h itt milyen jó

Több
12 éve 4 hónapja #10151 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Ok, köszi Éva, elnézést a rossz infó miatt, rosszul tudtam. :(
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10152 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Trixi,

mi szerencsések voltunk abból a szempontból, hogy egy nap alatt - 1 nap !!!! - volt munkám aláírt szerződéssel, lett lakásunk, bankszámlám stb. Persze segítséggel ment, nejem édesanyja itt kint ápol, az ápolt unokája középvezetőként dolgozik egy cégnél ahová embereket kerestek szerelőnek. Én akkor épp itt kint voltam amikor ez az info jött, elmentem megnézni és elég jó dolgokat mondtak, úgyhogy az elbeszélgetés után elvállaltam. Szerencsére nem bántam meg.
Én aug.01-el kezdtem, a családot aug. végén hoztam ki magammal. Nem tudom, hogy van-e kedvezőbb időszak vagy sem a kezdésre, nekem a nyár jónak tűnt, gyerekek miatt is jó volt, mert otthon még szünet volt.
Lakbéringadozásról eddig még nem is hallottam, lehet van, nálunk nincs benne az albérleti szerződésben.
Ahol mi vagyunk (Frankfurt környéke) ott van munka sztem bőven, legalábbis látom az újságokban a hirdetéseket, de véleményem szerint mindenhol van németben. A kérdés csak az, megkapod-e magyarként, elég-e a nyelvtudásod stb.
Keress valami ismerőst, barátot aki kint él, vele vedd fel a kapcsolatot, ő már jobban kiismeri magát itt, a bürokráciát is ismeri stb. Nem biztos, hogy tud segíteni, de az esélyed nagyobb.
Hogy mi lehet még számotokra fontos infó nem tudom, egyszerűen csak kérdezz és válaszolok majd. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10154 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Trixi0606 írta: Beírom havi költségvetésünket, hogy tudjatok számolni:
62.250.- GYES
120.000.- Férjuram keresete nettó
egyéb + juttatás NINCS


182.000.- Ft / hó bevétel 4 főre
-70.000.- étkezés
-14.000.- mobil (nem beszélünk sokat)
- 4.000.- lakásbiztosítás
- 7.000.- átlag közüzem
-22.000.- Elektromos művek
-25.000.- Gázművek
-4.000.- vonalas telefon
-5.000.- TV és NET
-25.000.- sacc per kábé a benzin (ez kevesebb mint 60 liter)
6.000.- Ft a hó végén ami marad. Azért ellenőrizzétek le, nem vagyok jó matekos.

Miből lesz megtakarítás?Életbiztosítás?Gyógyszer? Fodrász? (luxus: fáj amikor fizetnem kell)Autóbiztosítás? (kötelező) Autószerelő? (muszáj) Netán kozmetika? (szintén fáj amikor fizetek érte, de már a tini lányomnak is kell)Nyaralás? Erről ne is beszéljünk.

Ezzel most mit akartál közölni? Elöször is BP-en lényegesen olcsóbb az energia mint vidéken ezért nem értem a 22 ezer "E" és a 25 ezer "G" költséget. Nekem a 110 négyzetméteres sorházban nincs ennyi s vidéken vagyunk! (Igaz sajátunk és jól szigetelt ablakok vannak, ebbe invesztáltunk de már régen megtérült) Bocs' de hogy gyermeked asztmás ez rettenetes, viszont magánügy és nem tipikus! Ezért ha dolgoznál pénzért, s nem csak otthon akkor maradna böven lé! S még meg kell jegyeznem, hogy a BP-i tömegközlekedés nagyon olcsó igy nem kell kocsival mennie az uradnak! Ez sokat megtakarit: biztositások, adó, üzemanyag, stb. BÉRLETEK << amihez még hozzájön a munkaadód "munkábajárási" támogatása is a bérletnél! Ha tehát listázunk akkor azért a valós dolgokra is térjünk ki, s itt most a többi lehetöséget még nem elemzetem, mint pl. a kedvezményes (ingyenes?) gyógyszer a kisfiadnak.....stb

Megkérnék mindenkit, hogy ne általánositson, egy egy saját pech alapján!

DCT
Téma zárolva.
  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 4 hónapja #10161 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves DCT!

Korábbi bejegyzésemben kértem, hgoy lehetőleg ne azt kezdjétek bírálni, hogy miért ennyi az annyi, mert hidd el mi átrágtuk magunka azon, hogyan lehet költséget csökkenteni. Mivel nem látod, hogy ki hogyan éli az életét, így azt sem látod, hogy a férjemnek gyakran 40 kilókat kell cipelnie árubeszerzés miatt a saját vállalkozásunkhoz, tehát ha nem gond, akkor nem BKV-val fogja megoldani! Lehet, hogy idősebb vagy nálam, de ez nem jogosít fel arra, hogy bíráld, ki hogyan él és hogyan oldja meg a problémáját. Örülnék neki, ha a hozzászólásaidban az fejtegetnéd, hogy mi lehet a segítségünkre a kinti kezdéshez, mert annak majd nyomok egy "köszönöm" gombot! ;)
Korábbi matekleckével pedig nem közölni akartam bármit is, hanem leírtam a tényeket.
Az hogy nem érted mit jelent a 22e elektromos és 25e gáz havidíj nagyon sajnálom, szerintem érthető. Ennyit számláznak, ennyit fizetünk. A ház 10 éves 5cm hőszigeteléssel és műa ablakokkal. Budapesten egyáltalán nem olcsó a gázdíj a keresethez képest. Engem sem fogsz az ellenkezőjéről meggyőzni, ahogy más Magyarországon élő itt fórumozót sem tudtál eddig.
Ha dolgoznék máshol pénzért és nem csak itthon, remélve hogy jobb lesz és fellendülhet a válalkozásunk, akkor nem tudnék a gyerek mellett lenni, akinek bármikor lehet rohama, sőt rovarcsípésre allergiás, adott helyzetben életmentő injekció kell neki.
Ez nem tartozik rád, nem általános, de ahhoz, hogy MI SAJÁT MAGUNK meg tudjuk oldani a problémát ÉS INFORMÁCIÓT kaphassunk ezzel kapcsolatban, le kellett írjam.
Nem azért vagyok a fórumon, hogy általánosságokról halljak, hanem azért, hogy a számunkra legfontosabb információról tudomásom legyen. PL KÖSZÖNET a korábbi hozzászólóknak, akiktől megtudtam, hogy 12 éves korig ingyenes az orvosság a gyereknek, így legalább TUDOM, hogy EZZEL a költséggel NEM kell számoljak kint.
Fontos, hogy legyen autónk, mert a pók és egyéb csípések miatt többször voltunk kórházban 3 év alatt, mint lányommal 13 év alatt, tehát az autót minden költségével együtt tartanunk kell.
A bérlethez való munkaadói hozzájárulást meg kérlek felejtsd már el! Ne lovagolj rajta, mert rossz irányba mész. A különböző kafeteria rendszereket is módosítják, alakítják, hogy minél kevesebb elszámolható juttatás legyen.
Az ingyenes gyógyszert azért nem írtam mert nincs. Tudod, van amit támogat az állam, van amit NEM, és ezek közé jóval több tartozik mint a másik csoportba!
És még egyszer megkérlek, Te ne akarj általánosítani folyamatosan, amikor mindenki a saját problémájára keresi a választ és a saját problémáját kell megoldja. Ez a fórum talán azért van, hogy a kérdező kérdezzen az információval rendelkező pedig válaszoljon tudásának megfelelően, nem pedig azért, hogy lenyomja a másikat.
Köszönöm, ha a közeljövőben a kérdésre válaszolsz és nem megkérdőjelezed az alapját annak amit írok.
Üdv: Trixi

Trixi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne, rombi, lacko
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10169 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Decotext!
Gyakran irod az otthoni "Kanaan"t.
Ne haragudj meg az ismetelt kerdesemert, de te miert elsz meg mindig itt Nemetorszagban, ha otthon annyira Kanaan van, es itt nincs?
szia:
Eva
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #10173 Írta: balazsbene76
balazsbene76 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Éva!

Kösz hogy felvetetted helyettem!:)

Balázs
Téma zárolva.