Német adóvisszatérítés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27173 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

gyongyvirag írta: DECOTEXT! Ha te alkalmazott vagy (vagy sem?), akkor milyen számlákat szoktál beküldeni az adóhatóságnak, van amit magánszemélyként is el lehet számolni? Köszi.
Számlát kell mindenről kérni, vagy elég csak a nyugtát elrakni?


Ez eléggé komplex dolog! Nálam, mivel grafikus vagyok, itthon is dolgozom annak ellenére hogy alkalmzott vagyok. Vannak bizonyos dolgok amit el tudok számokni, de ehez a munkahelyem aláírása is kell. (Régebben pl a computerem és az ehez szükséges dolgokat le tudtam írni mert a lányom egyetemsita volt.... Mostanában ilyen ritkán van, mert nem haladja meg a "Pauschal" összeget, amit az adóprogram autómatikusan beszámít! Amit viszont el lehet számolni az a biztosítások pl. Itt is viszont utána kell nézni mit lehet és mit nem! Pl. életbiztositás az leírható mint alkalmazott is. Aztán van lehetőség arra, ha ingatlant vettél, hogy a banki részletet (vagy egy részét) leírhatod! Ez viszont egyénenként is változhat, mert ha pl. kiadod bérbe akkor megint más a kép! Mint ahogy írtam, a dolog komplex, de a program sok mindenben segít!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27192 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

En nem talaltam az Aldiban, de ez egy eleg picike Aldi itt mifelenk, van itt olyan aki latott ilyen progit Aldi Nordban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27197 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

keeek írta: En nem talaltam az Aldiban, de ez egy eleg picike Aldi itt mifelenk, van itt olyan aki latott ilyen progit Aldi Nordban?

Szóval mi a "NORD"-ban vettük, de! DE igyekezz mert elkapkodják! A nejem délelőtt ment ki munkaidőben, s teli volt a polc. (Direkt ezért ment mert volt a szórólapon). Munka után még vásárolt valamit, s már nem volt egy sem, mert elfogyott!

TIPP:
Nincs már az aldinál keresd az interneten . Kicsivel drágább , de leirható! ;)
Hersteller: United Soft Media
Artikeltyp: Software
Anzahl: 1
Datenträger: CD-ROM
USK: ohne Alterseinschränkung gemäß §14 JuSchG
EAN: 9783803215765
Best.Nr.: 33442206

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vicktory, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #29655 Írta: angelsdream
angelsdream válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Érdeklődni szeretnék, hátha valaki tud segíteni.
Férjem 2012. június óta dolgozik Németországban. Először egyes adókategóriában volt, most került hármasba. A helyi adóhivatalnál érdeklődött, hogy hogy tudja intézni az adóvisszaigénylést.
Ott azt mondták neki, hogy adnak majd egy nyomtatványt. Azt haza kell hoznia Magyarországra és a magyar adóhivatallal ki kell töltetni. Ha ez megtörtént, akkor csak utána tudja az adóvisszaigénylést intézni.
Mindenkinél így volt, aki itt a fórumon van? Muszáj hazajönnie, és bejelentkezni a magyar apehhoz hogy hello én itt dolgozok külföldön ennél a cégnél?
A fő gondunk, hogy júniusig már csak 1 nap szabadsága van és nem szeretnénk ilyenre elhasználni, meg nem szeretne feleslegesen utazni, ha nem muszáj.
Köszönöm a segítséget előre is!
(2012-es évben itthon Magyarországon nem dolgozott. Nem tudom, ez fontos-e, leírom inkább)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete - 11 éve 4 hete #29683 Írta: BlaSiuS
BlaSiuS válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

Szerintem nem muszáj hazautaznia,hazaküldi levélben egy aláírt meghatalmazással,hogy ez ügyben xy eljárhat helyette és kész.Az otthoni adóbevallást még meg kell csinálnia, ezt a formanyomtatványt amit Németországban kap csak utána tölti ki a magyar APEH. (Ha jól tudom)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete #29686 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóvisszatérítés

angelsdream írta: Érdeklődni szeretnék, hátha valaki tud segíteni.
Férjem 2012. június óta dolgozik Németországban. ....
(2012-es évben itthon Magyarországon nem dolgozott. Nem tudom, ez fontos-e, leírom inkább)


Szerintem csak itt kell adóznia, ha semmilyen jövedelme nem volt Mo.-on!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!