Albérlet, lakhatás

  • eper25
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 napja #31011 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Judith07 írta: Sziasztok!
Még nagyon új vagyok itt és még nem olvastam el az irásokat, de van valami ami engem nagyon érdekelne.Talán tudtok segiteni. Albérletet keresünk, de sajnos eddig még eredménytelenül. :( Böngésszük a hirdetésket, írjuk a maileket, de alig kapunk visszajelzést. Voltunk már lakásnézőben, de semmi. Van valami tanácsotok, hogy mit kellene tenni vagy mi alapján döntenek a németek,hogy kineadják ki a lakást?

Kedves Judith07!
Nekem az lenne a javaslatom elsősorban, hogy ne e-mailon próbálkozzatok, hanem telefonon, mert nem nagyon szeretnek visszaválaszolni levélbe. Tapasztalatom az, hogy nagyon nehéz lakást találni,főleg gyerekkel, vagy kutyával. Mi egy kis kutyával kerestünk, hát nem is kell mondani, hogy sok helyen hallani se akartak rólunk, meghallották, hogy kutya :hyper: égnek is állt a hajuk, mert rág, meg bepisil, meg megkarcolja a parkettát :laugh: meg tudjam is én... én hiába mondtam, hogy nem.. de süket fülekre talált... :bye:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 napja #31012 Írta: Judith07
Judith07 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Köszi a választ. Karlsruhe és környéke a hely. Telefonon is szoktunk értekezni és ketten költöznénk a Párommal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 napja #31013 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

eper25 írta: Mi egy kis kutyával kerestünk, hát nem is kell mondani, hogy sok helyen hallani se akartak rólunk, meghallották, hogy kutya égnek is állt a hajuk, mert rág, meg bepisil, meg megkarcolja a parkettát meg tudjam is én... én hiába mondtam, hogy nem.. de süket fülekre talált... :

Ez így azért nem egészen korrekt! Akkor van ez így, ha túl nagyok az igényetek! Értsd: olyan területen akartok bérelni ahol amúgy is nehéz bérleményt szerzni. Én 10 lakást tudok nektek azonnal beköltözhetően Mecklenburg Vorpommernben intézni! Szóljatok privát üzenetben. Falun még könnyebb mint pl. Rostockban, de ez utóbbi is megy minden további nélkül! Münchenben viszont az esély nulla (vagy közel nulla) mert vagy több száz bérlő egy ingatlanra, akiknek nincsenek állati kisérőjük, miért foglalkozzanak akkor velük? (Kutya illetve macska az egyenlő a kosszal! Tudom miről beszélek, mert volt kutyánk és van macskánk a II. emeleti bérlakásunkban. Ezt a legtöbb tulajdonos nem szereti!!)

Info: bérleményt falun keressetek, lehetőleg távol nagyobb városoktól! Igy sikerülni fog!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 napja - 11 éve 5 napja #31014 Írta: Judith07
Judith07 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Köszi a választ. Telefonon is próbálgatjuk és ketten mennénk a Párommal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32017 Írta: zozo2D
zozo2D válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Sziasztok,

Tudna valaki arra válaszolni, hogy Ravensburg, Weingarten és környékén 2 személy részére 400 EUR körül esélyes-e bérlakást keresni, részben bútorozottat ? Se kutya, se macska... :hyper:
Ehhez persze még jön a rezsi.

köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32020 Írta: batti07
batti07 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni albérlettel kapcsolatban. Férjem már kint van Németországban, mi pedig most szeretnénk utánaköltözni két kisgyerekkel / 5hónapos :baby: és 2,5 éves/ Albérletre lenne szükségünk, Landshut-ban vagy környékén, lehetőleg Mainburg felé. Amilyenre gondoltunk : Provisiomentes, minimum 3 szobás, bútorozatlan, beépített konyhabútorral, nem lenne baj egy kis kert vagy udvar, de nem feltétel, 500-550 € +kaució+ rezsi-ig.
Érdekelne hogy egy albérlethirdetésnél megadott Nebenkosten mit tartalmazhat, milyen egyéb költségek vannak? Pld.: Kaltmiete: 570,00 EUR
Nebenkosten: + 185,00 EUR
Heizkosten: in Nebenkosten enthalten
Gesamtmiete: = 755,00 EUR
Stromverbrauch: ab 1.500 kWh*
Szóval ebben az esetben a 755€-ba benne van az egyéb költség, a fűtés, és a villany is? Ezen felül milyen költséggel kell még számolnunk? Köszönjük a segítséget.
Előre is elnézést kérünk, a férjem még nem beszéli jól a nyelvet
Bármilyen ezzel kapcsolatos információt, segítséget szívesen fogadunk, köszönjük szépen. Üdvözlettel: Edina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!