Albérlet, lakhatás

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #28145 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Köszönöm a választ DECOTEXT. Hivatalosan béreljük,szerződéssel, úgyhogy azzal nincs gond. Én is úgy gondoltam hogy neki kell megcsinálni, csak korábban másik hozzászólásokban olvastam pl. ha penészesedne a fal azt ránk verhetik. Gondoltam megkérdem hogy más problémánál is van e esély hogy ránk fognak vmit. A tulaj elég zsugori és kötözködő :-S
Akkor majd szólok neki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #28146 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

minerva írta: Köszönöm a választ DECOTEXT. Hivatalosan béreljük,szerződéssel, úgyhogy azzal nincs gond. Én is úgy gondoltam hogy neki kell megcsinálni, csak korábban másik hozzászólásokban olvastam pl. ha penészesedne a fal azt ránk verhetik. Gondoltam megkérdem hogy más problémánál is van e esély hogy ránk fognak vmit. A tulaj elég zsugori és kötözködő :-S
Akkor majd szólok neki.

A penész megszüntetese nem kis munka, és ha nem volt amikor beköltöztel, akkor bizony mondhatja, hogy nem szellöztettél. Persze egy frissen renovált káróban nem látszik hogy csak lefestették, és késöbb újból megjelenik.... A penész nem része a lakásnak! Nekem az a véleményem, hogy ha penészedik akkor azonnal hagyjátok el azt a lakást és keressetek másikat! Bérlakasok vannak dögivel! Ami II. emeleti lakásunk (10 éve lakunk itt) olyan száraz, hogy a nedvességmérö hygrometer legtöbbször nem munatat semit mert 22% alatt nem mér! Mi mindig bent száritjuk a ruhát a szobánan, ekkor felmegy néha 35%-ra is.... Nálunk állandáon párologtató van a radiátoron. Gomba, penész, és hasomlók NULLA!
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • csubidzsi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #28157 Írta: csubidzsi
csubidzsi válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

sziasztok nem tudtok valami munkás szállót diák szállót műnchenben vagy környékén ahol lehet naponta is fizetni és mennyiért? nekem napi 7-8 eurös ra lenne szűkségem köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #28167 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

csubidzsi írta: sziasztok nem tudtok valami munkás szállót diák szállót műnchenben vagy környékén ahol lehet naponta is fizetni és mennyiért? nekem napi 7-8 eurös ra lenne szűkségem köszönöm



Csubidzsi! Ez vicc! Ilyet ne keress sehol. Ez még a 240 euró/hót sem éri el! A legjobb ha egy WG-t keresel! (Wohngemeinschaft) Ez olyan hogy 4-5 bérlő összeáll és egy 4-5 szobás lakást (házat) bérelnek együtt. Igy ha szenecséd van, mondjuk 4 személynél, talán sikerül egy 300-400 eurós önrészű lakhelyre szert tenned ami 10-13€/nap, de rezsi nélkül!!! Ha olcsó szállás kell nézz körül Mecklenburg Vorpommernben! München az egyik legdrágább város a BRD-nek! Én nem értem miért akar mindenki oda menni?!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #28175 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Félre értettél DECOTEXT, szerencsére nálunk nincs penész, nem is volt.(le is kopogom :-) Csak pl ha lett volna tuti szolunk a tulajnak, de itt olvastam hogy az a nem megfelelő használat miatt jön elő és ezért kifizetteti velünk. Ezért kérdeztem hogy ha a csappal van a gond annál is előfordulhat-e, hogy azt mondják fizessük ki a szerelőt, van e olyan tapasztalat. Mert ha annál is előfordulhat inkább a párom megpróbálja megszerelni mint több 100 eurot kifizetni. Amit korábban írtál hogy megcsinálni és vinni számlát a tulajnak, nálunk nem hiszem hogy működne. A tulajt nem olyannak ismertük meg...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28203 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

minerva írta: Félre értettél DECOTEXT, szerencsére nálunk nincs penész, nem is volt.(le is kopogom :-) Csak pl ha lett volna tuti szolunk a tulajnak, de itt olvastam hogy az a nem megfelelő használat miatt jön elő és ezért kifizetteti velünk. Ezért kérdeztem hogy ha a csappal van a gond annál is előfordulhat-e, hogy azt mondják fizessük ki a szerelőt, van e olyan tapasztalat. Mert ha annál is előfordulhat inkább a párom megpróbálja megszerelni mint több 100 eurot kifizetni. Amit korábban írtál hogy megcsinálni és vinni számlát a tulajnak, nálunk nem hiszem hogy működne. A tulajt nem olyannak ismertük meg...


Szia Minerva,
a beköltözésünk utána egy héttel a konyhai csap egy bizonyos állásban elkezdett folyni. Azonnal szóltam a tulajnak, aki megnézte, majd közölte, hogy a következő héten ki lesz cserélve. A saját költségére vett egy másik csapot, és felszerelte. Nem kért semmit, hiszen egy hét alatt nem "folyik" a csap így, tehát egyértelműen az Ő költsége volt a csere. Eszembe sem jutott, hogy a párom nekiálljon.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!