Albérlet, lakhatás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28882 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

DevDes írta: Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ha lakóközösségbe lépek be, akkor az alb. szerződést módosítani kell, amit ugye viszek a hivatalba bejelentkezéshez, ha jól gondolom? Tehát nem úgy jelentkezek be, hogy bemondom a címet ahol lakok, és adnak erre egy papírt..

Van egy bérleti szerződésed, és azzal bemész és bejelenkezel! Tök mindegy, hogy WG vagy magad bérled, mindenképpen "főbérlő" vagy és nem albérlő! A tulajjal kötsz bérszerződést! Albérlő akkor leszel, ha a tuljatól pl. egy szobát bérelsz konyha és fürdő használattal, de együtt laksz a tulajdonossal! Ez teljesen mindegy azonban a bejelentkezés szempontjából! Van egy cimed ahol valamit bérlesz és kész! A hatóságnak csak egy cim kell ahol megtalálnak, a titulusod nem számít! Miért olyan nehéz ez?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28883 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

streda írta: Hello mindenkinek, eloszor is udvozolni szeretnek mindenkit, eloszor vagyok itt es nem reg regisztraltam, eleg komoly beszelgeteseket olvastam vegig.Szeretnek kimenni Koln kornyekere, az utazasi irodat megtalaltam, a nemet nyelvet eppen gyakorolom mivel 10 eve nem gyakoroltam es eleg gyenge vagyok, de szeretnek felkeszulni a kimenesre es gondoltam irok ide. Egy lakasra lenne szuksegem, de sajnos nem tudom kitol erdeklodjek, lattam WGket is neten, de nem tudom hogyan mukodik az ilyesmi , szuksegem lenne nemi segitsegre, elore is koszonom

Köln nem nagyon nyerő de Te tudod! Sok a munkanéküli, túl sok külföldi koncentrálódik a környékre, kevés a jó bérlemény! Keress a neten és újságokban!
A WG az nagyon egyszerű. Egy bérleményt (lakás/ház) bérel több egyenjogú személy! Rendszerint mindenkinek van egy szobája és a konyha, fürdő, WC, s egyéb közös! Gyakori még, hogy van egy nagyszoba ami mindenkié! Hűtő (kaja), főzés, TV, stb megegyezés kérdése! Ha működő WG-be társulsz be mindenben neked kell alkalmazkodnod! A lakbér és a rezsi egyenlő mértékben osztódik, ha az elosztás is egyenlő!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28939 Írta: Aszir1
Aszir1 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Sziasztok! Olvasótok voltam eddig, de most beregeltem! Üdv. mindenkinek!

Tudna valaki tippet vagy tanácsot adni, hogy milyen oldalakon érdemes kiadó szobát keresni, ahová be is lehet jelentkezni! A wg-gesucht-ot ismerem, esetleg azon kívül valami?

Köszönöm!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28940 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Aszir1 írta: Sziasztok! Olvasótok voltam eddig, de most beregeltem! Üdv. mindenkinek!

Tudna valaki tippet vagy tanácsot adni, hogy milyen oldalakon érdemes kiadó szobát keresni, ahová be is lehet jelentkezni! A wg-gesucht-ot ismerem, esetleg azon kívül valami?

Köszönöm!!!

Hasznos oldalak lakáskereséshez ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Aszir1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #30024 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

hello. keresem az albérleteket landshut környékèn.sajna kaució nélkülit nem láttam mèg eddig.van esèly szerintetek kauciò nèlkülit találni?
azt szeretném mèg megkérdezni,hogy ha kiveszek egy albit,akkor hovákell mennem bejelentkezni? gemeindeamthoz? továbbá hova van mèg bejelentkezési kötelezettségem? 04.15-től lehet kezdenem egy landshut melletti munkahelyen.mennyi időm van még hogy ezeket időben eltudjam intèzni? ugy tervezem hogy ha sikerül találnom albit,akkor kimennék jövőhèt csütörtök körül. vagy hamarèbb kène mennem? ebben kèrném a segítsègeteket.köszi előre is

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #30044 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

mikulino írta: hello. keresem az albérleteket landshut környékèn.sajna kaució nélkülit nem láttam mèg eddig.van esèly szerintetek kauciò nèlkülit találni?

Hát ez országosan is nehéz lesz, mert ez egy védelem a bérbeadónak! Egyébként ezt visszakapod, ha kiköltözöl! Olyan mint a megtakaritás. A bérbeadó köteles bankba rakni a mindenkori kamattal. Aztán ha rendben a kéró amikor mész, az egész visszajár!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!