Német adóvisszatérítés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31534 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: haEgyebkent tobbektol hallottam, h nem adnak be, olyat is ismerek, aki a Finanzamtnal szemelyesn megkerdezte, es nem szukseges beadnia, csak ha visszakerne penzt. Ezt csak azert irom, hogy lassatok, nem szuksegszeru, hogy mindenkinek kellene, tehat nem kell annyira a torvenyek-betartasaval dobalozni.

Ebbe azért igy nem nyugodnék bele! Nehogy aztán túlkésön ébredjetek fel!
Ha a völegényed jól beszél németül, akkor egy adó elkészitö programmal kivállóan meg tudjátok magatok is csinálni, abban ugyanis a pontos magyarázatok is benne vannak!
MÉG: a google is sokat segithet. Csak be kell irni az adott szót, s máris kapsz 10 ezer lehetöséget az értelmezésre s magyarázatra! (Miért van nekem olyan érzésem, hogy csak kibúvót kerestek s nem akartok idöt "pazarolni" rá?)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31569 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

vettunk programot, de nem ertem sajnos. es pont azt, hogy hol kell jelolni a masorszagbeli jovedelmet nem talaltuk. Eddig mindenhol konnyen megoldottuk az ilyesmit, nem gondoltam, ha a nemet majd kifog rajtunk :P Pedig itt mindig azt irtatok, hogy visszakapni lehetne penzt a koltozes miatt, ami ugye sose jon rosszul :D felhivtam multheten par ceget de mindenhol nagyon ijeszto osszegeket kertek. Aztan halisten meg egy olyan cikket is talaltam, miszerint akinek Nemetorszagi lakhatasi lehetosege van, annak itt is kell adozni, akkor is ha kulfoldon el. Na ettol jol megijedtunk :D
Termeszetesen az, hogy masnak nem kell, az nekunk nem mentseg, ezt csak azert irtam, mert korabban irta itt valaki, hogy mindenkinek kell. tehat ez azert igy nem igaz.
kertem egyebkent halasztast, talan ha kicsit nagyobb kapacitasunk lesz erre a temara akkor osszerakjuk :) here is hoping :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31688 Írta: Mimi77
Mimi77 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni.Én 2010-ben és 2011-ben dolgoztam Németországban (1 adóosztály, alkalmazotti jogviszony). 2010-ben 9000 euró alatti, 2011-ben 14500 euró alatti bruttó keresettel.
Még nem készítettem el a német adóbevallásomat, adó visszatérítést nem igényeltem. Ezen időszak alatt Magyarországi jövedelemmel nem rendelkeztem. Kérdésem az lenne, hogy hol lehet még ezekre az évekre a Konz programot megszerezni (csak ebay?) , mert nem szeretnék 100 eurókat kifizetni cégeknek egy év/fő adóbevallásért. Igaz németül konyhanyelven tudok. Már az összes igazolást, nyomtatványt beszereztem, csak kitölteni kellene az adott évekre vonatkozó jogszabályokban meghatározottak szerint. Ehhez pedig ha jól olvastam legnagyobb segítség ez a program. Egyáltalán van esély adó visszaigényléshez?
Azt tudja valaki, hogy kettős háztartás vezetésnél a magyar nyelvű tulajdoni lap másolata elég-e. vagy hiteles fordítás kell? Magyar Számlákról?Költségekről?
Várom válaszotokat, amit előre is köszönök:
Mimi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31689 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Hallo,

En mindenkeppen ajanlom, hogy szakemberrel vegeztesd el. A konz meg a tarsai jok jok ,de az 1. bevallast inkabb csinaltasd hivatasossal;) Ennek az összege valtozo, de az atlag olyan 75 euro itt a közelünkben.
S evente jobb az adobevallast leadni. Mi is most csinaltattunk, de jövöre mar ha nem törteni valami extra az eletünkben akkor en is 1 ilyen programot fogok hasznalni
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mimi77

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31690 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Mimi77 írta: Azt tudja valaki, hogy kettős háztartás vezetésnél a magyar nyelvű tulajdoni lap másolata elég-e. vagy hiteles fordítás kell? Magyar Számlákról?Költségekről?

A kettős háztartás vezetésénél csak a német címek számítanak! Pl. ha Hamburgban laksz és Münchenben bérelsz egy kis szobát, mert ott a munkahelyed! A külföldi címed nem számít! Senki nem hiszi ugyanis, hogy Te hétvégéken hazajársz! A kettős háztartásnak ez a lényege! Sőt ha túl hosszú ideig van ilyen, akkor ezt is megvonják, mert kijelentik, hogy ha ott a végleges munkahelyed akkor költözz oda.....


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mimi77

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31695 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Decotex!
Egy rövid kérdésem lenne. Mi április közepén adtuk be az adóbevallást, az ügyintéző átnézte, rendben találta, de ott helyben nem kaptunk vissza semmit (másodpéldányra gondolok), és azt mondta, majd értesítenek. Egyelőre semmi (se levél, se adó visszatérítés), nem tudom van erre itt Németországban határidő, vagy ez feldolgozás sorrendjében történik ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!