Albérlet, lakhatás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32021 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

zozo2D írta: Tudna valaki arra válaszolni, hogy Ravensburg, Weingarten és környékén 2 személy részére 400 EUR körül esélyes-e bérlakást keresni, részben bútorozottat ? Se kutya, se macska...
Ehhez persze még jön a rezsi.

Bocs , de úgy látszik nagyon vicces kedvedben vagy, esetleg csak lusta? Az elsö keresésre 137 lakást találtam Ravensburgban és 50 km-es körzetében: ITT VAN Biz' isten még csak nem is erölködtem! Miért van nekem olyan érzésem, hogy valójában nem keresel semmit?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32024 Írta: Judith07
Judith07 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Sikerült! :clap: Weingartenben kaptunk lakást! Igaz nem volt egyszerű, de sikerült. Augusztusban költözünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32026 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

batti07 írta: Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni albérlettel kapcsolatban. Férjem már kint van Németországban, mi pedig most szeretnénk utánaköltözni két kisgyerekkel / 5hónapos :baby: és 2,5 éves/ Albérletre lenne szükségünk, Landshut-ban vagy környékén, lehetőleg Mainburg felé.


Sajnos München környéke elég nehéz eset lakásbérlés szempontjából, még Landshut is. :(
Beszéltem olyannal, aki át szeretne oda költözni, és azt mondta, hogy reggel megjelenik az újság a hirdetésekkel, és még délelőtt elmennek a jobb lakások. Lehet, hogy a környező falvakban / kisvárosokban egy fokkal jobb a helyzet.
Mi Münchenben és az északi vonzáskörzetében kerestünk lakást. Én egész nap a hirdetéseket néztem az Interneten, és amint megjelent egy jó lakás elfogadható áron, rögtön telefonáltam, különben esélytelen volt. Ezt a lakást is valószínűleg azért kaptuk meg, mert mi voltunk rá az első jelentkezők, de kb. 10-en jöttünk el megnézni a megadott időpontban. Szomorú, de voltak olyanok is, akik kikötötték, hogy gyerekesnek nem adják ki a 3 szobás lakásukat. Sokan egyedülállóként is 3 szobást keresnek, csak tudnám, minek??? És sorolhatnám még, hogy milyen problémák vannak itt a lakásbérlés terén, de most nem teszem. Azért nem esélytelen lakást találni, csak tényleg folyamatosan keresni kell, illetve nektek megvan az az előnyötök, hogy a férjed itt van, és el tud menni megnézni bármelyik nap. :)

Mindenhol rá kell kérdezni, hogy mi van benne a Nebenkosten-ben, és mi nincs.
Általában ami nincs benne, az az áram, internet/telefon/tévé (bizonyos csatornák jönnek előfizetés nélkül is). A Rundfunkbeitrag-gal (tévéadó) kell még számolni.
Nekünk Privathaftpflichtvericherung-ot is kellett kötnünk a szerződés szerint.
Azért nem árt rákérdezni még az elején, hogy a lakásbiztosítás és az ingatlanadó benne van-e, vagy rátok akarnak-e még tolni bármi mást, nehogy később derüljön ki.
Általában a Nebenkosten csak egy átalány, és bizonyos időközönként (általában évente) van elszámolás attól függően, hogy mennyi vizet fogyasztottál, mennyit fűtöttél, és milyen egyéb költségei voltak a társasháznak. Én személy szerint a Stromheizung-os lakásokat messze elkerülném.
A példádban szerintem az áram nem volt benne a 755-ben, a fűtés igen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, batti07, zozo2D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32039 Írta: batti07
batti07 válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

Köszönöm a válaszod vava! Rajta vagyunk a keresésen, de sajnos csak én szoktam itthon 2 oldalt böngészni. Az egyik az immobilien scout24.de, a másik pedig a null-provision.de. Tudnál esetleg más oldalt ahol szétnézhetnék ez ügyben? Odakint milyen újságokban lehet apróhirdetéseket találni? Van esetleg ilyen jellegű kiadvány, vagy csak egyszerűen a helyi lapok, napilapok aprói? Köszönöm ha ismét válaszolsz. Üdv: Edina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32040 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

vava írta: Szomorú, de voltak olyanok is, akik kikötötték, hogy gyerekesnek nem adják ki a 3 szobás lakásukat.
Bocs ' hogy hozzászólok, de mint tulajdonos kiköthetem, hogy kinek adom ki a tulajdonomat. Ez nem jótékonysági csoportosulás, hanem üzlet! Gerekes családot nehéz kirakni ha gond van! Mi ebben a negativ vagy a kivetendő? Egy sokkal kisebb értékű gépkocsit sem adsz oda akárnikek, hogy vezesse, egy 150-300 ezret érő ingatlant pláne nem adok bérbe akárkinek!

***
Sokan egyedülállóként is 3 szobást keresnek, csak tudnám, minek?

Na, ez azért nem kicsit akasztott ki! Ez itt egy tőkés rendszer. Ha én kifizetem az árát, akkor 500 négyzetméteres kérót is vehetek vagy bérelhetek egyedül! Nehogy már Te szabd meg, hogy minek. Akkor is én bérlem, ha üresen ott tátong! Nekünk Mo.-on van egy 110 négyzetméteres sorházban saját és itt egy bérelt, 75 négyzetméteres lakásunk s csak ketten vagyunk... Hogy minek? Mert kell, és ki tudom fizetni! Az egész világ eladó, s az egész világ a kinálat és a kereslet viszonya alapján működik! Akinek van elég az bérel nagyot, ha akar! Ez nem szocializmus!


***
Nekünk Privathaftpflichtvericherung-ot is kellett kötnünk a szerződés szerint.

Jogos! Ha kárt okozol a lakásban miért fizessen a tuljadonos? Nem értem mi a gondod?.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32045 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Albérlet, lakhatás

batti07 írta: Tudnál esetleg más oldalt ahol szétnézhetnék ez ügyben? Odakint milyen újságokban lehet apróhirdetéseket találni?


Szia Edina!
Szívesen válaszoltam. Én is elsősorban az immobilienscout-ot néztem, ezt a lakást is ott találtam. Mi is főleg províziómenteset kerestünk, mert ilyen lakás bérleti díjak mellett épp elég volt 3 havi kauciót kifizetni. A másik honlapon, amit írtál, én nem találtam semmi újat, szinte mindig az immobilienscout-ra irányított át. :) Én még a quoka.de-n néztem, itt jóval ritkábban jelent meg lakáshirdetés, de ezek között is találtunk jókat, és főleg províziómentesek voltak. Esetleg a kleinanzeigen.ebay.de-t is megnézheted.
Egyébként írhatsz e-mailt is, de mi a legtöbb esetben nem is kaptunk választ, vagy csak annyit, hogy már kiadva. Ez a lakás épp olyan volt, ahol e-mailben folyt a kommunikáció. :) Az is előfordult, hogy telefonáltunk, és azt mondták, először írjunk e-mailt. :) Célszerű ilyenkor minden lényeges információt leírni magatokról, mert a tulajdonos ez alapján válogat, hogy kinek mutatja meg a lakását.
Mindenesetre a legtöbb esetben a telefon hatásosabb.

Biztos vannak itt nálam tapasztaltabbak, akik tudnak még honlapokat javasolni.

Az újságban nem tudok sajnos segíteni, mert mi is külföldről kerestünk lakást. A hölgyet pedig nem kérdeztem meg, hogy ő melyiket szokta venni. :( Azokban, amiket ingyenesen bedobnak, elég kevés hirdetés van. Célszerű lenne a férjednek megkérdezni egy újságosnál, hogy melyikben szoktak megjelenni lakáshirdetések, de csak a megjelenés napján érdemes megvenni.

Ha nem sürget az idő titeket, szerintem elsőkörben elég ha az Interneten keresgélsz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: batti07

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!