Német adóvisszatérítés

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35291 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Ez nem olyan adó visszaigénylés lesz azért mint amire gondoltál Csaba mert Magyarországon van több mint 183 napod ezért Magyarországon kell fizetned jövedelemadót!
:wait: Szóval ennyire nem egyszerű a dolog!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35292 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Nem szeretném itt megbeszélni az anyagi viszonyaimat, ezért inkább nem ragozom a dolgot. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35295 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Kedves Csaba!

Senki sem kérte tőled, hogy ragozd az anyagi viszonyaidat, ám ahhoz, hogy kompetens választ kapj, kell információ. Nem arról mennyit keresel, hanem arról, hogy mik a körülmények. Senki sem kért tőled vagyoni nyilatkozatot.
Gondolj bele: Ha otthon elmész könyvelőhöz, ő sem tud neked segíteni két fél mondat után...Kérdez, kér tőled papírokat, stb. Ha tőlem kér valaki segítséget az adóbevallásához, nem tudok neki igazolások és információk nélkül segíteni...Nem is lenne okos megoldás...Ezért nem értem a mondatodat!
Egyébként csak mellékesen jegyzem meg, hogy az itt kapott információkkal megspóroltál most magadnak egy tanácsadást! Nem magunkat akarom fényezni ezzel, mert egy szabad fórum, mindenki azt ír, amit akar, de nem hiszem, hogy bárki vájkálni akart, különben is te kérdeztél...

Kívánok sok sikert továbbra is a bevallásodhoz és remélhetőleg nem lesz belőle hosszú levelezgetés a Finanzamt-tal, csak azért, mert meg akarják netán beszélni veled az anyagi viszonyaidat...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35307 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

De: "Ha otthon vállalkozó voltál, akkor volt jövedelmed...tehát nem nulla." Ismétlem, nulla! Többek között erre értettem, hogy nem szeretném megbeszélni, hogy miért.
Száz szónak is egy a vége, csak arra voltam kíváncsi, hogy melyik nyomtatványt használjam, de megértettem, hogy ez nem ilyen egyszerű kérdés.
Ismét köszönöm hogy időt szakítottál rám, azért is olvasom ezt a blogot mert sokat tanulok belőle, és ezért hálás vagyok többek között neked is!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35315 Írta: szilard13
szilard13 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Hallo segitségre lenne szükségem
1,5 éve jöttünk ki a családdal hárman uj életet kezdeni.
Én azota dolgozom hálistennek. Szeretném elkészíteni az adóbevallásomat.
2013 as évben a bruttó keresetem ..... euro volt, 3-as adókategoriában vagyok.A cégem fizet utánam balesetbiztositást és kamarai tagdijat.Van itt kint egy személyi hitelem.Kérdésem hogy van e rá esély hogy visszakapjak valamennyi adót.
A nejemnek 3 honap munka viszonya volt hivatalosan 2012-ben 5-ös adókategoriában, a többi az mini job volt.Neki van magánnyugdijpénztári befizetése is.Ö neki van e esélye adóvisszatérittésre.
Válaszotokat elöre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35316 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia Szilárd!

Szuper dolog, hogy minél több infót osztasz meg, de a fizudat, ha tanácsolhatom, ne oszd meg nyilvánosan, oké?:)
2012-re leadtátok már az adóbevallásotokat? Mivel a feleséged 2012-ben az 5-ösben volt, Pflichveranlagung, azaz bevallási kötelezettségetek van, mindenképpen kell bevallást készítenek, ha jár vissza, ha nem jár!
Házastársakként választhattok a családi (közös), illetve az egyéni bevallás között (gemeinsame oder getrennte Veranlagung). Többnyire a családi kedvezményesebb adózást tekintve, pláne, ha gyerekek is vannak, amiről nem írtál.
Így látatlanban senki sem fog tudni neked arra válaszolni, fogsz-e adót visszakapni, mert kell hozzá mindkettőtöktől az összes Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung, mivel feleségednek Minijob-jai is voltak, befolyásolhatják az eredményt. Biztosítási igazolások, iskoláztatás, óvoda (Sonderausgaben), ha a feleséged Magyarországon is tartózkodott, akkor a kettős háztartás (doppelte Haushaltsführung) elszámolásához és a közös adózás kérvényezéséhez az EU/EGT igazolás. A két évet nem lehet összevonni, tehát 2012 és 2013-ra külön-külön vonatkoznak a fentiek.
2013-ban volt munkaviszonya a feleségednek? Kapott munkanélkülisegélyt, jogosultak voltatok/vagytok SGBII (Hartz IV)-re? Ezek mind-mind szerepet játszanak. 2012-ben év közben érkeztetek, tehát arra az évre mindenképpen kell az EU/EGT igazolás, egyrészt az adózási illetékesség megállapításához, másrészt pedig a külföldi (magyarországi) jövedelmek beszámításához (Progressionsvorbehalt). Az esetetek nem egyszerű, azaz nem bonyolult, csak igényel egy kis szakértelmet, szóval keressetek fel mindenképpen hozzáértő embert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!