Német adóvisszatérítés

Több
11 éve 3 hete #29780 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

nem ertem az apehost, ha itt dolgozik es szeretne adobevallast kesziteni miert menjen a magyar apehoz?? nem logikus....mit ertesz az alatt, hogy adovisszaigenyles? adobevallast? szokszor latom itt ezt a szot....miutan elvegzi az adoszakertö a bevallasodat csak abbol latod, hogy Te fogsz adot fizeni vagy neked fizet az apeh adot vissza...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29782 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Firma írta: nem ertem az apehost, ha itt dolgozik es szeretne adobevallast kesziteni miert menjen a magyar apehoz?? nem logikus....mit ertesz az alatt, hogy adovisszaigenyles? adobevallast? szokszor latom itt ezt a szot....miutan elvegzi az adoszakertö a bevallasodat csak abbol latod, hogy Te fogsz adot fizeni vagy neked fizet az apeh adot vissza...

Köszi, szerintem is bekevernek itt egy páran! Az viszont nem értem, hogy miért
kell (sokszor nem is keveset) adószakértöre kiadni?! Sok olyan program van
amivel egy egész céget naprakészen** lehet "tartani", ebböl a szempontból, ha
meg valaki alkalmazott, akkor meg alig van valami amit leirhat igy mégkevébbé
kell ilyen!


**Mi most kb. 750-en vagyunk a cégnél. Nálunk természetesen saját 3 könyvlö van mert ez már azért húzós dolog. Ök is az egészet folyamatosan kezelik, s az üzleti év végén (náluk május) néhány óra alatt van eredmény, mert minden aktuális! Nálunk a "Gesellschaftler" és a további tulajok is bármikor meg tudják názni hogyan áll a cég. (Kinntlevöség, kiadások, bevételek, stb.) Sajnos mi alkalmazottak már nem láthatjuk ezt......
:sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29788 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

szerintem attol van a kavar, mert vannak olyan orszagok, ahol nem kell benyujtani adobavallast, azt magatol a ceg intezi vagy fene tudja, h megy, mindenesetre egy sima munkavallalonak semmi dolga vele. DE ha szeretne adovisszateritest, akkor kell nemi adobevallas feleseget csinalni, kvazi jelezni, h erre es erre koltottem vagy hivatasom ez es ez, es a megfelelo szabalyok szerint visszakaphat az ember valamennyit. Ha meg nem csinalja, akkor nem kapja, es ennyi. Es itt is az jott le nekem sokaig, hogy a korabban emlitett program segitsegevel kaphatok nemi adovisszateritest, de az mar nem volt vilagos, h akkor is kell adobevallast kesziteni, ha nem kivanok visszateritest.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29790 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: szerintem attol van a kavar, mert vannak olyan orszagok, ahol nem kell benyujtani adobavallast, azt magatol a ceg intezi vagy fene tudja, h megy, mindenesetre egy sima munkavallalonak semmi dolga vele. DE ha szeretne adovisszateritest, akkor kell nemi adobevallas feleseget csinalni, kvazi jelezni, h erre es erre koltottem vagy hivatasom ez es ez, es a megfelelo szabalyok szerint visszakaphat az ember valamennyit. Ha meg nem csinalja, akkor nem kapja, es ennyi. Es itt is az jott le nekem sokaig, hogy a korabban emlitett program segitsegevel kaphatok nemi adovisszateritest, de az mar nem volt vilagos, h akkor is kell adobevallast kesziteni, ha nem kivanok visszateritest.

Szóval más az adófizetés és más az adóbevallás! Itt a BRD-ben a cégek végzik az alkamazott adóelőleg fizetését. Az a cég teszi ezt ahol alkalmazott vagy, s ez nekik kötelező! Ez azonban nem adó fizetés csak előleg fizetés! Rendszerint azonban úgy van ez maghatározva, hogy lehetőleg nullára jöjjön ki évvgén az ADÓBEVALLÁSKOR! Ez azonban rendszerint nem sikerül. Alkalmazottak esetén azonban egy kicsit túlfizetés van, így rendszerint a dolgozó visszakap! Ez azonban nem feltétlenül van így! Azt a munkaadó nem tudhatja, hogy Te miket irhatsz (esteleg) le még az adóból (Pl biztositások, vagy mint nálam a fogam helyrehozatala, stb) Ezért a cég csak a cégen belüli kereseted után fizeti az adóelőleget! Más kereseti forrás esetén ezt magunknak kell megtenni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31122 Írta: ripped1985
ripped1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok!

Egy éve élek Németországban, 2012-ben 1000 Euro Lohnsteuert fizettem. A Steuerberater szerint csak 100-at tudok visszaigényelni. Reális lehet ez? Azt mondja hogy aki egész évben Németországban dolgozik, nem is kaphat vissza semmit. Én 2012 január 16-tól dolgozok itt, van magyar lakcímem is, német autót is fenntartok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31125 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Igen lehetséges, attól függ, hogy mi szerepel a bérlapodon. Minnél több béren kivüli juttatásod van, annál többet igényelhetsz vissza (pl fahrgeld, hotelkosten, WMA-Geld stb stb)
Ha csak "rendes" béred van, akkor valószinü az utánad, a munkáltató által kifizetett adó hellyel közzel helyes, ezért nem tudsz sokat visszaigényelni.
Ha sok a béren kivüli juttatásod, azt azt jelenti, hogy "privát" dolgok pl autó használata is elengedhetetlen a munkádhoz, ezért az adómentes, söt még kaphatsz vissza (pl amortizációs költség)

Sok könyvelö azonban ßarik a kettös-háztartásra meg ilyenekre...tudod, olcsó húsnak híg a leve.
Az enyém 8 %-ér dolgozik, tehát érdeke, hogy sokat spóroljon nekem :):):) Jelen pillanatban több ezer euró bevétel mellett is kevés adót fizetek, mivel ö tudja, mi mindent lehet elszámolni. Illetve az alkalmazottaim is jól járnak. Plusz én is napi szinten nézem az új adótörvényeket, szabályozásokat

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!