Német adóvisszatérítés

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35478 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok,

Felhívtam a NAV kék számát, és az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy az EU/EGT igazolást magyarul állítja ki a NAV. Ez tényleg így van, és ha igen, akkor elfogadja magyarul a német Finanzamt, vagy esetleg fordíttatni kell?
Azt is mondta a hölgy, hogy ügyfélkapun keresztül is meg tudjuk igényelni az IGAZOL nevű nyomtatványon a jövedelemigazolás résznél:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, fattaru

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35479 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia VAVA!

Igen, az EU/EGT igazolást magyarul állítják ki, de mivel egységes EU-s formanyomtatvány, megegyezik az EU/EWR Bescheinigung-gal, tehát nem szükséges igazolás. A müncheni FA eddig probléma nélkül el is fogadta, de láttunk már karón varjút!:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • pétkád
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 1 hónapja #35480 Írta: pétkád
pétkád válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok! Új vagyok még Németországban, meg úgy általában a munka világában, ezért szeretném feltenni kérdéseim. Úgy látom, hogy itt majdnem mindenki ért valamit az adó-témához, én viszont azt sem tudom milyen papírok kellenek hozzá (a bérpapíron kívül)? 2013 júniusától augusztusig Hollandiában dolgoztam, szeptember közepétől novemberig Donaueschingenben (ahol nem kaptam bérpapírt), illetve novembertől jelenleg Gelsenkirchenben. Problémám nehezítí, hogy kínai étteremben dolgozok, remélem sejtitek mire akarok kilyukadni :) Véleményeteket kérhetem esetemmel kapcsolatban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35482 Írta: baloghlz
baloghlz válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

:confused: én most csinálnám először?! Mit kell tennem:
:confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35484 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia Pétkád!

Hát nem is tudom, hol kezdjem, mert lenne egy kalap kérdésem:)
Hol dolgoztál és/vagy tartózkodtál június előtt? Magyarországon? Mivel otthon meghaladta a 183 napot a munkaviszonyod, otthon adózol. Természetesen ez esetben három tagállamból kell neked "jövedelemigazolásokat" beszerezned (ha alapos szeretnél lenni és most a hivatalos verziót vázolom fel neked), Kell a Bescheinigung EU/EWR, EU / EER Verklaring, EU/EGT igazolás, hogy honnan származtak a jövedelmeid és a kettős adóztatást elkerülő egyezmények szerint hol adóznak.
Magyarország-Németország között pl:

"Az új Egyezmény 14. Cikk (2) bekezdése szerint „az a díjazás, amelyet az egyik Szerződő Államban belföldi illetőségű személy a másik Szerződő Államban végzett munkára tekintettel kap, csak az elsőként említett államban adóztatható, ha:

a) a kedvezményezett a másik államban nem tartózkodik egyfolytában vagy megszakításokkal összesen 183 napnál hosszabb időszakot az adott adóévben kezdődő vagy végződő bármely tizenkét hónapos időtartamon belül, és

b) a díjazást olyan munkaadó fizeti, vagy azt olyan munkaadó nevében fizetik, aki nem belföldi illetőségű a másik államban, és

c) a díjazást nem a munkaadónak a másik államban lévő telephelye viseli."

Fontos, hogy minden bérpapírod meglegyen, mert hiányzó papírok, igazolások hátráltatják a bevallás menetét... Tehát ha nem kaptál Donaueschingen-i munkáltatódtól bérpapírt, szerezd be gyorsan! Ha feketén dolgoztál netán, akkor ez az időszak egy "Lücke" számodra, ha "álvállalkozóként" GbR-ben, akkor a részarányos nyereség/veszteség alapján kell számolni az adódat. Novembertől pedig kínai étteremben vagy, ez nem változtat azon a tényen, hogy kellett kapnod, legkésőbb a mai nappal bezárólag (február 28-ig kell az illetékes adóhatóság felé közölnie elektronikusan az elmúlt év adatait) Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung-ot.
Most csak egy töredékét írtam le annak, amire szükséged lehet a bevallásod elkészítéséhez, és nem vettem figyelembe a családi állapotodat, esetleg munkábajáráshoz szükséges költségeidet, stb. ami esetleg extra igazolásokat vonz magával...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35485 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

baloghlz írta: :confused: én most csinálnám először?! Mit kell tennem:
:confused:

Rövid kérdésre rövid válasz:
A kérdés nem pontos...így nem lehet választ sem adni rá!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!