Német adóvisszatérítés

Több
10 éve 5 hónapja #34217 Írta: gyongy65
gyongy65 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Helló! én javasolnám neked és mindenkinek akinek sokat késik az adóbevallására a válasz, hogy menjen reklamálni a bevallást készítő céghez, ha ez nem működik akkor közvetlenül a területileg illetékes Finanzarmthoz, mert én is így jártam és kiderült, hogy simán elfelejtették a Finanzoknál, bekerült a fiókba!!!! reklamáció után 2 nappal kézhez kaptam a levelet is és a visszajáró pénz a számlámon volt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34224 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Mi mindig azonnal, év elején megcsináljuk az elözö évre! Amikor megjött az igazolás (A4-es lap) mint "Steuerkarte" azonnal megcsináltuk az adóbevallást (sk). Elküldtük február közepén, a február végén ott volt a pénz a számlánkon! Mindig azonnal megcsináljuk amikor minden összejön, hogy a pénzem ne náluk kamatozzon..... Miért csináljátok nyáron, vagy még késöbb??

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • hook74
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35090 Írta: hook74
hook74 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

A munkáltatom visszaigényelte az adomat vagy nem? Ezt hogyan tudom megnézni ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35094 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Biztos, hogy nem. A munkáltatód nagy ívben tesz arra, hogy van e visszaigényelhető adód. Ez a Te magánügyed. Hacsakkkk !! A főnököd egy disszidens magyar GBR-es. Akkor viszont lóvét sosem látsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35095 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Hook! Kérnénk pár infót: milyen munkaviszonyban állsz a munkáltatóddal? Tényleg munkavállaló vagy, vagy egy GbR, egyéb társaság tagja? Esetleg kiküldetésben vagy, Zeitarbeit-nál?

A munkáltatód csak úgy nem igényelheti vissza az adódat, ha tényleg munkavállaló vagy... Kivéve, ha volt olyan kedves és az elején aláiratott veled (felhatalmaztad) egy papírt arról, hogy ő intézi neked az adózás részét is...amit nem maga, hanem erre felhatalmazott személy (Lohnsteuerhilfeverein, Steuerberater) intéz el neki.

Akárhogy is, kell kapnod, ha még nem kaptad meg az Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung-ot. Még egy fontos dolog melyik évről beszélgetünk egyáltalán?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35099 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

hook74 írta: A munkáltatom visszaigényelte az adomat vagy nem? Ezt hogyan tudom megnézni ?

A munkaadód nem tudja a Te adódat visszaigényelni! A munkáltató csak az
utánad fizetett járulákos költségek egy részét tudja mint költséget elszámolni!
(Ehez viszont neked semmi közöd!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!