Német adóvisszatérítés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31698 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Emilio33 írta: Egy rövid kérdésem lenne. Mi április közepén adtuk be az adóbevallást, az ügyintéző átnézte, rendben találta, de ott helyben nem kaptunk vissza semmit (másodpéldányra gondolok), és azt mondta, majd értesítenek. Egyelőre semmi (se levél, se adó visszatérítés), nem tudom van erre itt Németországban határidő, vagy ez feldolgozás sorrendjében történik ?

Sorrendben, beérkezési idő szerint dolgozzák fel! Mi már áprilisban visszakaptuk a lét, a túlfizetésről, de mi már nagyon korán év elején beadtuk! A dolog elhúzódhat, de miért nincs másolatotok? Mindenről kell egy fénymásolat, hogy igény esetén bizonyítani tudd, hogy beadtál időben mindent! Van legalább valamilyen megbizási papirod (aláírva) az "ügyintéző"-től? Valamilyen szerződésed arról, hogy X.Y. intézze a dolgokat? (Név, cím, telefon) Ismeritek a csokit, vagy egy vadidegenhez adtátok be a papirjaitokat, ő meg a saját számlaszámát adta meg, hogy od utaják a lét....??.


Remélem nem voltatok ennyire naivak?

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31700 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Köszi a választ!
Itt nálunk csinálta meg a szaki, mindent velünk együtt, átnéztük, minden rendben volt, számlát adott, ez a része ok. A két példányt személyesen bevittük, én azt hittem, hogy az egyik példány jön vissza, de nem adták, nem is kértük, nem csináltunk fénymásolatot sem, belátom hiba volt. Jövőre jobban odafigyelünk. Remélem azért minden rendben lesz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32885 Írta: Gaben
Gaben válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni.Május első hetibe beadtam egy Magyarországon lévő Németországi adó bevallást készítő céghez a papírjaimat.Rá következő héten hívtam őket,hogy sikerült megcsinálniuk.Azt az információt kaptam,hogy igen,meg is mondták mennyi adót kapok vissza.Na most azóta nem is jelentkeznek vagy csak annyit mondanak,hogy kb 3-6 hónap.Semmi papírt nem kaptam még.Ebben az a furcsa,hogy többen utánam adták be az adó bevallást és akinek járt vissza az el is költötte.Hol lehet utána érdeklődni,hogy tényleg 3-6 hónap?
Köszönöm a tanácsokat előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33701 Írta: encyke
encyke válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni tőletek hogy tudjátok -e hogy mennyi idő alatt dolgozzák fel a papírokat mennyi idő után küldenek határozatot Nürnbergben!Mert eddig csak egy levelet kaptunk amiben elküldték nekem az Identifikationsnummert!Azóta semmi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33706 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szia Encyke!

Milyen határozatra vársz? Nyújtottál be adóbevallást? Az ID-t a Bundeszentrale für Steuern intézi (központ), a többit pedig a helyi illetékes Nürnberg-I Finanzamt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33708 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

A "mennyi idö alatt kapjuk vissza, stb." típusú kérdésekhez hadd javasoljam a nem kis pikírtséggel megspékelt "szösszenetemet" a Családi pótlék különbözet témánál....
Komolyra fordítva a szót: a teljes mértékben számítógépes feldolgozásra most január 1.-töl átállt Finanzamt-nál (ld. pl. Lohnsteuerkarte megszünése, ELStAM bevezetése) jobb ha mindenki hosszú feldolgozási idöre számít idén. A rendszer teljes körü bevezetését már legalább kétszer elhalasztották, most januártól azonban élesben megy és mint a hasonló nagy projekteknél a szoftver oldal nem igazán akar rendesen müködni. Ebben a németek, bármilyen meglepö is, enyhén szólva amatörök.... Engem is érintett már személyesen is, mesélhetnék, de nem akarom fosni a szót....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!