Hausengel GmbH információkérés

Több
10 éve 9 hónapja #32234 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Szia Mari, köszönöm hogy valaszoltal.:) Mitmondjak, csak neztem ki a fejemböl, miutan elolvastam az irasodat. En szinten regebben dolgoztam nekik, anno, minden oke volt, legalabbis nalam. Nem volt fizetesi papir, szamlat küldtek,, a csekket te irtad a csaladnak a szamlak alapjan., Mert ök a teljes back office-t biztositottak, ado-ügyved stb plusz közvetitettek es csaladokat ajanlottak. Ha nem felelt meg egy, akkor ajanlottak masikat.. Nem alkalmazottak voltunk.Ezt fizette nekik az ember. Valami egesz masrol olvasok most., lehet nekem szerencsem volt anno., nem csak velük, a közvetitett csaladokkal is Eddig nyugodt szivvel ajanlottam öket itt is barkinek, de lehet ezt a jövöben mar nem teszem ennyire nyugodt szivvel. Utanna fogok nezni most mar viszont konkretan, hogy mi van most, ennyire elromlott volna valami ott. Köszönöm megegyszer, hogy valaszoltal nekem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32236 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Szia Pflegerin ne is beszéljünk szerződésről,számlákról.A gondozott fiával mindketten aláírtuk a szerződést-napi 31.90 (!!!!!!!!) Euról .Nagyot nyeltem,akkor özvegyültem meg,aláírtam.Az irodában közölték,hogy ez csak a "Basis",rájön külön hogy utcát söprök,két bérlő van a házban,építkezés után takarítok,utánuk takarítok,kertet gondozok,szobalány vagyok.Ja és az inkontines,finnyás hölgyet ápolom.NE írjatok,hogy más öreg is inkontinens,de ő nem volt hajlandó sem betétet,sem Windeln-t sem akármit viselni.A lakásban selyembársony székek voltak -gond nélkül leült mindenhová.....
Természetesen nem jött rá plusz pénz,sőt az orvos fia-mint egy lókupec,napokig alkudozott,hogy ez könnyű munka,és erre elég 28.90 Eu. Fordultam az irodához,hiszen aláírta-semmi válasz.Nekem nem volt back stage,ügyvéd,semmi.Nem vagyok lengyel.Amikor közöltem,hogy hazamegyek,akkor fizette ki az aláírt összeget.Nem ettem,mert el volt zárva,reggel nyitotta ki,ő jóízüen evett-nekem kiporciózott 1 azaz egy szelet kenyeret,amire megengedte,hogy vajat kenjek,de csak vékonyan..Később tudtam meg,én vagyok két év alatt a hatodik.Nem kérdezte még senki-most jólesett Neked elmondani .Pusz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Lac, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32238 Írta: Sheenka
Sheenka válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Sziasztok!
Két hete vagyok kint a Hausengelen keresztül egy családnál. Nekem semmi negatív tapasztalatom nincs eddig, sem a hellyel, sem a céggel kapcsolatban, mindenről kaptam szerződést, van betegbiztosítási számom, az első fizetésemről már megkaptam a számlát is, ki is lettem fizetve, bár ezt a család intézi, nem a cég. A magyar kapcsolattartók (a németországi és a magyarországi is) bármikor elérhetőek telefonon vagy e-mailen, mindenre készséggel válaszolnak, türelmesek, segítőkészek. A szálláson a lengyelek tényleg gázak voltak, de ez őket minősíti szerintem, nem a céget. A nénim is azt mondta, hogy kész felüdülés vagyok neki a sok lengyel után, én legalább végre megértem, amit mond és tényleg csinálom, amit kell (hozzáteszem, nem vagyok cselédként kezelve, nem mindent nekem kell csinálni, semmivel sem vár el többet, mint ami a szerződésben feladatként le lett írva).
Összegezve: lekopogom, de eddig minden prímán megy, probléma egy szál se :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32239 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

KÉT hét után megkaptad az elszámolást?A fizetést is?Számolj utána,ezt nem értem,Te hetente kapsz fizetést?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32240 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Azt hiszem,valamit megnyomtam,és nem ment el az előző üzenet.Örülök,hogy Nálad minden rendben van.
A lengyel lányok viselkedése a céget is minősíti,hiszen ők tartják fenn a szállást,nekik kellene rendet tartani.
A drogos lengy.kolléganő az ágy alatt fekve hányt,közölték ez a betegsége tünete( !) és kapott egy másik munkahelyet.Slussz.
Később is írjál,ahogyan alakulnak a dolgaid,érdekel. !Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32242 Írta: Sheenka
Sheenka válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Mivel minden hónap harmadikáig kell fizetést kapjak és hó közepén jöttem, a két hetet, amit eddig ledolgoztam, kifizették, nem tolták át a következő hónapra. Korrekt módon megérkezett a cégtől a számla a néninek is, később pedig nekem is, feketén-fehéren le volt benne írva, hogy a keresetemből ők mennyit húznak le és mennyi az én hasznom. A következő havi ugyanígy fog érkezni, csak már a teljes hónapról. Aztán az augusztusi két hetem nem tudom, hogyan lesz megoldva, de szerintem nem lesz gond.
A szálláson pedig ha jól tudom, szintén lengyel a takarító, tehát szerintem érthető, miért van kosz állandóan. Nem igényesek a környezetükre, ezzel nem lehet mit tenni. Szerintem csak azért dolgoznak ennyien a szakmában, mert olcsóbbak és ezért előbb választják őket, hiába nem tudnak németül és lusták. Tisztelet a kivételnek, mert az mindig van :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!