Hausengel GmbH információkérés

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4319 Írta: kkviktoria
Hausengel GmbH információkérés téma létrehozva kkviktoria által

Sziasztok!
Ha van valami infótok a Hausengel GmbH-ról kérlek, írjátok meg.
Segítségeteket köszönöm:
Münchenbe készülő idősgondozó jelölt :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4586 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

A Hausengel egy korrekt cég. Én tavaly voltam kint szintén Münchenben rajtuk keresztül.
Bécsiné Gizella a magyar összekötő és tényleg mindenben segítőkészek és mindent intéznek. A húgom is rajtuk keresztül van kint csak ő Frankfurtban.
Amit jó tudni:
nem ők a munkaadó hanem a család. amit keresel ténylegesen (a német adózás szempontjából) abból fizeted őket is egy havi rögzített ősszeggel.
ergo én kerestem kint 1150 Euro/hónap és ők még kaptak 590 euro/hónapot.
De a kettő összege volt a kereset .Ezért ők biztosítanak jogi hátteret
irodabérlést, stb. majd megtudod.
ez a hivatalos oldal.
A gyakorlat az hogy megérkezel és Heskem-be visznek egy rövid beszélgetésre és a hivatalos papírok aláírására. ez német-magyar nyelvű tehát nincs átverés. Kocsival kivisznek a családhoz, és menet közben is felhívnak hogy minden rendben-e.
Én maximálisan meg vagyok elégedve velük.
ennek a munkának a baromi nagy előnye hogy ott laksz és nem kell fizetned semmiért. amit kapsz az megmarad.
Az adózásra figyelni kell viszont, mert ha tartósan vagy kint akkor amit kapsz az brutto ugye. Tavaly 7700 euro volt az adómentes határ.
az felett adóztál.
Ha kérdésed van írj nyugodtan.

Sok sikert hozzá
A következő felhasználók mondtak köszönetet: milo, arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4659 Írta: milo
milo válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Szia pasisa!

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy mennyire kell tudni a nyelvet.
Pl: alap,középszint.
És kell hozzá szociális végzettség,vagy végzettség nélkül is jelentkezhetek.
válaszod előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
12 éve 10 hónapja #4662 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Szia!
Elvileg (ha úgy működik,mint a többi ilyen cég) Nem kell végzettség. Nem szakmunkás ápolóként leszel bejelentve,hanem háztartási segítségként (Haushaltshilfe és nem Pfleger/in). Németországban is megvannak a kiskapuk :) A nyelvtudást valószínűleg felmérik,és olyan családhoz közvetítenek,akik igényeinek megfelelsz. De jelentkezés előtt gondold át,hogy csinálnád e. Kevés a szabadidő (ha egyáltalán van) és nincs ünnepnap,vagy vasárnap. Magyarul ha olyan helyet fogsz ki,akkor a 24 órás ápolás tényleges napi 24 órás,heti 7 napos készenlétet jelent :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sumi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4663 Írta: milo
milo válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Szia!

Köszönöm az infót sokat segítettél!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4669 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Való igaz hogy itt nincs szabadság. DE !
Én például egy olyan öregurat fogtam ki tolószékes volt, de járókerettel is tudott közlekedni még lakáson belül. Ha benne volt a kocsiban akkor "önellátó volt" .
Münchenben voltam és heti egy szabadnapot biztosítottak amikor azt csináltam amit akartam. Végzettség nélkül voltam kint, mivel a bácsi szakmai ellátását ellátták szakemberek akik házhoz jöttek. Masszőr, győgytornász, stb.
az én dolgom az volt hogy a háztartást ellássam ( mosás, mosogatás, takarítás, stb. és persze az öreg testhigiéniája.
Először baromi zavaró volt amikor wc után meg kellett tenni amit kellett, de volt gumikesztyű. fürdetéshez meg csak a zuhany alá segítettem és ő zuhanyzott, stb.
Szerencsém volt vele mert próbálta élni a betegsége előtti életét és kísérnem kellett kiállításra, étterembe, stb. .Természetesen ilyenkor mindent ő fizetett :) .
A nyelvtudásom sajna elég gyatra volt és angolul is csak kicsi volt az aktív szintem. elküldtek német tanfolyamra aminek a felét ők álták.
Sajna csak két hónapig tudtam kint lenni, mert romlott az állapota és hosszas kórházi kezelés elé nézett.
A nyelvtudásra úgy kell gondolni hogy ezt a melót nem tudod elvégezni ha azt se érted hogy mit mondanak. Kialakul egy napi rutin és hamar megérted mit akarnak tőled.
ezért egy erős alap mindenképpen tanácsos. Engem felhívott az öreg előtte telefonon és beszéltünk egy keveset. Felmérték és azt mondta hogy majd ő tanít, stb.
ez az én tapasztalatom.
Persze ha betegebb lett volna akkor szakképzett ápolót vettek volna fel nem engem.
A húgom Frankfurt mellett van egy öreg néni mellett, aki házsártos és mindenért ugráltatja. Őt fürdetni kell és nincs szabad napja sem.
Neki ténylegesen egész napos elfoglaltság.
Ha viszont nem tudsz kikapcsolódni akkor hamar felértékelődik az hogy egész nap el tudd magad foglalni, azaz végzed a házi munkát.
Rengeteg ilyen közvetítő cég van és ebben a munkában az a vonzó hogy aktívan gyakorolod a nyelvet, nem kell lakhatásra és ételre költened.
effektíve semmilyen költséged sincs. Nekem még München térképet is vettek hogy tudjak "túristáskodni" :) .
El tudsz rakni havi 250-260 ezer forintot úgy hogy laktál-ettél-ittál .
Kint van kultúrája ennek a melónak, itthon nincs.
Van akinek bejön és elviseli azt amit nyújtani kell érte, van aki nem.
Én mérnökként mentem ki és az első 2 hét után nem úgy gondoltam a tennivalókra hogy fel kell öltöztetni reggel, aztán ha wc után a teendők, meg zuhanyoztatás, testápolás ilyen olyan krémekkel, hanem az elvégzendő munka és a pénz volt előttem.
Ha mindent összevetek és leosztom a hét nappal egy héten akkor átlagban napi 3-4 órát dolgoztam csak.
Ehhez persze el kell tudni viselni hogy távol vagy a szeretteidtől.
mondjuk nekem előfizettek valami vezetékes telefon csomagot amiről ingyen tudtam hívni itthoni vezetékes számot.
Így amikor az öreg aludt délután, akkor tudtam beszélni az itthoniakkal.

Én mindenképpen ajánlom ezt mindenkinek. Nekem van egy 52 éves ismerősöm aki évek óta ezt csinálja és jól él. Itthon nem fizet rezsit, stb.
és arra költ amire akar és nem arra amire kell .
Nagy különbség !!!

Ha valaki elvégez egy OKJ-s tanfolyamot is hozzá akkor még többet kereshet így kint mert végzettsége is lesz. Én is ezt tervezem .

Remélem tudtam segíteni.

szép napot.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eras72, milo, arni, hajilo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!