h itt milyen jó

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10216 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Trixi0606 írta: Én azért csatlakoztam a fórumhoz, mert előre haladáshoz szükség van információkra. Én is felálltam már többször a porból de unom már a Kárpát medencét, ahol (ahogy Hofi is mondta), jó hogy szélcsend van, de a büdös is megmarad! Szóval olvasok tovább, kérdezek és olvasok és kérdezek üdv, Trixi

Na, látod ez már szuper hozzáállás! Nem szeretem a túlfütött nemzti büszkeséget. Hazánk Európa, s ott vagyunk otthon, ahol jól érezzük magunkat, s tök mindegy, hogy a Balatonban mossuk a lábunkat, vagy a Wörthersee-ben! Az életünkért magunk vagyunk felelösek, bárhol is élünk!![/color][/i]

DCT
Téma zárolva.
  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 hónapja #10223 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Szia Decotext!
Azt is eszrevehetned, amikor azt irom, hogy sok dologban igazad van.
Bizony en sem ertem, amikor nincs penz befizetni a gyereknek az ebedet, de sörre, cigire, mobiltelefonra, stb telik....
Igen, tudom, hogy otthon is meg lehet elni, ha valaki kezebe veszi az iranyitast. En otthon sem kerestem rosszul, az utolso idöben bizony hasonloan, mint itt most. Nem tudom., ez most mennyi lenne, mivel olyat szolgaltattam otthon, amit nem sokan, de a kollegaimnak altalaban csökkent a forgalma.
De gondoltal-e mar arra, hogy nem mindenki tudja kezebe venni az iranyitast, esetleg nem is erti, mit kellene tennie.
Ezeknek kellene segiteni ebben, nemcsak kritizalni, hanem az egyenre szabott utmutatast megadni....persze ez igen nehez.
Persze vannak azok, akik azt gondoljak, hogy itt kolbaszbol van a kerites, es ez itt a Kanaan....ez ugye nincs igy. Es vannak azok, akik nyafognak, hogy itt milyen keves a kereset, meg milyen sokat kell dolgozni....gondolok pl egyes fodraszokra, akik azt irtak regebben, hogy milyen rossz, mert itt este es szombaton is kell dolgozni, otthon meg nem kellett. Azt gondolom, akinek otthon jobb, az maradjon otthon. De bizony en is meggondolom a fodraszt, kozmetikust otthon, mert az utobbi idöben nemcsak draga, hanem rosszabb is, mint itt. Otthon pl nem talaltam fodraszt, aki a henna festest megcsinalta volna nekem. Itt sem volt könnyü, de talaltam, es jo fodraszt, nem dragan, es utananezett, es csinalja....es sajnos ez eleg sok szakembernel elmondhato ma mar, es ez szomoru. Szerencsere vannak meg jo szakemberek otthon is, de egyre kevesebb. Sajnos ebben is egyetertek veled - azert sajnos, mert jo lenne, ha nem ez lenne a helyzet.
Es ha pl a biztositasrol van szo, altalaban lehet, dragabb. DE az en uj automra jelenleg a Vollcasco es a kötelezö biztositas 36 euro havonta. Nem hiszem, hogy otthon ennyi lenne. A autohitelem 2,99 %. Es folytathatnank...Ilyenek miatt is irom, hogy itt altalaban olcsobb az elet. Termeszetesen van ami dragabb, de azt kompenzalja az, ami olcsobb. De: csak sok es kivalo munkaval lehet itt megelni, ebben is egyetertünk. Mert munkaidöben en is dolgozom, es bizony elöfordul, hogy kesek a fodrasztol....de megvar..es ez termeszetes szerintem. De ha csak delelött dolgozna, bizony itt nem elne meg.
Es itt fontos, hogy az emberek kedvesek, az üzletekben, mindenütt...Mert bizony ez jol esik, es el is varjak. A sajat problemakat otthon kell hagyni, a munkaban a munkaval kell foglalkozni. DE, mivel itt altalaban könnyebb az elet, ez nem olyan nehez.
szia:
Eva
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10224 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Trixi0606 írta: ...Ezért álltam értetlenül, hogy miért támadsz le avval, hogy mit is kéne csinálnunk jelenleg itthon, úgy , hogy a körülményeinket nem ismered.De ezt a témát már tegyük félre, erre nem szeretnék többet visszatérni.üdv, Trixi....


Nagyon is jól ismerem a környezetet (információk: édesanyámtól, internet, rádiók, TV-k újságok valamint gyakori személyes jelenlét.) és a lehetöségeket, de ha még úgy is lenne ahogy mondod: "repülögépet sem tudok vezetni, mégis megmondom azonnal, hogy a pilóta jó vagy rosszul landolt....." Azért mert személyes dolgokat nem ismerünk attól még nagyon pontosan tudhatjuk, hogy mi a megoldás s mi a jó irány! Egy egy személyes életszakasztról soha nem nyilatkoztam! (Legfeljebb a sajátomról!) Hibákat mi is csináltunk, éppen ezért látjuk, ha valaki ugyan azt az irányt követ ami nem vezetsehova!

DCT
Téma zárolva.
Több
12 éve 5 hónapja #10230 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Kedves Decotext !

10211-es bejegyzésedhez muszáj írnom valami magánvéleményt:

Te írtad:
2 / Nem csak otthon van ilyen. A világon minden országban vannak vesztesek és nyertesek! Csak tőled függ, hogy hova akarsz tartozni!

Én véleményem:
ha ez így mindig igaz lenne, miszerint csak rajtad (mármint az embereken) múlik, hogy vesztes vagy nyertes valaki, akkor értelmetlen lenne a mondat, hiszen mindenki nyertes akar lenni, mindenki megtenné ami kell a győzelemhez, akkor viszont soha nem lennének vesztesek. Logikailag, ugye. Márpedig ez így nem működik a világon. Valaki mindig többet akar, mint a másik, van aki ezért keresztbe is tesz a másiknak, stb. Mindig vannak nyertesek és vesztesek.
Sokféle szólás-mondás van, ami ide tartozik, pl. mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, ugyanakkor ennek az ellenkezője pedig, hogy az élethez kell egy kis szerencse is. Jó párat lehetne még említeni. Ebből is látszik, hogy az ember élete nem mindig csak a saját akaratán, kitartásán stb. múlik. Bár ez már filozófia.
Ami viszont lényeg, hogy Magyarországon a jelenlegi helyzetben (hagyjuk, hogy miből lett a helyzet) nagyon sok az a tényező, ami az ember boldogulását nemcsak, hogy hátráltatni tudja, hanem egyenesen lehetetlenné teszi. Neked már más a gondolkodásod, mert 89 óta itt élsz. Egyszerűen racionálisabb vagy, ill. az maradtál.

Te írtad:
"Még egyszer : otthon is jól meg lehet élni, ha kézedbe veszed az irányitást! Az lehet hogy nem német szinten, (de nagyon jól!)"

Én véleményem:
Ez így - ha általánosítva nézzük - marhaság !!!!!!!!!!!! Elnézést, nem kötegszem és nem sértegetek !
Mivel csak példával tudom bizonyítani az igazamat (vagy te a tiédet), nézzük a mi helyzetünket.
Szüleim, nejem szülei világéletükben dolgoztak/dolgoznak/nyugdíjasok. Nem voltak gazdagok (azóta sem :( ), amikor én a felnőtt életemet kezdtem a nejemmel nem volt nagy "hátszél". Segítettek persze ahol tudtak, de nem estek milliók a zsebembe, nem volt kocsi érettségire stb. Ez nem kesergés, ez így teljesen normális szerintem. /Szerintem inkább az a baj, ha valaki értelmetlenül éveken keresztül mindent a segge alá tesz a gyereknek./
Tanultam érettségi után is (család, gyerek mellett), mert tudtam mit akarok. Felvállalom itt is: rendőr akartam lenni, kergetni a zsiványokat stb. Volt perspektíva (97-t írtunk akkor), cél, közepes fizetés, jó volt. Suli után dolgoztam sokat (aki azt mondja, hogy az nem munka azt megkeresem, isten engem úgy segítsen :) ), éjszakáztam, közben tanfolyamokat végeztem, segédmunkát vállaltam éjszaka után, mert lakás kellett. Meglett. Aztán más dolgok kellettek (bútor stb.), folytattuk tovább és meglettek. Haladtam felfelé korban is, tapasztalatban is, még pénzben is egy kicsit, így a 3 gyerek miatt 2003-ra építkezni akartunk. Állam támogatta 3,1 millióval, plusz beígértek 20 évre szóló 40% adóvisszatérítést a befizetésekből csak építkezz, plusz államilag kamattámogatott hitelt. Bevállaltuk, hiszen a kormány mondja akkor az úgy lesz. Aláírtuk a banki szerződést (nem 20 milliót, meg egyéb úri huncutságot, csak 6,7-t), erre 3 hónap múlva a 20 évre szóló adóvisszatérítésből mindössze 4 év lett, az évi 240 ezerből (ekkora volt a visszatérítés összege) meg 120 ezer, mert lecsökkentették. Azt mondták tarthatatlan, nem bírja az ország kigazdálkodni. Ezt elötte nem tudták ? Mindegy, lenyeltük a kb. 4 millió veszteséget. Dolgoztunk tovább ahogy elötte, de már nem tudtunk mégsem úgy élni, mint elötte, minden évben jött valami újabb mínusz, a munka ellenére viszont elmaradt a bevételnövekedés. Az árak szépen lassan közelítettek a nyugati árakhoz, mi meg tanakodtunk mit lehetne tenni. Fizetni kell a házat, kocsit, biztosítást, mindent. Egyszerű volt a dolog, tanuljunk még valamit, lépjünk még feljebb a ranglétrán, azzal több a pénz is. (Te is ezt javaslod, és teszed :) ) Még egyszer érettségiztem más tárgyakból, hogy jobbak legyenek az esélyeim a főiskolára bekerülni. Sikerült, 2007-ben bekerültem. Így az utóbbi 4 évben család, éjszakázás stb. mellett főiskolára jártam Bp-re (200 km. tőlünk) saját zsebből. Aki ezt már valaha végigcsinálta, az tudja ez mit jelent, nemcsak a delikvensnek, hanem a családnak is. Közben Rotterdamban voltam szemináriumon, 3 hónapot Frankfurtban az itteni yardnál stb.
Nejem az utóbbi 4 évben profi műkörmösként elnézést, de a "belét is kidolgozta". Reggel 8-tól este 20.00-ig, volt, hogy tovább is. Szívta a port (nem a kokóra gondolok :) ) egész nap, mozgás nulla, 20-25 centire nézni 12 órán át. Aki körmös tudja miről beszélek. Hogy miért tette? Pénzért ! Hogy túléljük a hónapokat, várva a diplomát, a kinevezést, s vele a megemelkedő fizetést.

S hogy ebből mi valósult meg? A diploma 4,2-es átlaggal a rendőrtisztin család mellett !! (Nem, nem fizettem le senkit :) )
Kinevezési tilalom a yard-on pénzhiány miatt. Egyszerűen nincs keret a tiszti fizetésre. Lassan már a tiszthelyettesire se, de ez lényegtelen. Így a fizetés sem lett magasabb, csak kevesebb a megvonások miatt, meg a kieső éjszakák miatt. :( Kinevezésre egyenlőre esély sincs, holott hely lenne, hogy hová. Mellékállás vállalása törvényileg meg lett tiltva már évekkel ezelött, újabb mínusz. Ha feketén csinálom kirúghatnak. Most mi legyen ? Gyerekek nőnek (nagylányom gimnazista már), minden drágább lett, ott tartunk, hogy van ami itt sokkal olcsóbb, mint otthon. :( Tanakodtam, le kéne szerelni és civil munkát vállalni, hátha nincs úgy megkötve a kezem. De hol, otthon, vagy külföldön?

Család érdekében, meg a nyugalom miatt, meg a gyerekek jobb későbbi lehetőségeik miatt N.o.-t választottuk. Most villámhárítós cégnél dolgozom egyszerű mezei szerelőként, diplomásként. Egyedül keresek egyenlőre, semmi állami pénzek még, mégis nyugodtabban élünk és kicsit jobban, mint otthon. Itt látom a célt, az utat, amit ismét végig kell járnunk. Előlről, a nulláról.

És most kérdezlek téged, mi volt otthon a gond. Nem dolgoztunk eleget? De ! Az állam hozzájárult az életünkhöz anyagilag ? Igen. Tanultunk? Igen. Jók voltunk a szakmáinkban? Nagyon. Akkor mit csináltunk rosszul?

Kiváncsi vagyok, hogy mit tudsz ehhez hozzászólni !
/Magánvéleményem, hogy pár saját hibánkon kívül alapvetően az állam anyagi helyzetének az évről-évre történő romlása volt kihatással ránk is./

Szép napot !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10, kfz
Téma zárolva.
Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #10232 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

Úgy tűnik ez kettőtök partija de képtelen vagyok nem reagálni rá mert a marhaság (a kézbe vett irányítás) ugyan látszódik a példá(k)ból ám Magyarországon illetve sehol a világon (Európában biztos nem) szerintem sem rendőrként, sem műkörmösként nem volt, nincs és nem is lesz perspektíva. Rendőrnek lenni hivatás, felkapott műkörmösnek lenni pedig egy álom marad a legtöbb rá vágyó nőnek. Amikor DCT azt mondta, hogy kézbe veszi valaki az irányítást, nos az egyértelműen piacképes, keresett szakmák megszerzését jelenti szerintem nem magasabb beosztásra való törekvést illetve álom építgetést.
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #10233 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: h itt milyen jó

trosztg12345 írta: Te írtad:
2 / Nem csak otthon van ilyen. A világon minden országban vannak vesztesek és nyertesek! Csak tőled függ, hogy hova akarsz tartozni!
Én véleményem: ha ez így mindig igaz lenne, miszerint csak rajtad (mármint az embereken) múlik, hogy vesztes vagy nyertes valaki, akkor értelmetlen lenne a mondat, hiszen mindenki nyertes akar lenni, mindenki megtenné ami kell a győzelemhez, akkor viszont soha nem lennének vesztesek. Logikailag, ugye. Márpedig ez így nem működik a világon. Valaki mindig többet akar, mint a másik, van aki ezért keresztbe is tesz a másiknak, stb. Mindig vannak nyertesek és vesztesek. Sokféle szólás-mondás van, ami ide tartozik, pl. mindenki a maga szerencséjének a kovácsa, ugyanakkor ennek az ellenkezője pedig, hogy az élethez kell egy kis szerencse is. Jó párat lehetne még említeni. Ebből is látszik, hogy az ember élete nem mindig csak a saját akaratán, kitartásán stb. múlik. Bár ez már filozófia. Ami viszont lényeg, hogy Magyarországon a jelenlegi helyzetben (hagyjuk, hogy miből lett a helyzet) nagyon sok az a tényező, ami az ember boldogulását nemcsak, hogy hátráltatni tudja, hanem egyenesen lehetetlenné teszi. Neked már más a gondolkodásod, mert 89 óta itt élsz. Egyszerűen racionálisabb vagy, ill. az maradtál.
Ezzel nem győztél meg! Továbbra is állítom, hogy tőlünk függ a megoldás! Az kétségtelen hogy a politika és a gazdaság befolyásol mindent, DE HOL NEM? Az viszont tőlem függ, hogy veszek e fel hitelt, hogy építkezem e erőn felül, vagy hogy elköltözöm e oda, ahol jobbak a munkavállalási lehetőségek. Sőt az si tőlem fögg, hogy ápoló vagyok éhbérért, vagy valamilyen jól jövedelmező dologba fogok bele és tanulok! Persze hogy minden ember igyekszik a nyeretesekhez tartozni, de van akinek sikerül van akinek nem és egy nagyon nagy rézeg bele sem fog mert pesszimista, nincs önbizalma, lusta, vagy csak egyszerűen tehetségtelen az önellátásra! De ez nem a társdalom vagy a politika hibája! Ez kérlek alássan pech!
_____________________________________________________________________
Te írtad:
"Még egyszer : otthon is jól meg lehet élni, ha kézedbe veszed az irányitást! Az lehet hogy nem német szinten, (de nagyon jól!)"
Én véleményem:Ez így - ha általánosítva nézzük - marhaság !!!!!!!!!!!! Elnézést, nem kötegszem és nem sértegetek !Mivel csak példával tudom bizonyítani az igazamat (vagy te a tiédet), nézzük a mi helyzetünket. Szüleim, nejem szülei világéletükben dolgoztak/dolgoznak/nyugdíjasok. Nem voltak gazdagok (azóta sem :( ), amikor én a felnőtt életemet kezdtem a nejemmel nem volt nagy "hátszél". Segítettek persze ahol tudtak, de nem estek milliók a zsebembe, nem volt kocsi érettségire stb. Ez nem kesergés, ez így teljesen normális szerintem. /Szerintem inkább az a baj, ha valaki értelmetlenül éveken keresztül mindent a segge alá tesz a gyereknek./ Tanultam érettségi után is (család, gyerek mellett), mert tudtam mit akarok. Felvállalom itt is: rendőr akartam lenni, kergetni a zsiványokat stb. Volt perspektíva (97-t írtunk akkor), cél, közepes fizetés, jó volt. Suli után dolgoztam sokat (aki azt mondja, hogy az nem munka azt megkeresem, isten engem úgy segítsen :) ), éjszakáztam, közben tanfolyamokat végeztem, segédmunkát vállaltam éjszaka után, mert lakás kellett. Meglett.
Ne is haragudj, és nem a kedves szüleid ellen irom, de hiába szakad meg valaki 40-50 évig a munkában, ha az nem effektiv! Értsd: mig X Pistabá kimegy aratni és kaszával heteikig görcöl, s rokkan meg napi 15 órában, addig én kombájnnal elvégzem 1 nap alatt azt, amit ő egy hónapig kaszálna! Dolgozik mint az állat szegény, de haszna semmi! Nem tudom mit csináltak a kedves szüleid, de ez nem is lényeges. Én nem gazdagságról beszéltem hanem arról, hogy ha valami rosszul megy azon MAGUNKNAK kell változtatnil! Hátszelünk nekünk sem volt, de volt egy óriási ambicióonk és a nulláról sikerült magunkat felverekedni még 1989 eltőtt, OTTHON! Sajátjainknak viszont lenne hátszél , de nekik meg nem kell, s nagy örömünkre maguk akarják megmutatni nekünk, hogy mire képesek! Tisztelem igy ismeretlenül is kedves szüleidet, de ők is valószinű olyank voltak mint anyukám de a mai világot nem lehet összahsonlitani a Kádár-rendszer támogatós működésével. Sanos azonban túl soka dolgot mentet át a lakosság a múltból s itt nem politikai hanem súlyos garzadásgot terhelő juttatásokról beszélek!

_________________________________________________________________________
Aztán más dolgok kellettek (bútor stb.), folytattuk tovább és meglettek. Haladtam felfelé korban is, tapasztalatban is, még pénzben is egy kicsit, így a 3 gyerek miatt 2003-ra építkezni akartunk. Állam támogatta 3,1 millióval, plusz beígértek 20 évre szóló 40% adóvisszatérítést a befizetésekből csak építkezz, plusz államilag kamattámogatott hitelt. Bevállaltuk, hiszen a kormány mondja akkor az úgy lesz. Aláírtuk a banki szerződést (nem 20 milliót, meg egyéb úri huncutságot, csak 6,7-t), erre 3 hónap múlva a 20 évre szóló adóvisszatérítésből mindössze 4 év lett, az évi 240 ezerből (ekkora volt a visszatérítés összege) meg 120 ezer, mert lecsökkentették. Azt mondták tarthatatlan, nem bírja az ország kigazdálkodni. Ezt elötte nem tudták ? Mindegy, lenyeltük a kb. 4 millió veszteséget. Dolgoztunk tovább ahogy elötte, de már nem tudtunk mégsem úgy élni, mint elötte, minden évben jött valami újabb mínusz, a munka ellenére viszont elmaradt a bevételnövekedés.
Talán nem lesz kimoderálva, de itt kezdődtek a bajok! Valahogy mindig oda lyukadunk ki, hogy van 3 vagy 4 gyerek, holott élből látható, ennek a jövőbeni súlyos anyagi vonzata! Tudom magánügy, s nem is akarok senkit megsérteni, de miért három és miért akkor amikor éppen kezdetetek rendejönni! A "szocpol" miatt? Aztán megbiztatok a politikában s lépre mentetek!! Innen már csak egy lépés volt a banki káosz!
Itt jegyzem meg, hogy nekünk utoljára nagyobb hitelünk akkor volt amikor 1980 körül megvettük a IV emeleti 53 négyzetméteres kis lakásunkat. Ezt a lehető legnagyobb (!) havi törlesztéssel vettük fel (szocpol nélkül) és amikor felezték a hiteleket azonnal KP kfizettük! Azóta banki hitelünk mindig csak annyi volt (itt kint is) amit vész esetben KP ki tudunk fizetni. (Pl munkanélküliség esetéen)


..................


És most kérdezlek téged, mi volt otthon a gond. Nem dolgoztunk eleget? De ! Az állam hozzájárult az életünkhöz anyagilag ? Igen. Tanultunk? Igen. Jók voltunk a szakmáinkban? Nagyon. Akkor mit csináltunk rosszul?Kiváncsi vagyok, hogy mit tudsz ehhez hozzászólni !
/Magánvéleményem, hogy pár saját hibánkon kívül alapvetően az állam anyagi helyzetének az évről-évre történő romlása volt kihatással ránk is./Szép napot !

Ugyan az volt a hiba ami nálunk. Mérhetetlenül naivak voltatok. S még egyszer: a sok munka az nem feltétlenül jelent jó munkát is! Amikor ide kijöttünk, akkor én hegesztőként napi 13 órát dolgoztam és porckorongsérvet kaptam > OP, klinika, betegség! Hiába hajtottam alig, kerestem, s láttam, hogy ugyan az lesz mint otthon! Ki fogok purcanni! Ezen is magunk változtatunk. S hiába van 3 szakmám, egy negyedikben dolgozom mint autódidakta, mert ezt fizetik meg! Mi a nejemmel, itt IS (!) nagyon jól keresünk, de nem az állam, nem a szerencse, nem a politika vagy Isten jóvoltából, hanem kemény, kitartó törekvés, tanulás, és munka eredménye ez! Otthon sem volt rossz!!!
Ezt ajánlom másnak is!

DCT
Téma zárolva.