h itt milyen jó

Több
12 éve 5 hónapja #10265 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Trixi (bár akár Decotext-nek is címezhetném),

apró gondolat részemről: 3 gyermeket otthon könnyebb felnevelni, mint 2-t !! Számoljatok utána (családi pótlék, adókedvezmény stb.). Ha csak és kizárólag az anyagi oldalát nézzük a dolognak, akkor ez így van. Már 2002 óta !

/Persze kinek mi számít felnevelésnek. Én a fősuli befejezéséig, de min. az érettségi és szakma utánig számolom./
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10266 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Eva10 írta: Es mit is kifogasolsz te,amikor sajat magad szerint is a "meztelen hatsotokra" született a ket gyereketek? Vajon akkor milyen volt a gyerekeitek sorsa? Mert nagyon fontosak az elsö idök a gyermekek psziches fejlödese szempontjabol, ez bizonyitott teny. Vagy csak utana helyre akartatok hozni, amit elrontottatok?szia:Eva

Bocs, de nagyon figyelmetlen vagy! Pontosan azért mondom azoknak, akik egyre több gyereket hoznak a világra, hogy ez a rosszabbik megoldás, mert MI IS MEGSZÍVTUK a tervezetlen hülyeségünkkel! Mi taultunk belőle! S kissé felületesen olvastál, mert pontosan a gyerekek voltak azok, akik miatt elindultunk Európába! (Többször emlitettem, hogy jó anyagiakkal rendelkeztünk és MI tudtiuk volna a házat bőviteni ha igény lett volna rá!!! ) Pontosan a gyerekek voltak azok akiknek már gyerekkorukban biztositottuk az idegen nyelv tanulását, stb. Tehát mi kezdettől fogva sikeresre neveltük öket, s azok is lettek, úgy hogy ma minden segitséget visszautasitanak és büszkék arra, hogy önállóak!
(Na azért csurran csöppen ám, de mindig vita tárgya, hogy nem kellett volna.....) :laugh:

S mi van otthon? Legtöbbször az idős szülökön élösködnek a fiatalok! Gyakori a családi perpatvar, sokszor a szülök nem beszélnek a gyerekkel, s viszont.... Nálunk kiválló a kapcsolat még ma is. Szinte napota telefonálunk, mert a távolság 600 km. Amikor csak tehetjük összeröffenünk és mindig minden porblémát megbeszélünk még ma is a gyerekekkel (31 és 33 évesek) de MAGUK DÖNTENEK! Mi csak véleményezünk, ha kérdeznek!

Mondhatom a kevdes, de provokáló kérdésedre, hogy nem lettek szellemi toprongyok, s nagyon talpraesett, agilis és aktiv személyek lettek a gyerekeinből! Valószínű hogy nem rontottuk el de mi lesz azokkal a gyerekkel, akik rossza anyagi körülények közöt nőnek fel? Hogyan és miből fognak tanulni? Milyen képzést lehet pénz nélkül bizositani?

DCT
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10268 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Trixi0606 írta: Az az igazság DTC, hogy én már kezdelek érteni...


Utólag is bocs ha erős volt ahogy írtam! Tudod, mindig kiakadok ha "isten akaratát" emlegeti valaki, pl. 3 gyerek esetében, mint ahogy Te is tetted! Ilyen helyzetben mindig azt szoktam válszolni, hogy ha ők isten akaratából lettek, akkor szólj neki, hogy tegyen valamit a házatok bővitése érdekében is! Meg hát javitson akkor az anyagi helyzeteteken, hiszen ő okozta a dolgok ilyen irányú változását!
:whistle:
Tudod, nekem mindig az a furcsa ezzel a hittel, hogy a pozitiv dologk az mindig isten akaratából vannak, a negativokat, meg mi emberek követjük el! Nem sok logika van ebben az biztos, de én akárhogy is elemzem, ha van isten, akkor bizony minden miatta kell, hogy legyen, hát akkor javitsa is ki a hibákat, s ne ránk háritsa a nehezebbjét!, annál is inkább mert neki egy biccentés és minden "roger"! ;)

DCT
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 5 hónapja #10282 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Sorry, de rossz helyre címezted. :-)
Én nem emlegettem Isten akaratát, és nincs három gyermekem. A házat sem szeretném bővíteni.
Inkább eladnám, mert nagy. ;-)

Trixi
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 5 hónapja #10284 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves trosztg1234,

a jelenlegi helyzetben én inkább nem számolnék utána, hogy hány gyermeket könnyebb felnevelni.
Én ismerek sok sokgyermekes szülőt, minden elismerésem az övék, hogy azt a sok boldogságot felelősséggel vállalták (és terhet is) amely a gyermekvállalással jár.
Sajnos a magyar állam nem olyan stabil, hogy amit ma támogatást ígér, azt jövőre vagy két év múlva is teljesíteni fogja. Folyamatosak a megvonások, a GYES eltűnőben, ami nem is lenne gond, ha az anyák vissza tudnának menni dolgozni. A gyereket kötelező lesz beadni óvodába 3 éves kortól, de mint tudjuk nincs hely az óvodákban. Tesz valaki valamit a helyteremtésért??
Lehetetlen helyzetbe hozzák a szülőt és gyermeket egyaránt. Részidős munkák Magyarországon nem megszokottak, a kisgyermekes anyukák köztudottan hátrányos helyzetben vannak álláskereséskor.
Én biztos vagyok benne, hogy a támogatásokból nem könnyebb felnevelni 3-4 gyermeket.
Gondolj arra, hogy bárki lebetegedhet. A családfő elveszítheti munkáját. Ennyi főre, nagyobb lakás, több étel, több ruha, nagyobb autó, több biztosítás stb szükséges. Ezek messze nem fedezhetőek a szociális juttatásokból. (Főleg akkor ha beteg gyermek születik, aki speciális ellátást igényel. Ez ugye nem mindig tudható előre és bizony családok rokkannak bele.)
Minden-minden nagyon bizonytalan.
Hangsúlyozom, továbbra is őszinte tiszteletem azoknak, akik önfeláldozó módon megtesznek mindent családjukért és nem siránkoznak több gyermek mellett sem. Tudatosan, akarattal, megfontoltan döntöttek.
A fórumon ilyen kiseri is, aki 5 gyermeket nevel férjével és bármit megtenne értük. :-)
Én csak szurkolni tudok nekik!

Üdvözlettel: Trixi

Trixi
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10287 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Trixi!
Tudod, nekem 3 gyerekem van, de kettö idösebb, 1980-ban es 83-ban születtek.
Bizony nagyon keveset kerestünk akkor a ferjemmel együtt, es alberletben laktunk - ehhez a ferjem munkahelye hozzajarult valamennyivel.
De: akkor meg lehetett azt tudni, hogy a kenyer 3,60, es meg 3 ev mulva is annyi lesz...lehetett tervezni. Ma mar sajnos nem lehet, amint azt Trosztg is irta.
Na, ezert nagyon nehez ma otthon elni szerintem. Minden területen igy van, hiaba tervez az ember, ha a rendeleteket megvaltoztatjak, az arak kontrollalatlanul emelkednek...
Bizony az utolso evekben, en jol kerestem, de allando volt a felelmem, mi lesz, ha egyszer megbetegszem....mert penz akkor volt, ha dolgoztam.
Ez itt is igaz, de a rengeteg munka mellett megis több idö jut a pihenesre, regeneralodasra. Es itt is lehet tervezni....
szia:
Eva
Téma zárolva.