Német adóvisszatérítés

Több
10 éve 2 hónapja #35247 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni adóbevallás, visszatérítés ügyben! A múlt évben dolgoztam egy pár hónapot Németországban és szeretném visszaigényelni a befizetett adót. Semmi fakszni, nincs asszony, kinti gyerek, stb. Egyedül voltam, nem értem el azt a bizonyos 7500 (?) eurós bruttó bér határt sem. A munkáltatómtól megkaptam az igazolást a be- és kifizetésekről. Lassan elkészül a magyar igazolás is a magyar keresetemről. Kérdésem, hogy ha a "Vereinfachte Einkommensteuer-erklärung für Arbeitnehmer" 2013-ról c. nyomtatványt kitöltöm, ill. adom be, az ilyenkor elegendő lehet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35250 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia Csaba!

A válasz nem olyan egyszerű, hogy elég lenne igent vagy nemet írni.
Hány hónapig dolgoztál és éltél Németországban?
Milyen munkaviszonyból származott a jövedelmed?
A kettős adóztatást elkerülő egyezmény miatt

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


A kapásból kérni fogja az EU/EGT igazolást és ki kell töltened az Anlage AUS-t (melléklet külföldről származó jövedelmek)
Szóval a vereinfachte Steuererklärung ez esetben nem játszik! Az adót vissza fogod kapni, de mint látod, nem olyan egyszerű a helyzet, mivel nem egész évben Németországban tartózkodtál/dolgoztál.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35252 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia, köszi a gyors választ! Az EU/EGT-re gondoltam, mikor írtam, hogy most készül. Július elejétől voltam kint bejelentkezve, szeptember 1-től dec. 31-ig volt főállásom, 8 órás. Az itteni (magyar) fizetésem tavaly nulla volt.
Ha az egyszerűsített nem jó, akkor melyiket ajánlod?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35256 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

oké... Otthon milyen jogviszonyban voltál előtte? Munkanélküli?

Először is, ha egyedül kívánod csinálni (magam ellen beszélek:)), akkor egy jó program:
Steuersparbuch pl.
Azon belül automatikusan kitölti neked (ha helyesen adod meg az adatokat): Mantelbogen + Anlage N + Anlage AUS (ez elvileg 0ás lesz)...
Kijelentkeztél már innen? Nem kiküldetésben voltál, ugye?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35288 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Vállalkozó voltam. Dec.22-én kijelentkeztem a lakcímemről. Nem kiküldetésben voltam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35290 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Értem. Szóval, mint látod, sok minden közrejátszik egy adóbevallás készítésénél, nem lehet két szóból eldönteni, hogy mit lehet és mit nem.
Ha otthon vállalkozó voltál, akkor volt jövedelmed...tehát nem nulla. Ha elkészítetted az otthoni bevallásodat és leadtad, akkor utána secc-perc alatt kiállítják neked az EU/EGT igazolást és az egyéb jövedelmeknél lesz feltűntetve összeg...Ezt írod be a megfelő rubrikába az Anlage AUS nevezetű mellékletben, vagy töltöd ki a programban... Sok sikert a bevalláskészítéshez! Ha elakadsz, kérd szakember segítségét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!