később adod be, elhúzódhat évvégéig is mert egyre több a munkájuk. Mi azonnal amikor csak lehet beadjuk már év lejeén!
;)

Infó: először is a könyvelők is hasonló prgramokkal dolgoznak csak pénzért, másodszor azért jó így mert a rákövetkező évben csak aktualizálni kell s minden adatot átvesz autómatikusan!
:cheer:

Persze mindez nem segitség most neked.... :unsure:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ilonka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24687 Írta: Ilonka
Ilonka válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

De segítség, hiszen hibáimbol( tájékozatlanságombol) tanulok..!!!!!!!!!! egyébként tavaly október óta vagyok itt és próbáltam tájékozódni. De jövőre máshogy csinálom. Köszönöm Ilonka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!