Német adóvisszatérítés

Több
9 éve 11 hónapja #36347 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Az adóbevallás beadásatol számítva kb. mennyi idő mire a Finanzamt visszaküldi a tavaly évre járó túlfizetést ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38091 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Hozzárétők!
Az adóbevallásban látható az összeg amit adóvisszatérítésként igényelünk vissza? Nem találok semmi ilyet...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38092 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

samchee írta: Az adóbevallás beadásatol számítva kb. mennyi idő mire a Finanzamt visszaküldi a tavaly évre járó túlfizetést ?


Kedves Samchee! Ez sok mindentől függ, de főleg attól, hogy mikor adod be! Mi azonnal beadjuk amikor megjön az előző évi kereseti kimutatás. (A4-es lap) Ez nálunk azt jelenti, hogy márciusbAn, de legkésőbb április elején minden rendeződik! (A nagy helyzet az, hogy a pénzem nekem kamatozzon ne nekik!)

Ha később adod be, akkor a tömeget nem fogod eLkerülni, ami azt jelenti, hogy az adóhatóságnak is egyre több a munkája, ahogy telik az év, s így még későbblesz meg az elszámolásod!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38093 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

mirapanni írta: Kedves Hozzárétők!
Az adóbevallásban látható az összeg amit adóvisszatérítésként igényelünk vissza? Nem találok semmi ilyet...


Ha egy saját programmal csinálod akkor igen. A végén lesz az összegzés, az hogy mennyit kerestél, mennyi adót fizettél és az is, hogy (esetleg) mennyi jár vissza vagy mennyit kell fizetned!

Ha manuálisan csinálod akkor ez majd akkor derül ki, ha vissza jön az elszámolás és elfogadják (vagy nem) amit leírtál az adóelőlegből! FONTOS: alkalmazottként nem adót fizetsz, hanem adó előleget! Ez lehet túlfizetés, de lehet keveseb is a szükségesnél! Ha csak alkalmazotti kereseted van akkor rendszerint stimmelni szokott, hacsak valaki évközben nem váltott adócsoportot, mert pl megnősült!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38515 Írta: carys
carys válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok!

Férjem 2014-ben 1,5 hónapot dolgozott Németországban. A 3-as adókategóriában volt.
Én Magyarországon dolgoztam 2014-ben.
Kérdésem: Érdemes-e adóbevallást küldeni Németországba, és ha igen az EU igazolásba a férjem adatain kívül az én adataimat is be kell-e írni?
Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy ennyi időre járna vissza pénz, mivel ilyen kevés ideig dolgozott, én pedig igaz, hogy Magyarországon, de egész évben dolgoztam. Félek, hogy adóvisszatérítés helyett adófizetés lenne.... :(

Előre is köszönöm aki tud segíteni!

Zsuzsa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38517 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

carys írta: Férjem 2014-ben 1,5 hónapot dolgozott Németországban. A 3-as adókategóriában volt.
Én Magyarországon dolgoztam 2014-ben.
Kérdésem: Érdemes-e adóbevallást küldeni Németországba, és ha igen az EU igazolásba a férjem adatain kívül az én adataimat is be kell-e írni?
Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy ennyi időre járna vissza pénz, mivel ilyen kevés ideig dolgozott, én pedig igaz, hogy Magyarországon, de egész évben dolgoztam. Félek, hogy adóvisszatérítés helyett adófizetés lenne.... :(


Igen. Igen.

Elsőzör is mivel csak 1,5 hónapot dolgozott itt Németországban így Mo.-on adókötelezett. Mivel ezt itt
senki nem tzóudhatja előr, úgy vonják le az edóelőleget, mindtha 12 hónaig dolgozna. Ezért az összes levont adóelőleget valószinű hogy vissza fogja a férjed kapni!
Természetesen miden adatot ami az adóbevallásban fontos meg kell adni a feleségről!
Mivel Mo.-on vagytok adókötelesek így ha egyáltalán, akkor otthon vagytok kötelesek fizetni.
Ha egy munkavállaló németországi tartózkodása nem haladja meg a 185 napot akkor csak Mo.-on köteles adózni!
(Ez a kettős adózás elkerülése miatt EU törvény.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!