Német adóvisszatérítés

Több
9 éve 2 hónapja #38518 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Zsuzsa! Mivel férjedtől a 3-as adóosztály szerint vonták az adóelőleget (vagy nem vonták, ha alacsony volt a jövedelme) , nemhogy érdemes, kötelező bevallást készítenetek! Akár adót kell fizetni, akár adót kaptok vissza. Bár késő bánat, de ha ilyen rövid ideig dolgozott csak itt, érdemes lett volna meghagyni az 1-es adóosztályt, mert akkor biztosabb lábakon álltatok volna. Persze nem tudhattátok gondolom ezt előre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38567 Írta: zsoltiabéka
zsoltiabéka válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Mariann,
ha valaki az 1-es adóosztályban van/volt nem kötelező adóbevallást készítenie?
Válaszod előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38569 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

zsoltiabéka írta: Kedves Mariann,
ha valaki az 1-es adóosztályban van/volt nem kötelező adóbevallást készítenie?
Válaszod előre is köszönöm!


Noha nem tőlem kérdezted, én vagyok a gyorsabb! Természetesen kell minden adócsoportban* adóbevallást csinálni, csak az 1-es illetve za 5-ös adócsoportban a hav elvonás magasabb. Így értette Athena azt, hogy "biztosabb lábakon álltatok volna".
Ebben az esetben ugyanis (rendszerint) visszakap az adófizető, ha nem is sokat, de szinte mindig kisebb túlfizetés van! Ebből adódóan, nem kell "pótfizetni"!

Német adócsoportok, kiritériumok. << LINK Itt megnézheted, hogy ki miért és hova tartozik. Ennek rendszerint családi, s nem szerződés munkahely vagy kereseti háttere van kivéve, ha olyan alacsony a jövedelem, hogy az adómentes.
(Adóbevallást azonban ekkor is kell késziteni!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka, lásant

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38653 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Szakértők! Németországi családi adóbevallással kapcsolatban kérdeznék, megérkezett a német adóhivatal határozata.
Férj éves adóalap: 23873 euro (németországi)
Feleség adóalap: 6400 euro (Magyarországi jövedelem, ott leadózott)
Férjtől levont adóelőleg: 3106 euro, számított adó: 1935 euro, így 1170 euro az adóvisszatérítés.
Mivel kettős háztartás állt fenn, így a férj jogosult a 3. adókatgóriára. Nekem soknak tűnik a hivatal által számolt 1935 euro adó a 3-as adókategóriára... A határozat alapján nem derül ki, hogy melyik kategóra alapján számolták el... Szerintetek érdemes fellebbezni, vagy valami elkerüli a figyelmem...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja #38656 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

mirapanni írta: Kedves Szakértők! Németországi családi adóbevallással kapcsolatban kérdeznék, megérkezett a német adóhivatal határozata.
Férj éves adóalap: 23873 euro (németországi)
Feleség adóalap: 6400 euro (Magyarországi jövedelem, ott leadózott)
Férjtől levont adóelőleg: 3106 euro, számított adó: 1935 euro, így 1170 euro az adóvisszatérítés.
Mivel kettős háztartás állt fenn, így a férj jogosult a 3. adókatgóriára. Nekem soknak tűnik a hivatal által számolt 1935 euro adó a 3-as adókategóriára... A határozat alapján nem derül ki, hogy melyik kategóra alapján számolták el... Szerintetek érdemes fellebbezni, vagy valami elkerüli a figyelmem...


Nem érdemes! Ne verd a hullámokat!
A "kettős háztartást" nem fogják elismerni, mert a másik cím, az külföldön van!
Senki nem fogja elhinni, hogy ingázol! Képzeld el, hogy a sok török és egyéb ittélő EU
külföldinek minden elismernék a kettős háztatrtást, mi lenne?? Szerintem örülj, hogy
ennyit kaptál vissza! INFO-1 a dupla háztartás kritériumához!

Még: INFO-2

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38658 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Mirapanni!

Az adómegállapítás a bevallás készítésekor már nem az adóosztályok alapján történik. Az adóosztályok arra jók, hogy minél jobban belőjék velük a megfelelő adóelőlegeket, hogy azok mértéke ne térjen el a tényleges adótehertől. A 3-as adóosztályban adózóktól kevesebb adóelőlegeket vonnak le év közben, ezért el tudom képzelni, hogy a megállapított adó összege stimmel, hiszen ne felejtsük el, hogy Magyarországról származó jövedelmek is vannak, amik a Progressionsvorbehalt szerint tételesen növelhetik az adókulcsot. A kettős háztartásvezetés ezt valamennyire kompenzálja... Bár nem láttam a határozatot, sem azt, milyen költségeket számoltatok el, de ez alapján kb. kihoztátok azt az átlagot, amit kb. a bevallást készítő irodák is ki szoktak hozni.:)

DECO: kettős háztartásvezetés külföldi háztartás esetén is ugyanúgy lehetséges, mint belföldieknél! A Steuerberater linkje jó, ott szépen össze vannak szedve a feltételek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!