Hausengel GmbH információkérés

Több
10 éve 8 hónapja #33006 Írta: arni
arni válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Lassan letelik az 5 hét és mehetek haza. :) Pflegerin olvastam a Facebookon egy-két rossz tapasztalatot a cégről, nem mondom amit én látok, az adminisztrációval van gondjuk, ( a papírokat, neveket összekeverték szerződésem még mindig nincs meg nekik) nem tudom a háttérben a jutalékukért minden elintéznek, nem lesz később ebből nekem gondom? Egy hozzászóló azt írta mikor kilépett tőlük büntetéseket kellett fizetnie a betegbiztosítónak meg a lakcímbejelentőnek stb. Neked nem volt ilyen tapasztalatod? Kicsit elbizonytalanodtam,,,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33007 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

arni írta: olvastam a Facebookon egy-két rossz tapasztalatot a cégről,

1. Melyik cégről?
2. Olyan nincs, hogy egy cégről mindenki csak ódákat zeng! :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: arni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33008 Írta: arni
arni válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Ebben a topicban ajánlotta Pflegerin cca 1,5 hónapja a céget akiknél dolgozom. Ez a Hausengel, (francise rendszerű) kedves Gergoo :)
Bajom nincs velük, csak ha váltanék később, és tovább élnék mint egyéni vállalkozó akkor se szeretném hogy legyen! Fogalmam sincs mire kell figyelnem, egyelőre örültem hogy van munkám.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33009 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

arni írta: Fogalmam sincs mire kell figyelnem, egyelőre örültem hogy van munkám.

A szerződésre pl. figyelhetnél! Ez így nem munka hanem fekete munka. Ennek én nem örülnék!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33010 Írta: arni
arni válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

Szerződés van, aláírva hivatalosan, az én példányom megvan csak az övék keveredett el valahova. Ígérték 2x hogy küldik a másolatot amit vissza kell majd szignózva küldenem de az irat csak nem akar ideérni, Az biztos hogy nem fekete munka, és én változatlanul bizakodom, hogy minden rendben lesz velük. Igazából mást nem is nagyon tehetek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33012 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hausengel GmbH információkérés

arni írta: Szerződés van, aláírva hivatalosan, az én példányom megvan csak az övék keveredett el valahova. Ígérték 2x hogy küldik a másolatot amit vissza kell majd szignózva küldenem de az irat csak nem akar ideérni, Az biztos hogy nem fekete munka, és én változatlanul bizakodom, hogy minden rendben lesz velük. Igazából mást nem is nagyon tehetek.


Azért nézd meg tüzetesen ezt a "szerződést" mert a cégeknél nem keveredik el csak úgy egy ilyen papir. Ennek több oka is van, de csak itt kettő: először is van egy általad aláírt papír (ami ugyan eltünhet), de ezt aktaszámmal lefűzik és több helyen (!) bejegyzik. A másik, hogy van egy személyi nyilvántartásod (digitális) ahol szintén egy számmal látnak el. Nézd meg a papirodon, hogy van e céges jelzés, banki kapcsolat, a cég adószáma stb., mert ha ez amit kaptál csak egy cetli, akkor az kevesebbet ér, mint az a papir amire kinyomtatták! Nem árt az sem ha a fizetési papirolkat megnézed. (Minden fizetésnél kell kapnod egy "Gehaltsabrechnung"-ról szóló akármit, ahol a járulékok és minden elvonás, illetve pótlékok fel vannak tüntetve. Kézz körül az interneten, hogy hogy kell ezeknek kinézni. PL. ILYEN
Ha nem hasonló, akkor riadó! Telefonálj a betegbiztositónak és az adóhatóságnak, hogy kapnak e utánad járulékot ? (Ez jobb személyesen) Szerintem nézz utána a dolgoknak mert ez nekem nagyon fekete munkának látszik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!