Német adóvisszatérítés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31134 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

ripped1985 írta: Egy éve élek Németországban, 2012-ben 1000 Euro Lohnsteuert fizettem. A Steuerberater szerint csak 100-at tudok visszaigényelni. Reális lehet ez?
Reális! Alkalmazottként gyakorlatilag alig tudsz valamit "leirni" az adódból.

Azt mondja, hogy aki egész évben Németországban dolgozik, nem is kaphat vissza semmit.
Ez természetesen hülyeség! Alkamazottként adóelőleget von a munkaadód, amit befizet. Az adótt évről magadnak kell adóbevallást csinálnod. A leirható dolgok rendszerint beleférnek az "Pauschal" sávba, amivel automatikusan csökken az adóalapod! Megfelelő és olcsó adóprogramok (10€) részletesen kilistáznak mindent, amit alkalmazottként is leirhatsz! (Pl. biztositások.)

Én 2012 január 16-tól dolgozok itt, van magyar lakcímem is, német autót is fenntartok.
Nekem három címem is van három különböző országban! (BRD/A/H) Ez az itteni adóbevallás szempontjából teljesen mindegy! Az nem mindegy, hogy hány napot dolgoztál itt, s mennyit más országban. Ha van egy német cimed, akkor jogszerűen tartasz fenn egy német rendszámú autót! Sőt ezzel Mo.-ra is járhatsz mint magyar áp.!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31184 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Alkalmazottkent 24 ezer alatti keresettel, szinte nulla adomentes juttatassal (116 euro munkabajarasi hozzajarulas) ugy, hogy 5 es fel honapot dolgoztam az evben nemetorszagban (es a masik orszagban is kevesebb mint 183 napot, de ott meg tavaly elinteztem az adobevallast, meg vissza is kaptam, mert alacsonyabb adocsoportba kerultem) erdemes egyaltalan bevallast kesziteni? Lehetseges, hogy nekem kell majd fizetnem? es ha keszitek, az elozoorszagbeli jovedelmet is be kell jelolni? (es hova?)

Kerlek segitsetek, nagyon el vagyok veszve :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31185 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

amennyiben ajanlatos (v kotelezo) bevallast keszitenem, vonatkozik-e ram a majus 31-ei hatarido?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31186 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: de ott meg tavaly elinteztem az adobevallast

Tehát a német jövedelmed után már adóztál?
Amúgy 1xűen nem értem a kérdést. Kell adóbevallást készíteni a saját érdekedben. Szeretsz nyugodtan aludni, nem? Ha pedig jól emlékszem olyan országból költöztetek át ahol 1-2 héten belül viiszautalnak de adócsalásért is szemrebbenés nélkül osztják a minimum 3 év letöltendőt!
Tényleg nem értelek. :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31187 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

azt olvastam, hogy 24 ezer alatt nem kotelezo, ezert kerdezem. Illetve fizetni se szivesen fizetnek pluszba, ha elkerulheto. A nemet jovedelem utan annyit adoztam, amit havonta levont a munkahelyem. A kerdes az lenne, hogy kell-e, erdemes-e adobevallast keszitenem. Irorszagbol koltoztunk ide, de nem terveztem adocsalni, ott mar egy eve elinteztem a 2012-es adobevallast, meg elkoltozes elott, es mar be sem tudok lepni a rendszerbe erre az evre, mert nem vagyok adobelfoldi. De itt se vagyok, mert nincs meg a 183 nap :S ezt a reszet tenyleg abszolut nem ertem az egesznek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31188 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: Alkalmazottkent 24 ezer alatti keresettel, szinte nulla adomentes juttatassal (116 euro munkabajarasi hozzajarulas) ugy, hogy 5 es fel honapot dolgoztam az evben nemetorszagban (es a masik orszagban is kevesebb mint 183 napot, de ott meg tavaly elinteztem az adobevallast, meg vissza is kaptam, mert alacsonyabb adocsoportba kerultem) erdemes egyaltalan bevallast kesziteni? Lehetseges, hogy nekem kell majd fizetnem? es ha keszitek, az elozoorszagbeli jovedelmet is be kell jelolni? (es hova?)Kerlek segitsetek, nagyon el vagyok veszve


Ha a jövőben szándékodban áll itt a BRD-ben munkát vállalni illetve itt élni, akkor feltétlenül érdemes a legális oldalról megközelítened a dolgokat! Igy ÉRDEMES adóbevallást csinálnod, akkor is, ha esetleg fizetned kell.

(Ha alacsonyabb, adócsoportba kerültél, az mit jelent?) Mert ha pl. ha 3.-ból az 1.-be kerültél akkor bizony romlott a helyzeted. Ha viszont az 5.-ből a 3.-ba, akkor nyerő vagy, mert így kevesebb lesz az elvonásod! Konkrét és pontos válaszhoz tehát bővebb információ kell!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!