Német adóvisszatérítés

Több
10 éve 11 hónapja #31189 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: azt olvastam, hogy 24 ezer alatt nem kotelezo, ezert kerdezem. Illetve fizetni se szivesen fizetnek pluszba, ha elkerulheto. A nemet jovedelem utan annyit adoztam, amit havonta levont a munkahelyem. A kerdes az lenne, hogy kell-e, erdemes-e adobevallast keszitenem. Irorszagbol koltoztunk ide, de nem terveztem adocsalni, ott mar egy eve elinteztem a 2012-es adobevallast, meg elkoltozes elott, es mar be sem tudok lepni a rendszerbe erre az evre, mert nem vagyok adobelfoldi. De itt se vagyok, mert nincs meg a 183 nap :S ezt a reszet tenyleg abszolut nem ertem az egesznek...

Kell adóbevallást készítened! Pont azért mert megosztott az éved. Amúgy miért ne lennél Írországban adóbelföldi? Egyáltalán miért készítettél ott már bevallást amikor idén október a határidő? Mi volt a terv? Azt értem, hogy nem szeretnél fizetni, azt is értem, hogy jól esett még Írországban egy kis visszatérített adó de, hogy arra semilyen ötletem nem lenne ha x év elteltével megkérdeznék, hogy 2012-ben miért nem tetszett adót fizetni csak az írországi jövedelem után amikor a német jövedelem után is itt kellett volna adózni, na az tuti.
Gondolom az a válasz, hogy "kérdeztem én fórumokon de nem hittem el, hogy átmenetileg 2 helyre is fizetnem kell, majd akinél nem vagyok adóbelföldi majd visszautalja ezért inkább csak azt vallottam be ami szerintem rájuk tartozik" nem lesz kellőképpen kielégítő számukra!
Amúgy neked szerintem a Revenue Commissioners-el kéne kontaktolnod (írásban) ;) hiszen nagy valószínűséggel a 2012 év az "Övéké"!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31191 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Azert keszitettem el az ir-t, mert ez tunt szabalyosnak, ezt mondtak masok is, a citizeninformationben is. :/ az ir bankszamlat meg is szuntettuk. meg mindent Irorszagban. Az elozo evekhez hozza tudok nyulni meg innen is, de a 2012-eshez nem, mert hogy elkoltoztunk es ez regisztralva lett. (mert, hogy en szabalyosan szepen mindent igyekeztem lezarni..)

Nemet adot is fizettem termeszetesen(1-es adokategoria, havonta vonjak, se gyerek, se semmi), de a bevallo program sajnos messze nem annyira egyszeru mint itt egyesek reklamozzak. Ezert ha nem muszaj, akkor inkabb hagynam az egeszet, illetve ha lehet kesobb is kesziteni, akkor keresunk majd segitseget, ha kicsit kevesbe lesz kaosz minden, es talan en is jobban ertem mar.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31194 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: de a bevallo program sajnos messze nem annyira egyszeru mint itt egyesek reklamozzak. Ezert ha nem muszaj, akkor inkabb hagynam az egeszet,...

Az a nagy helyzet, hogy ez nem kivánság műsor ha be akarod tartani a törvényeket! A program szerintem nagyon egyszerű. Évek óta ezzel csináljuk a nejemmel. Install után azonnal (automatikusan) "update" a netről, így a törvények változását követi! A magyaráazatok és tippek nekünk egyszerű és jónak tűnik mert szinte alig van szakszó, a nyelvezet hétköznapi! (Igaz, németül tudni kell, na de ez alapkövetelmény itt a BRD-ben)
:chuckle:

Megjegyzés: előnye, hogy az előző évi bevallásból autómatikusan átveszi az adatokat, így csak a változásokat és a kereseteket kell kiegészíteni! Még jön hozzá, hogy azonnal feltünteti hogy mi változott a múltév óta és fel kell tüntetni amit leírhatsz >> mint én a fogamat!!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31263 Írta: Vicus72
Vicus72 válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Amennyiben külföldi a munkaadó úgy csak külföldön kell leadóznia. Én is dolgoztam kint tavaly Decemberben Németországban az Amazonnál, és annak ellenére, hogy magyar közvetítőcégen keresztül jutottam ki, csak külföldre kellett adóznom. Ezt mondták itthon is, és kint is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31279 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

hat sajnos nekunk meg nincsenek tavalyi adatok. En nem tudom megitelni, de a volegenyem sajnos nem erti ezeket a torvenyszovegezeseket, pedig anyanyelven beszel nemetul, ezert ugy gondolom talan megse annyira egyertelmu.
Egyebkent tobbektol hallottam, h nem adnak be, olyat is ismerek, aki a Finanzamtnal szemelyesn megkerdezte, es nem szukseges beadnia, csak ha visszakerne penzt. Ezt csak azert irom, hogy lassatok, nem szuksegszeru, hogy mindenkinek kellene, tehat nem kell annyira a torvenyek-betartasaval dobalozni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31533 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy Németországban az egyéni vállalkozóknak meddig kell leadni a 2012-es adóbevallást, ha adótanácsadó készíti? Illetve a 2013-ast, ha 05.31-vel megszűnik vállalkozó lenni és alkalmazott lesz (esetleg jövő 05.31-ig az alkalmazottival összevonva)?
Köszönettel: Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!