h itt milyen jó

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10110 Írta: kiseri
h itt milyen jó téma létrehozva kiseri által

??? ezt most nem értem... a 32ezer nem a munkanélküli mellé jár, hanem helyette!!!nem úgy van, h felveszed a munkan. segélyt + az önkormányzatit, hanem a munkan. helyett adják ezt... és nem alanyi jogon, bocs. És egyetlen felnőttnek egy háztartásban. Ez hol magas??? Az élelmiszer és a rezsi mindenkinek ugyanannyi marad, ha 300ezret keres vagy ha 30ezret kap. Ugyanúgy, mint Németországban. De most írta Julianna, hogy mekkora támogatásokat kapnak ott, ha gáz van...
De mindegy, nem lehet úgy megbeszélni valamit, ha folyton elengeditek a fületek mellett. Mint mondtam, nem vitatkozni akartam, csak egyszerű tényeket közöltem, ellenben ti csak azt fújjátok, h itt milyen jó, de tényeket nem írtok.
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10114 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Nos meguntam, hogy ott ahol két ország összehasonlítása folyik és akad olyan vélemény ami nem a többségnek tetsző, állandóan oda lyukad ki, hogy:
h itt milyen jó
Nem, szó nincs róla, én legalább is ezt nem mondtam ezért nem is fogok ebbe a topkiba írni valószínűleg soha. Cserébe annyit kérek, hogy a "hű itt milyen pocsék" hozzászólásokkal ne off-oljátok szét a másik topikot. ;) Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10115 Írta: kiseri
kiseri válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Ez sületlenség. Ott is kap támogatást az, aki munkanélküli, nem?
"Munkanélküli biztosítás

Az átlagos biztosítás a fizetés 6.5%-a, amelyet egy bizonyos összeghatárig vonnak a fizetésből. A járulék felét a munkáltató, felét a munkavállaló fizeti.

Minden dolgozó, illetve szakképzésben résztvevő személy jogosult a munkanélküli segélyre, ha nincs munkája, értesíti a munkaügyi hivatalt és jelentkezik a segélyért. A segély összege az utolsó nettó fizetés 60%-a, de maximum 4175 euró/hó. Legalább egy gyermeket nevelő szülők esetében a maximum határ az előző fizetés 67%-a."
És a többi... Na ennyi volt, felesleges ez az egész. Ha olyan jó itt Magyarországon, ti minek vagytok ott, Németországban?!
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10116 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Gergoo írta: Jó számolok én ha olyan megerőltető:
Magyarország:
Minimál bér: 80000
Támogatás (puszira): 32000
Mértéke %-ban: 40%
Németország:
Minimál bér: 900
Támogatás (puszira): 0
Mértéke %-ban: 0%
Ha ez nem győzött meg az aránytalanságról akkor viszonyíts mondjuk GDP-hez. Egyszerű:
Szorozd be a 32000-et azok számával akik kapják, majd nézd meg az miként viszonyul a GDP-hez. Németország esetében nem lesz bonyolult mert a nullával történő műveletek sok eredményt nem hoznak. :) Egyből látni fogod az aránytalanságot. ;)

Bos' Gergő, de ez igy nem stimmel, mert Te általánosnak vetted a német minimálbért, s ez ugyebár se nem törvény, se nem országos, mint otthon! Van az építőiparban s még egy-két cikisebb (időjárástól függő) munkahelyen, de a legtöbb (pl nálunk a cégnél) ilyen nincs! Van viszint a szakszerevezetek által kikunyerált "TARIFA" ami területenként különbözik s ráadásul sok cég (mint a mienk is) hallagtólagosan felzárkozik ugyan pl az IG-Metall által diktált bérszinthez, de önként!!

Igy tehát a statisztika még rosszabb a BRD-ben, mert nem lehet általánosan törvényes 900€ minimálbérről" beszélni! Otthon viszont a karakószörcsögi pék éppen úgy köteles minimálbért fizetni, mint a kaprosneményi kertész vagy a zalaszittyában élő vízvezetékszerelő mester! A gond az, hogy otthon inkább úgy vállal a melós munkát, hogy 4 órában szerződés, a többi zsebbe, mert igy a nettója kicsivel jobb a munkaadónak is kevesebb a fizetnivalója, és a rizikója!. Azért, hogy majd nem lesz nyugdija, majd akkor fog sírni, ha annyi idős lesz, de hát hol van az még.......

DCT
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10117 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

kiseri írta: És a többi... Na ennyi volt, felesleges ez az egész.

Felesleges ám! Ne haragudj, három dologról beszélget(t)ünk. Családi pótlékról (erről már nem mert azt nem puszira adják), Munkanélküli segélyről (ezt bemásoltad, még szerencse, hogy mindkét országban ez jogosultság kérdése) és a harmadik amivel Te tűzön-vízen át igyekszel összemosni dolgokat (legutóbb a munkanélküli segéllyel) amit Németország nem engedhet meg magának, Magyarországon viszont puszira adják. Miért nem arra reagálsz amit (kértél) és írtam is? A tényekre?
Végül, hogy nehogy félreértés essék. Van egy egy olyan topik, hogy okosságok . Tessék oda beleírni, hogyan kell kimenni Németországba:
1. piacképes szakma nélkül
2. kezdőtőke nélkül
3. nyelvtudás nélkül
és hol kell jelentkezni a puszipénzekért, milyen nyomtatványon, stb. Én leszek a leghálásabb mert akkor igen sokan fogják látogatni az oldalt és be kell majd látnom, hogy tévedtem idén a májusi nyitást megelőzően amikor azt mondtam, hogy tízezrek mennek majd Németországba ugyanis százezrek mennek majd. ;)

kiseri írta: Ha olyan jó itt Magyarországon, ti minek vagytok ott, Németországban?!

Hozzászólásodat megelőzően két órával már ennek megfelelően neveztem el ezt a topikot. Folyik egy vita, beszélgetés és amint megjelenik egy nem a többségnek tetsző vélemény ez lesz belőle. Ennyire futja. Abbahagynád? Ha nem menne akkor kérlek itt folytasd, jeleztem, írtam, hogy itt lehet ezt a témát fejtegetni, többet nem mozgatom át az ilyen hozzászólásodat más topikból hanem egyszerűen törlöm majd. :evil:
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10118 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

DECOTEXT írta: Bos' Gergő, de ez igy nem stimmel, mert Te általánosnak vetted a német minimálbért, s ez ugyebár se nem törvény, se nem országos, mint otthon!

Jogos. Ám mint említettem a nullával történő számítások... :whistle:
Téma zárolva.