Német adóvisszatérítés

Több
10 éve 4 hete #35755 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

vava írta: Azt is mondta a hölgy, hogy ügyfélkapun keresztül is meg tudjuk igényelni az IGAZOL nevű nyomtatványon a jövedelemigazolás résznél


Na ezt felejtsétek el.
Ennyit a NAV kék számáról, és arról, hogy az ügyintézők mennyire vannak képben...
Csak személyesen (vagy meghatalmazott útján) lehet megigényelni az EU/ EGT igazolást.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35767 Írta: csendesj
csendesj válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok!
Hátha valakinek hasznára lehet leírom én is az apeh-jövedelemigazolásos mizériámat.
Miután tőlem is kérték a Finanzamtnál a magyarországi jövedelemigazolás elkezdtem keresgélni az interneten, hogyan is juthatok hozzá. Valahol olvastam, hogy online is lehet igényelni EU/EWR igazolást az igazol nyomtatványon, ezt én nagy bátran el is küldtem. Pár napra rá jött is a levél(persze a magyar címemre) benne egy sima magyar jövedelemigazolással. Mivel ez nem az amit akartam ezért ujra elküldtem de most pontosan leírtam mit akarok és csatoltam egy nyomtatványt is hozzá és leírtam hogy kérdés esetén kérem keressen email-ben vagy telefonon. Pár nap mulva meg is érkezett a levél benne ugyanúgy egy sima magyar jövedelemigazolás mint a multkor. Ezen felbuzdulva felhívtam az ügyfélszolgálatot és megkérdeztem, hogy hogyan juthatok hozzá ehhez a nyomtatványhoz. A válasz az volt mint amit irtatok is, illetve rákérdezés után elmondta az ügyintéző, hogy levélben is lehetséges, ha elküldöm a kitöltött nyomtatványt, akkor ők visszaküldik aláírva. Hát én elküldtem és kiváncsian várom az eredményt(főleg hogy kipostázzák-e németbe).
Ja közbe eszembe villant hogy valaki írta, hogy sajátmaga fordított le valami nyomtatványt a finanzamtnak, ezen felbuzdulva ma lefordítottam a magyar jövedelemigazolást, és bevittem hogy ez megfelel-e? És elfogadták, most várom az eredményt izgatottan. Szoval csak ennyi a különbség a két hivatal között, pedig itt is vannak problémás ügyfelek rendesen: az elöttem álló német hölgyike kb 40 percig fárasztotta az ügyintézőt, aki végig türelmes és segítőkész maradt. A hölgyike pedig csak egyszerüen összekeverte az adótanácsadóval a hivatalt. Otthon kb 10 perc után kivágták volna.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35778 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

csendesj írta: Pár napra rá jött is a levél(persze a magyar címemre) benne egy sima magyar jövedelemigazolással.


Igen, nekünk is ezt állították ki, de mivel amúgyis az ügyfélszolgálatra kértem, nem a lakcímünkre, ezért ott helyben ki is töltettük a megfelelő igazolást. Csak az időt akartam volna megspórolni, de nem sikerült. Az ügyfélszolgálaton mondta a hölgy, hogy hiába írom bele megjegyzésbe, hogy EU igazolást szeretnék, ezt csak személyesen lehet kérni, vagyis a kék számon hülyeséget mondtak.

Egyébként nekünk két nyelven állították ki, kaptunk egy példányt a magyarból és egyet a németből, szóval még ezzel sem volt képben a kék számos hölgy...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36086 Írta: Urr Ági
Urr Ági válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok! Kérdésem az lenne.Szeretnénk adó bevallást csináltatni ,de nincs hozzá nyomtatványunk,ezt hol tudnánk beszerezni..?? Nekünk magyar és német is kéne. Sok olyan oldalt kaptam ahol nem lehet letölteni a nyomtatványt! Valami EWG EUW de ez sem az...
Köszönöm a választ

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36090 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Ági!
Sajnos nem értem a kérdést. Az EU/EGT igazolásra gondolsz?
Ennek német megfelelője a Bescheinigung EU/EWR, amit itt is megtalálsz a nyomtatványok között. A nyomtatványt akkor tudja csak kiállítani/kitölteni a NAV, ha elkészítetted a magyarországi bevallásodat.

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36092 Írta: Urr Ági
Urr Ági válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Mariann!!! Köszönöm szerintem ez kellet. :)
Adó bevalláshoz kerestem nyomtatványt. Németet és magyart .


Üdv Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!